Lifestyle/Aktualności

23.02.2019, 16:30

Czy Netfix zagrozi Hollywood? Niekoniecznie

Wyprodukowana przez Netflix „Roma” ma szansę na 10 Oscarów. Ale w katalogu popularnego serwisu jest wyjątkiem - Fabryka Snów nie musi się czuć zagrożona.

23.02.2019, 12:39

Wróbel: PiS a nauczanie historyczne [OPINIA]

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi. Magnaci musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę.

23.02.2019, 07:40

Trump dał zarobić bogatym. Netflix nie zapłaci w USA żadnych podatków

Matthew Gardner z waszyngtońskiego Instytutu Podatków i Polityki Ekonomicznej (ITEP) poinformował, że Netflix nie zapłaci w ojczyźnie żadnych podatków za 2018 r. Żadnych: ani stanowych, ani federalnych. To smakowita wiadomość, bo najpopularniejsza na świecie platforma streamingowa ma za sobą fantastyczny rok.

21.02.2019, 07:21

Warszawa: Wystawa kopii dzieł utraconych podczas II wojny światowej

14 kopii dzieł utraconych podczas II wojny światowej - m.in. Marcello Bacciarellego i Aleksandra Gierymskiego - można zobaczyć na wystawie "Dzieła utracone. Z przeszłości w przyszłość poprzez teraźniejszość" w Galerii Brama Bielańska Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

17.02.2019, 20:33

Na czym opierała się świetność Imperium Brytyjskiego?

Wiek XIX oraz pierwsza połowa następnego to okres świetności Imperium Brytyjskiego. Jednego z najbardziej rozbudowanych projektów politycznych w dziejach. Londyn wiedział, że aby panować nad tak wielkim kawałem świata, potrzebuje nie tylko armii i floty – przede wszystkim musi mieć do dyspozycji sprawną administrację. Ale czy brytyjska biurokracja była efektywna?

17.02.2019, 18:30

Święty Graal ekologów: ze wszystkiego odzyskać 100 proc.

Klucząc między sklepowymi półkami z napojami, nie zastanawiamy się, ilu przełomów w technice trzeba było, byśmy mogli cieszyć się smakiem świeżego soku. Jednym z nich były opakowania zwane wielomateriałowymi: połączenie kartonu, folii aluminiowej i tworzywa sztucznego. Lekkie i tanie w produkcji, pozwoliły wprowadzić na rynek napoje, soki czy mleko, które mają długie terminy przydatności do spożycia.

17.02.2019, 10:10

Na czym polega ciche przywództwo? [RECENZJA KSIĄŻKI]

To nowa książka na mojej półce z poradnikami. „Ciche przywództwo” Davida Rocka przekonuje, że główna umiejętność przywódcy polega na kształtowaniu sposobu myślenia ludzi, którymi kieruje.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>