Biznes/Energetyka

17.01.2020, 15:46

MAP: Powstanie magazyn rezerw węgla w centralnej Polsce

Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) podjęło działania na rzecz powstania magazynu rezerw węgla w centralnej Polsce, poinformował wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda.

16.01.2020, 12:16

Drony pomogą monitorować sieć rurociągów naftowych

Zabezpieczanie infrastruktury oraz inspekcje w przypadku podejrzenia wystąpienia incydentów związanych z bezpieczeństwem – to jedne z zadań, które będą realizowały drony kupione przez Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) - poinformował PERN w czwartkowym komunikacie.

15.01.2020, 12:00

Program Energia plus: 2019 to rok "rewolucji fotowoltaicznej w Polsce"

Efekty programu Energia plus przerosły nasze oczekiwania; miniony rok był rokiem rewolucji fotowoltaicznej w Polsce – powiedziała w środę w Poznaniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak podkreśliła, Polacy zbudowali w tym czasie przydomowe instalacje o mocy niemal 800 MW - to cztery razy więcej niż zakładano.

14.01.2020, 05:54

Rosyjscy hakerzy atakowali ukraiński koncern gazowy

Rosyjscy hakerzy skutecznie atakowali ukraiński koncern gazowy Burisma Holdings, który znalazł się w centrum skandalu, jaki doprowadził do impeachmentu prezydenta USA Donalda TRumpa - twierdzi amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Area 1 Security.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>