Biznes/Rolnictwo

10.01.2020, 16:05

Ardanowski: polską spółdzielczość, również mleczarską toczy rak

Polską spółdzielczość, również mleczarską toczy rak, oderwanie zarządów od członków - powiedział w piątek w Ciechocinku (Kujawsko-pomorskie) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podkreślił, że jeżeli spółdzielczość mleczarska ma przetrwać, to nie może być atrapą spółdzielczości.

12.12.2019, 18:26

Ardanowski: kupując polskie produkty rolne konsumenci napędzają gospodarkę

Konsumenci kupujący produkty polskiego rolnictwa w sposób naturalny napędzają gospodarkę - powiedział w czwartek w Warszawie minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że oznacza to dochody budżetu państwa, które są przeznaczane m.in. na wielkie programy społeczne

12.12.2019, 15:03

Premier Estonii: popieramy cel neutralności klimatycznej

Estonia popiera cel neutralności klimatycznej w 2050 r. - oświadczył w Brukseli premier tego kraju Juri Ratas. Tallin był jedną z czterech stolic, Obok Warszawy, Pragi i Budapesztu, które blokowały ten cel na poprzednim szczycie pół roku temu.

10.12.2019, 12:07

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ochronie roślin przed agrofagami

Rząd przyjął projekt ustawy o ochronie roślin przed agrofagami - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Przewidziano w nim rozwiązania ograniczające ryzyko zawleczenia do Polski tzw. nowych agrofagów, m.in. obcych wirusów, bakterii, grzybów, czy szkodników, które atakują rośliny.

10.12.2019, 11:59

Unijny budżet dla rolnictwa do zmiany? "Liczę, że będzie korzystniejszy"

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski liczy, że przyszły budżet na rolnictwo będzie korzystniejszy, niż propozycja przedstawiona wcześniej przez Komisję Europejską. Jak mówił, w przeszłości było inaczej, bo budżet okazywał się gorszy niż początkowy projekt KE.

10.12.2019, 08:48

ARiMR: wnioski o pieniądze na tzw. małe przetwórstwo - do 20 grudnia

W piątek 20 grudnia upływa termin na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o pomoc w rozwoju lub podjęciu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego. Maksymalna kwota pomocy na tzw. małe przetwórstwo wynosi 100 tys. zł.

28.11.2019, 20:54

PE domaga się wsparcia dla rolników dotkniętych sprawą Airbusa

Europosłowie PE w przyjętej w czwartek rezolucji domagają się szybkiego wsparcie dla producentów rolnych, którzy ucierpieli z powodu ceł nałożonych w następstwie orzeczenia Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie subsydiów dla Airbusa.

27.11.2019, 14:10

PE: Wojciechowski: unijny budżet na rolnictwo powinien być silniejszy

Będę robił wszystko, aby unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu - powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>