Lifestyle/Edukacja

03.12.2019, 11:52

Bardzo dobry wynik polskich uczniów w badaniu PISA 2018

Umiejętności polskich 15-latków we wszystkich umiejętnościach sprawdzanych w badaniu PISA 2018, jeśli chodzi o rozumienie czytanego tekstu, są na wyrównanym poziomie. Równie dobrze radzili sobie też z różnymi rodzajami tekstów – wynika z analizy Instytutu Badań Edukacyjnych.

13.11.2019, 12:19

Kraków: Wolontariusze z korporacji będą edukować najmłodszych o smogu

Wolontariusze pracujący na co dzień w międzynarodowych korporacjach z branży usług wspólnych dla biznesu w Krakowie będą edukować najmłodszych o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza w ramach rozpoczętej w środę drugiej edycji programu "Biznes kontra smog".

01.11.2019, 17:08

Prestiż zawodu nauczyciela jest przerażająco niski [WYWIAD]

Dorośli kontrolują dziś każdy ruch dziecka w dzienniku elektronicznym. Reagują na każdy minus, spóźnienie, brak pracy domowej. Często zyskują w ten sposób iluzoryczne poczucie kontroli. Bo dziecko w domu i na lekcji, w grupie, to dwie różne osoby - mówi Ewa Klinger, nauczycielka fizyki, matematyki i techniki, od 49 lat w zawodzie.

22.10.2019, 17:10

Ekspertka: edukacja seksualna chroni dzieci przed wykorzystywaniem

Edukacja seksualna jest bardzo ważna w kontekście ochrony dzieci przed wykorzystywaniem; dzieci powinny umieć reagować na niepokojące sytuacje, rozróżniać dobry i zły dotyk oraz wiedzieć, że powiedzieć "nie" - powiedziała psycholog Marta Skierkowska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

18.10.2019, 05:45

Ultranauka, czyli cztery lata studiów w jeden rok

Materiał z czteroletnich studiów informatycznych na renomowanej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology można przyswoić w jeden rok i to w domu – twierdzi Scott Young w książce „Ultralearning: Master Hard Skills, Outsmart the Competition, and Accelerate Your Career”.

05.10.2019, 14:16

Polska szkoła nie może być przymusowym rytuałem [WYWIAD]

Wydaje nam się, że im ciężej dzieci pracują, tym lepiej dla nich. Nic bardziej błędnego - mówi w wywiadzie Mikołaj Herbst, dr hab. nauk ekonomicznych, adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na UW.

15.09.2019, 08:15

Zatłoczone korytarze i kolejka do schodów. Tak dziś wyglądają szkolne godziny szczytu

900 zł za komplet podręczników. Korytarze tak zatłoczone, że trzeba czekać w kolejce, aby dostać się na schody. A jedzenie w szkolnym bufecie lepiej zamówić z wyprzedzeniem. Dwa miesiące temu absolwenci podstawówek i gimnazjów opowiadali nam o lękach związanych z egzaminami i wyborem szkoły średniej. Wszystko ze świadomością, że do rywalizacji o miejsce staje nie jeden, lecz trzy roczniki uczniów. Teraz zasiedli w szkolnych ławkach, ale czy są to te wymarzone?

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>