Świat/Unia Europejska

19.11.2019, 07:25

Wielopiętrowa gra sprzeczności. Oto najważniejsze pytania o brexit

Jeśli Brytyjczycy zdecydują się wybrać kurs na deregulację, liberalizację rynku pracy, ceł czy podatków, to efektem może być rzucenie wyzwania europejskiemu modelowi społeczno-gospodarczemu. Wówczas UE musiałaby zacząć stosować podobne rozwiązania albo zwiększyć stopień protekcjonizmu – mówi DGP Przemysław Biskup, analityk ds. brexitu w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych

18.11.2019, 18:54

Unijni urzędnicy o wyborach na Białorusi: To stracona okazja

Niedzielne wybory do niższej izby parlamentu Białorusi, to stracona okazja do przeprowadzenia ich w pełni zgodnie z międzynarodowymi standardami - oceniła w poniedziałek KE. W PE wyrażono ubolewanie, że nie wykorzystano możliwości do zwrotu w relacjach.

18.11.2019, 18:38

Rzecznik von der Leyen: nowa KE może rozpocząć urzędowanie 1 grudnia

Jest okno możliwości, aby KE pod przewodnictwem Urusli von der Leyen rozpoczęła urzędowanie 1 grudnia - w ten sposób służby prasowe przewodniczącej elekt zareagowały na zgodę koordynatorów komisji spraw zagranicznych na objęcie teki przez węgierskiego kandydata.

15.11.2019, 06:59

"Rz": pierwsza kadrowa Europy

Frontex prowadzi rekrutację funkcjonariuszy unijnej straży granicznej - informuje piątkowa "Rzeczpospolita". I jak dodaje, takiego pogłębienia integracji nie było od unii bankowej osiem lat temu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>