Lifestyle/Aktualności

13.12.2018, 05:32

Katastrofa w polskiej psychiatrii. Brakuje lekarzy, oddział dziecięcy został w Józefowie zamknięty

- W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie – przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo jak długo - jest także przepełniony, a nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

08.12.2018, 09:51

W jakim stanie są miasta wojewódzkie po latach transformacji? [RECENZJA KSIĄŻKI]

Po trzech dekadach transformacji pisząca i czytająca Polska zainteresowała się tym, co jest pomiędzy absolutnym sukcesem a kompletną porażką. Szlakiem przetartym przez Filipa Springera („Miasto Archipelag”) poszła teraz Magdalena Okraska. Springer brał pod lupę dawne miasta wojewódzkie średniej wielkości, jak Łomża czy Siedlce, i opisywał to, co zobaczył w nich po latach transformacji. Okraska skoncentrowała się na jednym regionie. Opowiedziała o Zagłębiu, w którym mieszka.

07.12.2018, 10:24

Prezes NIK: Polska ma najgorszą jakość powietrza w UE

Spośród krajów Unii Europejskiej, to w Polsce jakość powietrza jest najgorsza – powiedział w piątek w Katowicach prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Po przeprowadzonej kontroli Izba wskazała na złą koordynację działań i zbyt małe środki przekazywane na walkę ze smogiem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>