"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa został poinformowany przez związki zawodowe o  terminie przeprowadzenia akcji protestacyjnej. Protest będzie miał formę manifestacji, która odbędzie się przed siedzibą centrali spółki 24 listopada 2015 roku" – czytamy w komunikacie.

Zarząd PGNiG przyjął do wiadomości formę protestu i poinformował, że nie będzie utrudniać pracownikom uczestnictwa w manifestacji.

Przedmiotem sporu jest głównie wysokość wypłaty czternastej pensji. Wcześniej Związki Zawodowe odrzuciły propozycję spółki – wypłatę premii rocznej w wysokości 5 tys. zł oraz zasilenie bonów towarowych dodatkową kwotą 250 zł dla każdego uprawnionego pracownika, przypomniano.

"Zarząd nie może spełnić wszystkich żądań związków zawodowych z uwagi na koszty jakie ponosi PGNiG w związku z liberalizacją rynku oraz wzrostem konkurencji. Priorytetem zarządu jest utrzymanie rynku, wartości spółki oraz dalsze obniżanie cen dla klientów" – podkreśliła także spółka.

Organizacje związkowe PGNiG wszczęły spór zbiorowy 18 maja br. po odrzuceniu ich żądań przez pracodawcę.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. 

>>> Czytaj też: Ustawa w trybie natychmiastowym. Czy PiS zrewolucjonizuje polską energetykę?