Coraz więcej Polaków inwestuje z myślą o emeryturze

Artykuł partnerski
11 czerwca 2024, 11:34
- Dziś duża grupa inwestujących wychodzi z założenia, że inwestowanie ma ich jak najmniej angażować i stawia na jego pasywne formy - zauważa Sebastian Zadora z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, wskazując na zmiany w profilu klienta domu maklerskiego, do których doszło na przestrzeni ostatnich kilku lat. 

Według eksperta to zjawisko wskazuje na upowszechnienie się wśród Polaków przekonania o konieczności inwestowania oszczędności w notowane na giełdzie fundusze inwestycyjne typu ETF z myślą o zabezpieczeniu na przyszłość. Badania pokazują, że coraz więcej ankietowanych jako cel inwestowania wskazuje stabilność finansową na emeryturze. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Artykuł partnerski
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj