Biznes/Aktualności

13.12.2018, 05:03

Emisje CO2 rosną. Zobacz, jak wypada Polska

Polska zajmuje 21. miejsce na światowej liście największych emitentów CO2. W Porównaniu do Chin, nasze emisje to pikuś, emitujemy też mniej niż Niemcy czy Francja. Problem w tym, że emisje CO2 rosną zamiast spadać i odwrócenie tego trendu będzie trudne.

12.12.2018, 16:00

Górnicze spółki zakończyły proces przekazywania zbędnego majątku do SRK

Górnicze spółki zakończyły proces przekazywania zbędnego majątku do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) - wynika z informacji firm. Przekazanie nieprodukcyjnych aktywów do spółki restrukturyzacyjnej przed końcem tego roku było warunkiem finansowania ich likwidacji przez budżet państwa.

12.12.2018, 15:18

PAIH: rynek indyjski jest atrakcyjny dla polskich firm biotechnologicznych

Na największych targach bioetch w Azji Południowej Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła stoisko narodowe, by zaprezentować potencjał polskiego sektora biotechnologicznego. Według Agencji rynek indyjski może okazać się szczególnie atrakcyjny dla naszych firm z tej branży.

12.12.2018, 14:19

Organizacje apelują o pilne procedowanie noweli ustawy o handlu w niedziele

Organizacje, zrzeszające polskie firmy, apelują o pilne procedowanie w Sejmie RP nowelizacji Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wolne - poinformował na środowej konferencji prasowej Jan Rakowski prezes Kongregacji Przemysłowo - Handlowej OIG.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>