Boeing pikuje? Historia pokazuje, że amerykański rząd zawsze mu pomagał

autor tekstu:Andrzej Krajewski  Źródło:MAGAZYN DGP
23 czerwca 2019 godz: 07:00Powrót do artykułu »

Amerykańscy producenci samolotów mieli po II wojnie światowej Europę na widelcu. Ale Stary Kontynent stanął im ością w gardle.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Samolot Air Force One to model Boeing VC-25A, specjalna przeróbka jumbo-jeta. Na zdjęciu przelatuje nad stanem Kansas, miasto Wichita.
statystyki

Komentarze (6)

 • Terminator(2019-06-23 12:20) Zgłoś naruszenie 2411

  Ratowanie strategicznych firm jest w interesie normalnego narodu i państwa. U.S.A. to normalny kraj a nie tak jak Polska którą rządzi agentura zachodnia i obcy kapitał. Bolek, Leszek & Co. zlikwidowali lub sprzedali prawie wszystko nasze narodowe. Wielki rabunek bo to były firmy narodowe własność wszystkich obywateli Polski a nie tylko kilku nielicznych. Ale nikt do tej pory z tych mafiosi nie został oskarżony. Dlaczego? Bo do dziś istnieją pewne stare układy.

  Odpowiedz
 • Adi(2019-06-23 15:51) Zgłoś naruszenie 101

  Boeing to firma systemowa, która ma setki kooperantów, więc jej rola dla gospodarki USA jest kluczowa, dziś odchodzimy od liberalizmu i wracamy do polityki gospodarczej z prymatem państwa, polityki przemysłowej, zaostrza się spór USA - Chiny.

  Odpowiedz
 • Fakty(2019-06-23 13:53) Zgłoś naruszenie 1016

  Terminator, wielki przemysł to miało UK : Rolls Royce, Aston Martin, Mini, Bentley, British Steel, Russel Hoobs, Thomas Cook i setki innych firm z różnych branż. To były firmy znane na całym świecie. Marki warte miliardy dolarów. Żadna z tych marek nie jest własnością Brytyjczyków. A ty płaczesz nad jakimś Ursusem, Zelmerem i innym złomem, którego nie znał nikt poza Polską, opartymi na technologii z lat 50 tych, na licencjach zachodnich. Polski przemysł produkował złom którego nikt nie chciał kupować, nawet Polacy. Jedyną wartością tych molochów to była ziemia na której stały fabryki, i tyle. Poczta Polska jest w 100 % państwowa, a wysłanie pocztówki kosztuje 1,3 zł więcej niż w Niemczech. Tyle na temat firm narodowych. Wnuki baw mentalny ******** a nie pisz bzdury na forum o polskiej potędze przemysłowej, bo takiej NIGDY nie było.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze