Na ogół kobiety mają inne podejście do samochodu niż mężczyźni. Często zwracają uwagę na te jego elementy, które nie interesują zupełnie płci przeciwnej. Dlatego często przy projektowaniu aut producenci proszą o pomoc środowiska, którym gusta pań nie są obce.

W wyniku tej współpracy powstała nowa wersja auta o nazwie Nissan Micra Elle. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią po prezentacji podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Zdaniem producenta, pojazd wyróżnia się eleganckim wyglądem, "inteligentnymi" rozwiązaniami technicznymi i wyrazistym charakterem. To idealny dodatek dla współczesnej, zabieganej i niezależnej kobiety.

"Tu nie chodzi wyłącznie o emblemat umieszczony na samochodzie. Micrę i Elle łączy fakt, że zarówno samochód, jak i czasopismo są atrakcyjne dla klientek o bardzo zbliżonym profilu" - zapewnia Geraldine Ingham, dyrektor ds. marketingu w europejskim oddziale Nissana.

W zależności od rynku nawet 65 procent nabywców Micry to kobiety, którym podoba się nie tylko styl auta, ale także nowoczesna technologia, osiągi i wyposażenie ułatwiające użytkowanie pojazdu w mieście. Ważne, że najmniejsza w tej klasie pojazdów średnica zawracania ułatwia manewrowanie, a obniżająca emisję technologia silnikowa Pure Drive pozwala uzyskać ulgi i zwolnienia podatkowe na wielu rynkach.

Micra Elle to rozwinięcie średniej wersji wyposażenia Acenta. Standardowo samochód jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, "inteligentny" kluczyk zbliżeniowy i przycisk do uruchamiania pojazdu, elektrycznie podgrzewane i składane lusterka boczne, a także tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Specjalne dodatki stylistyczne to m.in. panoramiczny szklanych dach, chromowane akcenty w dolnej części grilla, chromowane klamki wewnętrzne, lakierowane aluminiowe obręcze kół, lampy przeciwmgielne i spojler dachowy. Premierowe egzemplarze są dostępne w dwóch kolorach: błękitnym (Ocean Blue) i ciemnoczerwonym. Przygotowano także nowy wzór tekstylnej tapicerki.

O udziale Elle w projektowaniu tej wersji Micry informują dyskretne emblematy na klapie bagażnika i przednich błotnikach, logo na dywanikach z przodu oraz eleganckie osłony progów z firmowym znakiem magazynu.

Micra Elle może być wyposażony w trzycylindrowy benzynowy silnik wolnossący 1.2 80 KM lub w nowoczesny motor benzynowy 1.2 z doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIG-S), rozwijający 98 KM mocy przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 99 g/km.