Majątek 28-latka potaniał wczoraj o 423 mln dolarów, gdy akcje największego na świecie serwisu społecznościowego spadły w Nowym Jorku o 4 proc. do rekordowo niskiego poziomu 20,04 dolarów. Zuckerberg jest obecnie wart 10,2 mld dolarów, czyli pozostaje o około 400 mln dolarów w tyle za Jamesem Goodnight’em, współzałożycielem SAS Institute, firmy wyspecjalizowanej w oprogramowaniu komputerowym z siedzibą w Cary, stan Karolina Północna.

Według aktualizowanego codziennie indeksu miliarderów Bloomberga - Bloomberg Billionaires Index – to właśnie Goodnight zajął od czwartku 10 miejsce na liście najbogatszych posiadaczy biznesów technologicznych.

Ron Florance, dyrektor zarządzający strategiami inwestycyjnymi w Wells Fargo Private Bank uważa, że Zuckerberg na pewno nie za bardzo martwi się tą degradacją, gdyż dla niego największym problemem staje się utrzymanie rynkowego udziału Facebooka w przestrzeni mediów społecznych. 

Notowania Facebooka poczynając od majowego debiutu na giełdzie Nasdaq spadły już o 47 proc. W zeszłym tygodniu kalifornijska spółka ogłosiła swój raport finansowy, który potwierdza spadek tempa wzrostu przychodów firmy.

Podstawą do wyliczenia majątku Zuckerberga są jego udziały w firmie – 503,6 mln akcji. Szef Facebooka ma także 150 mln dolarów w gotówce i innych płynnych aktywach.

Na czele listy najbogatszych właścicieli biznesów technologicznych jest Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, którego majątek szacuje się na 61,6 mld dolarów.