Świat/Unia Europejska

30.05.2020, 01:36

Lufthansa otrzyma pomoc od państwa. Niemcy i UE doszły do porozumienia

Rząd Niemiec i Komisja Europejska osiągnęły porozumienie w sprawie pomocy finansowej dla niemieckiego flagowego przewoźnika lotniczego Lufthansa - poinformowały w piątek źródła bliskie nogocjacjom. Przewoźnik jest bliski bankructwa z powodu zamrożenia komunikacji lotniczej.

29.05.2020, 21:28

KE zatwierdziła kolejny element polskiej tarczy finansowej

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek polski program pomocy o wartości 1,6 mld euro na zrekompensowanie przedsiębiorstwom strat poniesionych z powodu pandemii Covid-19 i na zapewnienie pomocy na utrzymanie płynności finansowej.

29.05.2020, 18:33

Komisja Europejska wycofuje się z szybkiej likwidacji rabatów w budżecie UE

Choć pierwotny projekt Komisji Europejskiej ws. przyszłego budżetu UE mówił o stopniowym wycofywaniu się z rabatów, najnowszy zakłada, że potrwa to o wiele dłużej. "Rabaty mogą okazać się kluczowe w osiągnięciu kompromisu w sprawie budżetu" - mówi jeden z unijnych dyplomatów.

28.05.2020, 15:16

KE i EBI proponują mechanizm pożyczek dla regionów węglowych

Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zaproponowały stworzenie mechanizmu pożyczek, z których miałyby korzystać regiony z gospodarką opartą na węglu i technologiach wysokoemisyjnych. Ma on pozwolić na realizację inwestycji o wartości 25–30 mld euro.

28.05.2020, 13:15

Trwa budżetowe starcie w UE. Polska może się ubiegać o 38 mld euro

W uzgodnionym w środę unijnym funduszu odbudowy o wartości 750 miliardów euro nadal pozostaje kilka nierozstrzygniętych kwestii, a fakt, że jest on powiązany z przyszłym budżetem powoduje, iż negocjacje będą bezprecedensowe, ocenia w czwartek "Financial Times". Jak dodaje gazeta, Włochy mogłyby się ubiegać o prawie 82 mld euro, Hiszpania o 77 mld, Francja o 39 mld a Polska - 38 mld.

28.05.2020, 08:38

Wiceszef MSZ: propozycja KE to bardzo dobry punkt wyjścia

Środowa propozycja KE wieloletniego unijnego budżetu to bardzo dobry punkt wyjścia - ocenił w rozmowie z PAP wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zastrzegł jednak, że Polska nie zgodzi się na mechanizm dot. praworządności, w którym państwa byłby karane na podstawie "arbitralnej decyzji politycznej".

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>