czytaj e-DGP

Artykuły ze źródła: Dziennik Gazeta Prawna

Składka na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny jest za wysoka? Trwa spór deweloperów z UOKiK

2019-10-21

Jest już trzecia wersja projektu ustawy chroniącej nabywców mieszkań i wprowadzającej specjalny fundusz, zasilany przez realizatorów inwestycji.»

Rośnie liczba prywatnych żłobków z gminną dotacją. To opłacalne dla samorządów

2019-10-21

Samorządom opłaca się dofinansowywać prywatne żłobki i kluby dziecięce, bo to kosztuje mniej niż inwestowanie w swoje placówki. Korzystają i przedsiębiorcy, i rodzice»

500+ dla nielicznych firm. Nowe rozwiązanie jest zbyt skomplikowane

2019-10-21

Tylko 320 tys. przedsiębiorców uzyskujących niskie dochody będzie mogło opłacać mniejsze składki na ZUS. Eksperci krytykują nowe rozwiązanie jako zbyt skomplikowane.»

Prywatny samochód do celów służbowych? Firmy, które refundują takie koszty, nie muszą płacić zaliczek na PIT

2019-10-21

Firmy, które refundują pracownikom faktyczne koszty używania prywatnych samochodów do celów służbowych, nie muszą potrącać zaliczek na PIT – wynika z najnowszego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.»

Sytuacja jest coraz gorsza. W USA odnotowano pierwszy od lat spadek produkcji przemysłowej

2019-10-21

Sytuacja gospodarcza na świecie nieustannie się pogarsza. Kolejne dowody nadeszły ze Stanów Zjednoczonych i z Chin.»

Maxitrade kłamie i zbiera pieniądze. Firma jest już na liście ostrzeżeń KNF

2019-10-21

Firma wpisana w lipcu na listę ostrzeżeń KNF wciąż szuka klientów. Rozmówcy DGP wskazują, że jej sposób działania jest bardzo podobny do Agricole Trade i Aspen Holding»

Co dalej z szefem NIK? PiS nie będzie umierał za Mariana Banasia

2019-10-21

Jeśli sprawą oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli zainteresuje się prokuratura, to nikt nie będzie bronił jego immunitetu w Sejmie.»

Morawiecki zostaje, Ziobro gra dalej. Zobacz, jak może wyglądać nowy rząd

2019-10-21

Jacek Sasin może trafić do nowego resortu skarbu, Zbigniew Ziobro chciałby kontroli nad infrastrukturą i mieć możliwość wpływu na wybór I prezesa SN.»

Zrównoważony budżet? To już historia. Miliardy z OFE nie pomogą

2019-10-20

Jeśli nie będzie likwidacji limitu składek na ZUS i pojawi się 13. emerytura, to nawet dodatkowe miliardy z OFE nie zapewnią budżetu bez deficytu. »

Centralna Informacja Emerytalna pozwoli prześwietlić każdego ubezpieczonego

2019-10-17

Centralna Informacja Emerytalna ma umożliwić sprawdzanie online stanu naszych oszczędności na starość. Problem jednak w tym, że wgląd do kont będą mieć też różne instytucje.»

Od kopciucha do pompy ciepła? Piece na węgiel bez dofinansowania unijnego

2019-10-17

Program „Czyste powietrze” wspierający wymianę trujących powietrze kotłów i termomodernizację czeka poważna reforma. Piece na węgiel nie dostaną dofinansowania unijnego.»

Wiadomo, co odstrasza firmy od przetargów. Nie chcą być oceniane tylko pod kątem ceny

2019-10-17

Kryterium najniższej ceny, preferowanie konkretnych produktów czy brak czasu na przygotowanie ofert – to m.in. zniechęca firmy do walki o zamówienia. Przyczyn jest jednak dużo więcej.»

Rada Dialogu Społecznego: Pracodawcy kopią dołki. Sami pod sobą

2019-10-17

Donosy do prokuratora generalnego, kłótnie o fotel szefa Rady Dialogu Społecznego i lustrację jej członków. To realia funkcjonowania reprezentatywnych organizacji pracodawców. Traci na tym sama Rada.»

Nie będzie prostego połączenia JPK i deklaracji VAT [WYWIAD]

2019-10-17

Zbigniew Makowski: Podatnicy w nowym JPK_VAT będą dodatkowo oznaczali faktury, które podlegają obowiązkowej podzielonej płatności, a także dotyczące pewnych wrażliwych kategorii towarów.»

Temat reparacji wróci za kilka miesięcy. PiS jest naturalnym partnerem AfD [WYWIAD]

2019-10-17

Niemieccy politycy z uwagą będą śledzić wątki w następnej kampanii prezydenckiej – mówi niemiecki historyk Peter Oliver Loew.»

Jak i z czym polski podatnik ucieka do raju? Budżet kraju stracił 1,4 mld euro

2019-10-17

W 2016 r. Polacy mieli za granicą majątek wart 32 mld euro. Budżet stracił na tym 1,4 mld euro w postaci niezapłaconych podatków.»

Inflacja przerobi 500 plus na 400 plusik. Takiego tempa wzrostu cen dawno nie było

2019-10-17

Takiego okresu przyśpieszonego tempa wzrostu cen nie mieliśmy przynajmniej od dekady. Pojawią się żądania waloryzacji świadczeń społecznych.»

Historia mapy Bagdadu. Kulisy operacji polskiego wywiadu [ŚLEDZTWA DGP]

2019-10-17

Trzy worki dokumentów zaważyły na powodzeniu operacji „Pustynna burza” w Iraku w 1991 r. Historię ich zdobycia i przekazania do Polski opowiada DGP człowiek, który wnosił je na plecach do samolotu.»

Kto powinien być kandydatem opozycji na prezydenta w wyborach w 2020 r.? [SONDAŻ]

2019-10-17

Z sondażu Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM wynika, że to Donald Tusk jest potencjalnie najlepszym rywalem dla ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. – Wybory prezydenckie są strategiczne, najważniejsze jest wybranie przez opozycję kandydata, który będzie miał największe szanse przekonać tych, którzy dziś głosują na PiS, oraz wahających się, i wygrać – mówił wczoraj sam Tusk.»

Monopole odpadowe rozbite, ale ceny śmieci dalej rosną. Samorządy są pod ścianą

2019-10-16

Mimo ostatniej śmieciowej reformy mieszkańcy płacą coraz więcej. Samorządy są pod ścianą i apelują o kolejne zmiany przepisów.»