Nagrody zostały wręczone podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Piątka zwycięzców wyłoniona została z piętnastki przedsiębiorców i menedżerów zgłoszonych przez organizacje biznesowe, media i firmy. Na listę nominowanych trafili wybrani przez kapitułę właściciele firm oraz menedżerowie, którzy pokazali wizję, wykazali się determinacją i odwagą, by wdrożyć z sukcesem śmiałe pomysły biznesowe.

Oprócz Adama Kicińskiego nagrody otrzymali: Rafał Brzoska Prezes Grupy Integer.pl, Andrzeja Mochoń Prezes Targów Kielce, Wojciech Sobieraj Prezes Alior Banku i Herbert Wirth Prezes KGHM Polska Miedź. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Dziennik Gazetę Prawną zwycięzcy to ludzie biznesu, którzy z sukcesem zrealizowali ryzykowne projekty, korzystnie wpływające na sytuację finansową i rynkową swoich firm. Adam Kiciński został wyróżniony za wyprodukowaną przez spółką CD Projekt RED serię gier RPG „Wiedźmin”, której dwie części sprzedały się w ponad 4 mln egzemplarzy.

„Bardzo mnie cieszy, że znalazłem się w tak znakomitym gronie laureatów konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Pozytywny odbiór międzynarodowego sukcesu serii gier o Wiedźminie wspiera nas w kolejnych produkcjach, które realizujemy obecnie na jeszcze większą skalę.” – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

To nie jedyna nagroda jaką szef giełdowego producenta i dystrybutora gier otrzymał w tym roku. Adam Kiciński został laureatem pierwszej edycji nagrody im. Jana Wejcherta przyznawanych przez Polską Radę Biznesu. Prezesa CD Projekt RED wyróżniono w kategorii Wizja i Innowacje.