Świat/Unia Europejska

12.12.2018, 18:43

Szczyt unijny ma dać odpowiedź na brytyjskie wątpliwości ws. Brexitu

Rozpoczynający się w czwartek szczyt UE w Brukseli ma dać odpowiedź na wątpliwości Londynu ws. Brexitu. Premier Theresa May ma przekazać unijnym przywódcom, jakich dodatkowych gwarancji oczekuje od Brukseli, a przywódcy mają zdecydować, czy są w stanie ich udzielić.

12.12.2018, 18:37

Parlament Europejski wzywa do unieważnienia projektu Nord Stream 2

Parlament Europejski (PE) przyjął sprawozdanie dotyczące wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą. W dokumencie uwzględniono poprawkę zgłoszoną przez Annę Fotygę, kontrsprawozdawcę raportu, w której wyrażono sprzeciw wobec budowy Nord Stream 2.

12.12.2018, 16:08

Szef IATA: ograniczenie skutków Brexitu ważne dla linii lotniczych

Brexit nie jest dobrą wiadomością dla branży lotniczej; jeśli cokolwiek ograniczy jego skutki, będzie to dobra wiadomość dla linii lotniczych - powiedział w środę dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac.

12.12.2018, 15:59

Przed szczytem UE cicha batalia o strategię klimatyczną

Państwa UE starły się przed szczytem Wspólnoty o zapisy dotyczące zaprezentowanej przed dwoma tygodniami długoterminowej strategii klimatycznej, która przewiduje neutralność emisyjną netto. Polska stara się łagodzić podejście ambitnych państw członkowskich.

11.12.2018, 14:02

Kraje UE i PE porozumiały się ws. poprawy cyberbezpieczeństwa w UE

Państwa członkowskie i Parlament Europejski porozumiały się ws. stworzenia unijnego systemu certyfikacji bezpieczeństwa cybernetycznego produktów i usług oraz rozbudowy agencji do walki z cyberprzestępczością. Ma to zwiększyć cyberochronę Unii Europejskiej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>