"Chcemy dalej przejmować. Pamiętamy cały czas o Niemczech. Benelux, Wielka Brytania - to też potencjalne kraje. Toczą się rozmowy. Również w Hiszpanii, pomimo założenia tam własnej spółki, nie jest wykluczony scenariusz przejęcia. Podobnie Włochy - choć to rynek trudny, ale za to duży" - powiedział Kocikowski podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, Amica rozważa również umocnienie pozycji w segmencie lodówek w ciągu 2-3 lat. Tu również w grę może wchodzić potencjalna akwizycja, ale wiceprezes Amiki zaznaczył, że ewentualne zainteresowanie mogłaby wzbudzić jedynie spółka z wieloletnią tradycją i kompetencjami.

Wcześniej wskazywał, że Amica pracuje nad kolejną po spółce francuskiej, akwizycją zagraniczną. Do końca roku chce przejąć kontrolę nad spółką dystrybucyjną.

W sierpniu br. Amica Wronki zakończyła procedurę nabycia od włoskich Finterim i Terim 42,12 tys. udziałów, stanowiących 39,29% kapitału zakładowego we francuskiej Sideme SA Societe Industrielle d'Equipement Moderne za 1,6 mln euro.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,02 mld zł w 2014 r.