"Po światowej premierze Caddy oraz Caddy Maxi i wstępnych prognozach wiemy, że musimy zwiększyć zatrudnienie w naszej fabryce w Poznaniu. Jeśli potwierdzą się prognozy zatrudnimy nawet 900 nowych pracowników" - powiedział Mnich, cytowany w komunikacie.

Pierwsi pracownicy zostaną zatrudnieni już w następnym kwartale tego roku, podano również.

Na początku lutego w Poznaniu odbyła się światowa premiera nowego VW Caddy. Niewiele później marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała najnowszą wersję pojazdu w wydłużonym wariancie - Maxi. Obydwa modele - zarówno VW Caddy, jak i VW Caddy Maxi produkowane będą wyłącznie w fabryce Volkswagena w Poznaniu. Volkswagen Poznań zainwestował ponad 23 mln euro, by przygotować fabrykę do produkcji nowych modeli, a seryjna produkcja rozpocznie się pod koniec maja.

Podczas premiery samochodu w Poznaniu członek zarządu Volkswagen Poznań Szymon Trzebiatowski informował agencję ISBnews, że Volkswagen chce utrzymać produkcję modelu Caddy w poznańskiej fabryce na poziomie co najmniej 150 tys. szt. rocznie w kolejnych latach, ale "ostrożnie liczy na więcej" w zależności od wzrostu gospodarczego.

Volkswagen Poznań to fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7.000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 175.000 samochodów.

Po uruchomieniu produkcji we Wrześni oraz zwiększeniu zatrudnienia w fabryce w Poznaniu Volkswagen będzie zatrudniał łącznie blisko 11.000 osób i produkował ok. 280.000 aut rocznie, podsumowano w komunikacie. `

>>> Czytaj też: Volkswagen chce być największy na świecie. Zapowiada gigantyczne inwestycje