Lifestyle/Edukacja

05.10.2019, 14:16

Polska szkoła nie może być przymusowym rytuałem [WYWIAD]

Wydaje nam się, że im ciężej dzieci pracują, tym lepiej dla nich. Nic bardziej błędnego - mówi w wywiadzie Mikołaj Herbst, dr hab. nauk ekonomicznych, adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na UW.

15.09.2019, 08:15

Zatłoczone korytarze i kolejka do schodów. Tak dziś wyglądają szkolne godziny szczytu

900 zł za komplet podręczników. Korytarze tak zatłoczone, że trzeba czekać w kolejce, aby dostać się na schody. A jedzenie w szkolnym bufecie lepiej zamówić z wyprzedzeniem. Dwa miesiące temu absolwenci podstawówek i gimnazjów opowiadali nam o lękach związanych z egzaminami i wyborem szkoły średniej. Wszystko ze świadomością, że do rywalizacji o miejsce staje nie jeden, lecz trzy roczniki uczniów. Teraz zasiedli w szkolnych ławkach, ale czy są to te wymarzone?

28.08.2019, 11:00

Bidon z cukru? To element ekowyprawki dla krakowskich uczniów

8 tys. pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkołach samorządowych w Krakowie otrzyma od miasta ekowyprawki – każda zawierać będzie: bidon na wodę wykonany z cukru, worek na buty lub strój sportowy oraz książeczkę „Moja szkolna supermisja”.

08.08.2019, 19:33

Klasa wojskowa nie w każdej szkole

Oddziały mundurowe będą mogły liczyć na większą subwencję oświatową i wsparcie MON. Klasy policyjne wciąż nie będą ujęte w systemie oświaty

11.07.2019, 17:22

Brak rywalizacji o szkoły średnie. Jest więcej miejsc... niż kandydatów

Szkoły średnie przygotowały ponad 830 tys. miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych; łącznie to ponad 100 tys. więcej miejsc niż uczniów – powiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Pokazuje to, że każdy uczeń w Polsce znajdzie miejsce w szkole – dodał.

28.06.2019, 06:10

Akademicy nie tylko w stolicy

Nie tylko Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław są wśród najbardziej akademickich miast w Polsce. Studia są prowadzone w mniejszych miastach – takich jak Gliwice czy Szczytno, a także całkiem małych – jak Podkowa Leśna czy Józefów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>