Transport/Kolej

11.02.2019, 06:15

Pociąg do przyszłości. Oto jak zmienia się kolej

Rewolucja energetyczna wkracza do sektora transportu, a kolej jest najlepszym przykładem. Najnowsze pociągi są lżejsze i mają dużo lepsze przyspieszenie. Na znaczeniu zyskują nowe technologie i zmiany organizacyjne nie tylko w obrębie konstrukcji pojazdów, ale koncepcji transportu w ogóle.

07.02.2019, 12:09

Francuski minister gospodarki oskarża KE o służenie interesom Chin

Decyzja Komisji Europejskiej zakazująca połączenia francuskiego Alstomu z niemieckim Siemensem wywołała ogromne niezadowolenie nad Sekwaną. Minister gospodarki Bruno Le Maire oskarżył nawet KE o to, że „zamiast bronić interesów Europy, służy interesom Chin”.

01.02.2019, 16:42

PKP podpisały umowy na budowę 20 dworców w formule IDS za ok. 90 mln zł

Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP) podpisały z konsorcjum firm Helifactor i MERX umowy na budowę nowych obiektów w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych (IDS). Z nowych dworców skorzystają pasażerowie z 20 miejscowości położonych na terenie 8 województw, podała spółka. Koszt wykonania wszystkich inwestycji wynosi prawie 90 mln zł. 

21.01.2019, 10:57

PKP PLK planuje inwestycje za ponad 40 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do nowej perspektywy finansowej i wraz z jej rozpoczęciem będą miały przygotowane projekty inwestycyjne wartości przekraczającej 40 mld zł - poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

18.01.2019, 06:20

Renesans kolei. Tiry na tory

Kolej towarowa w całej UE traci udział w rynku transportowym na rzecz dróg. To można i warto zmienić, czego przykładem są USA, Szwajcaria czy Chiny. Pociągi nie tylko odciążają drogi, ale są też – przy większych odległościach - tańsze niż transport drogowy.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>