Wpisanie do ewidencji oznacza, że zarządzane przez nie instytucje finansowe mogą uczestniczyć w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych, oferując pomnażanie środków gromadzonych na rachunkach PPK.

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) poinformował PAP, że 13 podmiotów wpisano do ewidencji PPK. To: AXA TFI, Aegon PTE, TFI PZU, PKO TFI, Esaliens TFI, Pocztylion-Arka PTE, Millennium TFI, TUnŻ Warta, Compensa TUnŻ, Aviva Investors TFI, TFI Allianz Polska, Nationale-Nederlanden PTE, NN Investment Partners TFI.

Na początku maja PFR przekazał, że pierwszych osiem podmiotów zarządzających zostało wpisanych przez Polski Fundusz Rozwoju do ewidencji PPK. W ubiegłym tygodniu pojawiły się kolejne.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura "wejścia do systemu" dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

Reklama

>>>> Czytaj też: Szwedzi są mistrzami świata w oszczędzaniu. W funduszach inwestuje 100 proc. z nich