Lifestyle/Edukacja

29.01.2020, 06:01

Pracownicy w zarządzie służą interesom firmy

Zagraniczna konkurencja szkodzi innowacyjności krajowych firm; udział pracowników w zarządzie spółki służy długoterminowym interesom firmy; połowa białych studentów Harvarda dostała się na studia dzięki protekcji – to tylko niektóre z wyników najnowszych ekonomicznych badań naukowych.

03.12.2019, 11:52

Bardzo dobry wynik polskich uczniów w badaniu PISA 2018

Umiejętności polskich 15-latków we wszystkich umiejętnościach sprawdzanych w badaniu PISA 2018, jeśli chodzi o rozumienie czytanego tekstu, są na wyrównanym poziomie. Równie dobrze radzili sobie też z różnymi rodzajami tekstów – wynika z analizy Instytutu Badań Edukacyjnych.

13.11.2019, 12:19

Kraków: Wolontariusze z korporacji będą edukować najmłodszych o smogu

Wolontariusze pracujący na co dzień w międzynarodowych korporacjach z branży usług wspólnych dla biznesu w Krakowie będą edukować najmłodszych o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza w ramach rozpoczętej w środę drugiej edycji programu "Biznes kontra smog".

01.11.2019, 17:08

Prestiż zawodu nauczyciela jest przerażająco niski [WYWIAD]

Dorośli kontrolują dziś każdy ruch dziecka w dzienniku elektronicznym. Reagują na każdy minus, spóźnienie, brak pracy domowej. Często zyskują w ten sposób iluzoryczne poczucie kontroli. Bo dziecko w domu i na lekcji, w grupie, to dwie różne osoby - mówi Ewa Klinger, nauczycielka fizyki, matematyki i techniki, od 49 lat w zawodzie.

22.10.2019, 17:10

Ekspertka: edukacja seksualna chroni dzieci przed wykorzystywaniem

Edukacja seksualna jest bardzo ważna w kontekście ochrony dzieci przed wykorzystywaniem; dzieci powinny umieć reagować na niepokojące sytuacje, rozróżniać dobry i zły dotyk oraz wiedzieć, że powiedzieć "nie" - powiedziała psycholog Marta Skierkowska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

18.10.2019, 05:45

Ultranauka, czyli cztery lata studiów w jeden rok

Materiał z czteroletnich studiów informatycznych na renomowanej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology można przyswoić w jeden rok i to w domu – twierdzi Scott Young w książce „Ultralearning: Master Hard Skills, Outsmart the Competition, and Accelerate Your Career”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>