Biznes/Aktualności

19.06.2019, 11:55

Przed negocjacjami z Ukrainą Gazprom szykuje zapasy gazu w Europie

Rosyjski koncern Gazprom ogłosił, że szykuje zapasy gazu w Europie i zamierza przed przełomem roku umieścić w podziemnych zbiornikach ponad 11 mld metrów sześciennych gazu. Komentatorzy oceniają, że koncern liczy się z przerwą w tranzycie gazu przez Ukrainę.

19.06.2019, 06:40

Przemysł kosmetyczny produkuje tony śmieci i zabija planetę

Przemysł kosmetyczny to branża, w której opakowanie liczy się prawie tak samo jak zawartość: opiera się na wbudowanej obietnicy, że będziemy wyglądać atrakcyjniej, czuć się młodziej i ładniej pachnieć. Jeśli wziąć pod uwagę jeszcze fakt, że reklamy z tego sektora są widoczne dosłownie wszędzie, okazuje się, że jest to jedna z gałęzi przemysłu, która ciągle się rozwija i nie wygląda na to, by się to miało zmienić.

18.06.2019, 19:37

Państwa UE podzielone ws. reformy unijnej polityki rolnej

Kraje UE są podzielone ws. reformy wspólnej polityki polnej. Na posiedzeniu w Luksemburgu we wtorek ministrowie rolnictwa przyjęli jedynie dokument o postępach w pracach w tej sprawie. Zdaniem Polski nie uda się pójść do przodu bez uzgodnień ws. budżetu.

18.06.2019, 19:03

Jeśli UE chce ograniczyć emisję o 40 proc., musi zintensyfikować działania

KE wezwała kraje UE, by zwiększyły wysiłki zmierzające do osiągnięcia celów klimatycznych UE na 2030 r. Choć wspólnota jest na dobrej drodze do ograniczenia emisji o 40 proc., to jednak musi zintensyfikować działania m.in. w kwestii celów dotyczących OZE i efektywności energetycznej.

18.06.2019, 15:32

Asseco Poland ma umowę z ARiMR na obsługę systemu SIA za 177,1 mln zł

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) zawarła z Asseco Poland umowę na rozwój i utrzymanie systemu SIA. To największy system Agencji, który odpowiada m.in. za wypłaty dopłat dla rolników. Wartość kontraktu, zawartego na 47 miesięcy to 177,11 mln zł brutto, podało Asseco.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>