Biznes/Energetyka

06.11.2019, 05:58

Pomysł na biogazownie pilnie poszukiwany

Hasło "biogazownia w każdej gminie" zostało już niemal zapomniane i od lat w branży działo się niewiele. Dlaczego biogazownie nie mogą się przebić w polskim miksie zielonej energii mimo deklarowanego wsparcia wszystkich ostatnich rządów?

31.10.2019, 14:28

KE ws. Nord Stream 2: Mamy jasne zasady w Unii, będziemy ich pilnować

UE ma teraz jasne zasady, które dotyczą wszystkich gazociągów, i jeśli Nord Stream 2 zostanie zbudowany, Komisja Europejska będzie dążyła do tego, by działał pod odpowiednim nadzorem regulacyjnym - oświadczyła w czwartek rzeczniczka KE Anna-Kaisa Itkonen.

31.10.2019, 05:46

Ciepłownie aż się proszą o wsparcie rządu

Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie pięciu polskich ciepłowni węglowych, które planowały przeznaczyć unijne pieniądze na modernizację sieci. Powód? Unijnych środków nie można wydawać na „nieefektywne systemy ciepłownicze”.

30.10.2019, 15:25

Szef Naftohazu: liczymy na sankcje wobec Nord Stream 2

Po zgodzie Danii na położenie gazociągu Nord Stream 2 w jej wodach terytorialnych Ukraina liczy na sankcje wobec tej magistrali ze strony dużych państw zachodnich - oświadczył w środę prezes państwowej ukraińskiej spółki paliwowej Nafohaz, Andrij Kobolew.

30.10.2019, 13:04

Grupa Lotos wciąż nie otrzymała odszkodowania za zanieczyszczoną ropę

Grupa Lotos nie otrzymała na razie żadnego odszkodowania za zanieczyszczoną ropę, poinformował wiceprezes koncernu ds. produkcji i handlu Jarosław Kawula. Jak zapowiedział, spółka ma nadzieję, że będzie w stanie przedstawić swoje roszczenia rosyjskim dostawcom do końca 2019 roku.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>