Transport/Kolej

18.11.2019, 15:38

PKP PLK: Zakończyliśmy inwestycje za ponad 10 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycje warte ponad 10 mld zł w ramach realizacji Krajowego Programu Kolejowego, a do końca tego roku zakończą prace o wartości kolejnych kilku miliardów - poinformował w poniedziałek PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

08.11.2019, 16:35

Pociągiem z Rosji na Krym. Ruszyła sprzedaż biletów

Rosyjska firma Grand Serwis Express poinformowała w piątek o rozpoczęciu sprzedaży biletów na pasażerskie połączenia kolejowe na Krym. Pociągi z Rosji mają zacząć jeździć na anektowany półwysep przez most nad Cieśniną Kerczeńską pod koniec grudnia br.

21.10.2019, 14:29

Prezes Pesy: znajdziemy nowego nabywcę na pojazd wyprodukowany dla SKM

Prezes zarządu bydgoskiej Pesy Krzysztof Sędzikowski poinformował w oświadczeniu przesłanym PAP w poniedziałek, że firma znajdzie nowego nabywcę na pojazd wyprodukowany dla stołecznej SKM. Podkreślił, że trwają jego testy i dokończona zostanie homologacja

09.10.2019, 13:07

PKP PLK: po 25 latach kolej wraca nad Zalew Zegrzyński

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew – Zegrze. Dzięki inwestycji po latach wrócą pociągi pasażerskie na nieczynną linię. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność regionu - poinformowały w środowym komunikacie PKP PLK.

03.10.2019, 09:58

Leo Express zwiększa połączenia na trasie Praga-Kraków

Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express, który obecnie wykonuje weekendowe połączenia między Pragą a Krakowem, od 24 października do 14 grudnia będzie kursował na tej trasie cztery razy w tygodniu. Firma tłumaczy, że wynika to z dużego zainteresowania tym połączeniem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>