Świat/Unia Europejska

06.12.2018, 20:53

UE: Bruksela odpuszcza forsowanie rozdzielnika migracyjnego

Austriacka prezydencja rezygnuje z prób wypracowania porozumienia w sprawie reformy prawa azylowego, przewidującego m.in. obowiązkowy rozdział uchodźców. KE, która przez lata nie chciała odejść od tego pomysłu, proponuje teraz dobrowolność.

06.12.2018, 16:29

Szefowa dyplomacji UE rozmawiała osobno z szefami MSZ Ukrainy i Rosji

Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini przeprowadziła w czwartek w Mediolanie osobne rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem i Rosji Siergiejem Ławrowem na temat kryzysu między tymi krajami. Do rozmów doszło na marginesie obrad OBWE.

06.12.2018, 16:13

Państwa UE chcą kolejnych limitów dla substancji rakotwórczych

UE stawia krok do przodu w walce z chorobami nowotworowymi związanymi z pracą. Przedstawiciele państw członkowskich porozumieli się ws. wprowadzenia limitów na 5 kolejnych substancji rakotwórczych, na które mogą być narażeni pracownicy w różnych zawodach.

05.12.2018, 15:52

KE: Rosyjska propaganda to bardzo duże zagrożenie dla UE

Rosyjska propaganda jest bardzo dużym zagrożeniem dla UE – wynika z raportu KE i unijnych służb dyplomatycznych. Urzędnicy UE są zdania, że należy przeznaczyć na walkę z nią większe pieniądze i ustanowić system ostrzegający przed kampaniami dezinformacyjnymi.

05.12.2018, 06:11

Brytyjscy Unioniści zagłosują przeciwko umowie ws. brexitu

W kluczowym głosowaniu w przyszłym tygodniu w parlamencie wspierająca rząd Theresy May północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) zagłosuje przeciwko umowie ws. brexitu - zapowiedział podczas wtorkowej debaty w Izbie Gmin poseł DUP Paul Girvan.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>