Forsal/Finanse osobiste

24.05.2020, 16:44

Marcin Dec: Czy istnieje kredyt idealny? [FELIETON]

Chcesz, czytelniku, kupić mieszkanie. OK, masz wkład własny, lecz na resztę musisz wziąć kredyt hipoteczny. Tylko na jak długo? Czy istnieje optymalny okres takiego kontraktu z bankiem z twojego punktu widzenia? - pyta w felietonie ekonomista Marcin Dec.

21.05.2020, 06:15

To nie koniec cięcia oprocentowania lokat

Maj to kolejny miesiąc, w którym banki dokonują cięć oprocentowania lokat i rachunków bankowych. I choć dynamika zmian jest niższa niż w kwietniu, to niestety wszystko wskazuje na to, że fala obniżek jeszcze się nie skończyła.

11.05.2020, 17:10

Jak inwestować w dobie epidemii koronawirusa?

Sytuacja gospodarcza w ostatnich miesiącach zmieniła się diametralnie. To, co opłacało się jeszcze trzy miesiące temu - dziś jest postrzegane jako niewarte uwagi. To, na co nikt nie zwracał uwagi - obecnie bywa nazywane żyłą złota.

10.05.2020, 17:15

Jak marketingowy dobór słów wpływa na strategie emerytalne ludzi?

Rozmowa o rencie dożywotniej jest w Polsce teoretyczna. Choć koncepcja jest kusząca, niewiele instytucji finansowych proponuje takie rozwiązanie. A jednak za sprawą prywatyzacji OFE niedługo wszyscy staniemy przed wyborem: kupić swego rodzaju rentę dożywotnią (przekazać pieniądze z OFE do ZUS) czy też tego nie robić (zamiast ZUS wybierzemy IKE+).

04.05.2020, 09:45

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany nie dłużej niż do 24 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany w czasie zamknięcia żłobków, szkół i przedszkoli, ale nie dłużej niż do 24 maja - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19, które dzisiaj wchodzi w życie.

29.04.2020, 10:26

Prezes ZUS: w maju zasiłek opiekuńczy najprawdopodobniej na obecnych zasadach

W maju dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie najprawdopodobniej obowiązywał na dotychczasowych zasadach – powiedziała w środę prezes ZUS Gertruda Uścińska. Poinformowała też, że na razie nie widać znaczącego spadku płatników składek i liczby ubezpieczonych. Zauważalny jest za to spadek wpływów ze składek.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>