"Polska to lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu ostatnich kilku lat nasz średni wzrost PKB wzrósł około 4 proc." - powiedział Duda podczas odbywającego się w Davos 50. Światowego Forum Ekonomicznego.

Ocenił, że Polska ma "bardzo dobry klimat" inwestycyjny, który sprzyja biznesowi. "Podczas mojej pierwszej kadencji, jako prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, mój kraj rozwinął się znacząco. Panuje u nas bardzo dobry klimat do biznesu, mamy niskie podatki, a poza tym mamy bardzo dużo młodych talentów" - wymieniał.

Zdaniem prezydenta rola Polski jako hubu technologicznego będzie się rozwijać w ciągu kilku następnych lat. Dodał, że w naszym kraju obecne są takie firmy jak Google, Microsoft, Nokia czy IBM.

"Poszerzają one swoją obecność w Polsce, a ponadto Polska ma bardzo dobrze i wysoko wykfalifikowaną siłę roboczą, a to jest wynikiem wspaniałego systemu edukacji, szczególnie jeżeli chodzi o naukę, inżynierię, matematykę i nowoczesne technologie. Zainteresowanie innowacją i technologiami w Polsce jest bardzo silnie zakorzenione w naszej kulturze, ponieważ historycznie patrząc Polska jest krajem, gdzie na świat przyszło wielu znanych wynalazców" - powiedział.

Jak mówił, Warszawa jest już hubem technologicznym, ale rola innych miast, w tym Krakowa i Poznania, wzrasta z każdym rokiem, a "badania i rozwój stają się coraz ważniejszą branżą".

"Polska zarówno geograficznie, jak i politycznie, jako kraj członkowski Unii Europejskiej jest atrakcyjna dla biznesu" - wskazał prezydent.

>>> Czytaj też: Szokujące dane z raportu Oxfam o nierównościach. "Nasze gospodarki napychają kieszenie miliarderów i wielkich firm"