Lifestyle/Aktualności

14.11.2018, 10:56

Rafalska: Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania e-zwolnień

Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nie będzie kolejnego wydłużania terminu wprowadzenia tej reformy – powiedziała w środę w Krakowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

14.11.2018, 10:32

Mazowieckie: Kolejne przypadki zachorowań na odrę

Na Mazowszu zgłoszono już łącznie 34 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę - poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie. W stolicy odnotowano siedem zgłoszeń; najwięcej zarejestrowano do tej pory w powiecie pruszkowskim.

12.11.2018, 07:30

Buchanan: Ziemię otaczają tysiące śmieci. Orbita wkrótce stanie się bezużyteczna [OPINIA]

Niedawno amerykańska agencja NASA wystrzeliła satelitę ICEsat 2, który ma monitorować zmiany pokryw lodu na powierzchni ziemi. Urządzenie jest w stanie odnotować nawet pokrywy lodu o grubości pół centymetra. Satelita umożliwi nam obserwację wpływu człowieka na środowisko planety. A przy okazji uwidoczni też inny globalny problem, który staje się coraz bardziej palący - pisze Mark Buchanan. 

09.11.2018, 15:21

Najpopularniejsze kierunki studiów 2018/19. Gdzie najtrudniej się dostać?

Ponad 416 tys. studentów rozpoczęło w tym roku akademickim studia. Podobnie jak w roku poprzednim, największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się informatyka, zarządzanie i psychologia - takie wnioski płyną z podsumowania rekrutacji przygotowanego przez resort nauki.

08.11.2018, 06:50

Jak okiełznać Facebooka i Google'a? Twórca internetu ma pomysł, ale narzędzia posiadają tylko państwa [OPINIA]

Czy możliwe jest zachowanie współczesnego bogactwa informacji w sieci i jednoczesne przywrócenie zasad z pierwszych lat funkcjonowania internetu, gdy dane osobowe nie były przedmiotem handlu, a sieć nie była tak zmonopolizowana? Częściowo tak - uważa Tim Berners-Lee. Twórca internetu postuluje stworzenie "Kontaktu dla sieci". Opinia Leonida Bershidsky'ego.

08.11.2018, 06:00

W ekonomii panuje skrzywienie proamerykańskie

Badania powinny mieć większy odcień praktyczny – przekonuje prof. Robert W. Faff, australijski ekonomista finansów i twórca tzw. "pitching research", innowacyjnej metody prowadzenia projektów badawczych.

07.11.2018, 05:30

Technologia niewystarczająco napędza produktywność

Wzmocnienie innowacyjności, konkurencyjności, zbliżenie nauki i biznesu, inwestycje w kapitał ludzki oraz zrównoważona gospodarka. Te rozwiązania są warunkami wzrostu produktywności - wynika z konferencji NBP "Tajemnica niskiego wzrostu produktywności w Europie".

06.11.2018, 15:47

Szumowski o odrze: Szczepionki zabezpieczają Polaków przed epidemią

Jesteśmy krajem, gdzie jest bardzo mało zachorowań na odrę. Niepokojącym trendem jest raczej to, że wzrasta liczba osób nieszczepionych – powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szczepionki zabezpieczają Polaków przed epidemią – podkreślił.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>