Bill Gates w wieku dwudziestu lat wraz z Paulem Allenem stworzył Microsoft produkujący oprogramowanie dla pierwszych komputerów osobistych. Dziś korporacja jest jedną z największych na świecie firm z branży technologii informacyjnych. Jej flagowe produkty, czyli systemy operacyjne MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowanie biurowe Microsoft Office dały Gatesowi pierwsze miejsce wśród najbogatszych ludzi świata.

Siergiej Brin i Larry Page – dwóch doktorantów (obaj urodzeni w 1973 r.) Uniwersytetu Stanforda, Rosjanin i Amerykanin – w 1998 r. założyli firmę, która stworzyła najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową. Google przetrwało załamanie na rynku dotcomów. W 2001 r. firma dokonała ekspansji na rynku internetowym. Kupiła m.in. serwis YouTube. Dziś jest drugą najbardziej wartościową marką świata, a Page i Brin zajmują równolegle 24. miejsce wśród najbogatszych.

Linus Torvalds – ten fiński programista stworzył największą konkurencję dla systemu Windows. Nad Linuksem pracował w wolnym czasie i jako 22-latek w 1991 roku upublicznił jego pierwszą wersję. Powstanie Linuksa było podstawą do stworzenia ruchu i Fundacji Wolnego Oprogramowania. W 2006 roku magazyn „Time” nazwał Linusa jednym z rewolucyjnych bohaterów ostatnich 60 lat.

Mark Zuckerberg jako 20-letni student Harvardu wraz z grupą innych studentów stworzył serwis społecznościowy Facebook. Wczoraj ogłoszono, że platformy używa prawie 870 mln internautów, a serwis został odwiedzony bilion razy. Już w 2008 r. Zuckerberg z majątkiem w wysokości 1,5 mld dol. został najmłodszym miliarderem świata. W 2010 roku został wybrany „Człowiekiem roku” magazynu „Time”.