• 3

  Kogo przekonuje Morawiecki ws. testu przedsiębiorcy?

  Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było. Tak jak z Kubusiem jest trochę z naszym premierem Mateuszem Morawieckim. Im bardziej neguje i odwołuje on test przedsiębiorcy, tym większe można odnieść wrażenie, że sprawdzian będzie, a może już nawet trwa.

  »
 • 1

  Prawie 80 proc. więcej samochodów elektrycznych niż w ub. roku [RAPORT]

  W pierwszym kwartale 2019 r. zarejestrowano w Polsce 620 samochodów elektrycznych, tj. o 79,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - podała w czwartek firma Exact Systems. Auta elektryczne stanowią niespełna 0,45 proc. całkowitej sprzedaży nowych aut osobowych w kraju.

  »
 • 6

  30 lat temu w branży kosmicznej działało w Polsce 30 firm. Dziś jest ich ponad 300

  Siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej pozostanie w Gdańsku – poinformowała w czwartek w Gdańsku minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ma nadzieję, iż proces legislacyjny w Sejmie dotyczący tej decyzji zakończy się w połowie czerwca.

  »
 • 2

  Jak przekuć pomysł w dobry biznes. Są pierwsze owoce programu „Start in Poland”

  Inkubacja, akceleracja, ekspansja. Takie w skrócie są założenia skierowanego do startupów programu „Start in Poland” – największego tego typu instrumentu wsparcia w Europie Środkowo-Wschodniej z budżetem w wysokości ok. 3 mld zł. Program obliczony jest na wiele lat, lecz dotychczasowe efekty już robią wrażenie, o czym będziemy mogli się przekonać podczas Impact’19 w Krakowie.

  »
 • 2

  Były szef brytyjskiego wywiadu przestrzega przed Huawei

  Chiński koncern technologiczny Huawei stwarza tak wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa W. Brytanii, że rząd nie może mu pozwolić nawet na ograniczoną rolę w budowaniu sieci 5G - oświadczył w czwartek b. szef brytyjskiego wywiadu (MI6) Richard Dearlove.

  »
 • "Zielona strona mocy" - opłacalny trend?

  Coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na to, jaka część aktywów banku jest tzw. aktywami zielonymi. Żeby zdobyć finansowanie inwestorów strategicznych, potrzebujemy wykazać się częścią finansowania zrównoważonego – powiedział Adam Hirny, dyrektor biura ds. międzynarodowych instytucji finansowych i programów zrównoważonego rozwoju BNP Paribas Bank Polska.

  »

Tylko na forsal.pl

Energetyka

Bankowość

 • 2

  Szef MSZ Węgier: Jeśli Exxon będzie zwlekać, kupimy gaz od Rosji

  Węgry zwrócą się ponownie do Rosji o dostawy gazu ziemnego, jeśli Exxon Mobil do września nie podejmie decyzji, czy zainwestuje w duży projekt eksploatacji złóż rumuńskich na Morzu Czarnym – poinformował szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.

  »
 • W USA dużo ropy, mało benzyny. Na Bliskim Wschodzie ropa zyskuje

  Ropa na nowojorskiej giełdzie paliw drożeje w reakcji na spadek zapasów benzyny w USA, trzy razy mocniejszy niż prognozowali analitycy. Na Bliskim Wschodzie nadal mamy zaostrzoną sytuację. To wszystko wspiera ruch cen ropy w górę - podają maklerzy.

  »
 • Filipiny wycofują dyplomatów z Kanady. Chodzi o eksport śmieci

  Filipiny wycofują część swoich dyplomatów z Kanady, gdyż nie odebrała ona w terminie kontenerów z odpadami, które wysłała wcześniej do tego azjatyckiego kraju – ogłosił w czwartek szef filipińskiego MSZ Teodoro Locsin. Spór o śmieci toczy się od kilku lat.

  »
 • 15

  Morawiecki zapewnia, że nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

  Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Brukseli, gdzie w czwartek będzie mówił o ograniczeniu luki VAT i CIT. Szef rządu odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień dotyczących testu.

  »
 • 4

  Zielona energetyka podbija Ukrainę

  Atrakcyjne taryfy na energię elektryczną produkowaną przez elektrownie słoneczne i wiatrowe, w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami klimatycznymi, sprawiły, że Ukraina stała się Eldorado dla inwestorów z sektora „zielonej energetyki”

  »

Notowania

2 184,35 pkt -4,08 (-0,19%) 17:15:00
INTRADAY
5D
1M
3M
1Y
YTD
MAX
WIG20-4,08 (-0,19)%2 184,35
WIG30-8,12 (-0,32)%2 509,19
WIG-102,71 (-0,18)%56 561,79

Zobacz notowania spółek >>>

NazwaWartośćZmiana %Data aktualizacji

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>