Świat/Unia Europejska

22.02.2019, 17:00

Komisarz ds. budżetu: Polska jest krajem gospodarczego sukcesu

Polska jest krajem gospodarczego sukcesu - przekonywał w piątek podczas debaty w Brukseli unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger. Jego zdaniem różnice w PKB między Polską a bardziej rozwiniętymi gospodarczo krajami UE zmniejszają się.

22.02.2019, 15:58

UE: Kwieciński: kalendarz przyjmowania nowego budżetu UE - ambitny

Kalendarz przyjmowania nowego wieloletniego budżetu UE zakładający porozumienie na jesieni jest dość ambitny - ocenił w piątek w Brukseli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, Polska nie może liczyć na takie środki jak obecnie.

22.02.2019, 11:01

Szef brytyjskiego MSZ przekonuje, że brexit to nie rozwód

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt przekonuje w piątek w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że brexit to nie rozwód. Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z UE zmienia tylko prawne relacje z instytucjami unijnymi

21.02.2019, 12:47

Kantar Public: w wyborach do PE - PiS 37 proc., PO 20 proc., Wiosna 10 proc.

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w lutym, PiS uzyskałby poparcie 37 proc. osób, które zamierzają wziąć w nich udział; PO - 20 proc., a Wiosna Roberta Biedronia 10 proc.; pozostałe siły polityczne nie przekroczyłyby progu wyborczego - wynika z sondażu Kantar Public.

20.02.2019, 21:17

Tusk: Brexit bez żadnej umowy jest nie do zaakceptowania

Mam nadzieję, że po brytyjskiej stronie też jest świadomość, że brexit bez żadnej umowy jest nie do zaakceptowania; jeśli Brytyjczycy nie zdążą przygotować sensownego wariantu, zawsze pozostaje możliwość przeciągnięcia w czasie negocjacji; lepsze to niż rozwód bez porozumienia - stwierdził Donald Tusk.

20.02.2019, 21:09

UE: W Bałtyku zalegają setki tys. ton broni konwencjonalnej i chemicznej

W Bałtyku zalegają setki tysięcy ton broni chemicznej i konwencjonalnej z czasów wojny, co stanowi zagrożenie dla tego akwenu. Kraje UE muszą podjąć kroki, rozwiązać ten problem – przekonywali w środę w Brukseli uczestnicy konferencji poświęconej temu problemowi.

20.02.2019, 20:17

Juncker: W pełni popieram Inicjatywę Trójmorza

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wyraził w środę pełne poparcie dla Inicjatywy Trójmorza, zastrzegając, że gdyby wszystkie kraje unijne wykazywały się w niej większą aktywnością, to mniejszy byłby w niej wpływ Stanów Zjednoczonych.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>