statystyki

Specjalista od wszechrzeczy Maciej Kranz. Dla Cisco zarobił już miliony dolarów

5 czerwca 2014, 10:55 | Aktualizacja: 05.06.2014, 10:55
Maciej Kranz

Kranz zarobił już dla swojej firmy miliardy dolarówźródło: Materiały Prasowe

Nasz rodak Maciej Kranz wszedł do zespołu menedżerów odpowiedzialnych za strategiczny dla Cisco obszar, w który firma zainwestowała w ostatnich dwóch latach miliard dolarów.

Obecnie oczkiem w głowie dla Cisco, firmy, której roczne przychody sięgają 49 mld dol., jest internet wszechrzeczy. Na czym polega? Z roku na rok do sieci przyłączanych jest coraz więcej przedmiotów i urządzeń. Dzięki temumożemy w czasie rzeczywistym śledzić ruch na drogach i omijać korki. Przedsiębiorcy wiedzą, ile ich towaru, np. butów, leży na półkach i kiedy trzeba zadbać o nową dostawę. I tak dalej. Czujniki generują terabajty danych gotowych do analizy, co pozwala menadżerom usprawnić im biznes. – Internet wszechrzeczy to nie sprawa przyszłości, ale coś, co się już dzieje – mówi Maciej Kranz, wiceprezes i generalny menedżer Corporate Technology Group w Cisco. Odpowiada tam za inicjatywę Technologiczny Radar i koordynuje pracę 80 agentów giganta z Doliny Krzemowej, którzy na całym świecie oceniają szanse rozwoju najnowszych technologii.

Firma szacuje, że globalnie wartość rynku związanego z internetm wszechrzeczy w 2020 r. sięgnie 19 bln dol., a Cisco chce być nr 1 na świecie. – Już mamy 10 tys. klientów, którzy korzystają z naszych rozwiązań w zakresie internetu wszechrzeczy – mówi Kranz. Jednak boom dopiero przed nami. Szacuje się, że w 2020 r. liczba podłączonych do sieci urządzeń sięgnie 50 mld.

Maciej Kranz do USA wyjechał krótko po studiach na Wydziale Handlu Zagranicznego w warszawskiej Szkole Głównej Planowania i Statystki (obecnie SGH) w 1987 r. – Najpierw zatrudniłem się w IBM w Wiedniu, gdzie po kilku miesiącach zaproponowano mi przeniesienie się do Stanów – wspomina. W IBM pracował 3,5 roku, kończąc studnia MBA na Uniwersytecie w Teksasie. – Z IBM odszedłem, bo wówczas nie  był najlepiej zarządzany – mówi Maciej Kranz. Potem z różnym szczęściem pracował w mniejszych firmach z branży, także w kilku start-upach. Do powrotu do korporacji zmusiła go sytuacja rodzinna. Czteroosobowa rodzina powiększyła się o bliźniaki i musiał szukać bardziej stabilnego źródła utrzymania. Tak trafił do Cisco, gdzie pracuje od 15 lat.


Pozostało jeszcze 59% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • proinnowacyjni.pl(2014-06-16 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Przydałby się w wielu klastrach biznesowych :)

    Odpowiedz
  • czego to ludzie nie wymyślą(2014-06-12 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Internet wszechrzeczy? Bez sensu. Nie podłącze np. do internetu kibla. No chyba że ktoś wymyśli interass obsługujący język hiper pierd tojlet language - w skróce HPTL.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze