Świat/Bezpieczeństwo

22.01.2020, 17:56

Rowhani: Iran nie dąży do posiadania broni atomowej

Iran nigdy nie będzie dążył do posiadania broni nuklearnej niezależnie od obowiązywania umowy atomowej - powiedział w środę prezydent Iranu Hasan Rowhani. Wezwał także europejskie mocarstwa do unikania błędu Waszyngtonu, który wycofał się z porozumienia o broni masowego rażenia.

20.01.2020, 18:21

Kilka krajów UE zgodziło się patrolować cieśninę Ormuz

Kilka państw Unii Europejskiej zdecydowało się na utworzenie europejskiej misji, która będzie się zajmowała patrolowaniem cieśniny Ormuz, by zapewnić tam bezpieczną żeglugę - poinformował w poniedziałek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

19.01.2020, 20:54

Kanclerz Merkel: szczyt poświęcony Libii to sukces

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła na konferencji prasowej, że niedzielny szczyt w Berlinie poświęcony wojnie domowej w Libii zakończył się sukcesem. Uczestnicy spotkania ustalili dalsze działania wobec tego kraju, w tym wstrzymanie pomocy dla walczących stron.

19.01.2020, 10:05

Liban: Do ok. 380 wzrósł bilans rannych w zamieszkach w Bejrucie

Blisko 380 osób zostało rannych podczas sobotnich starć między antyrządowymi manifestantami a siłami bezpieczeństwa w stolicy Libanu Bejrucie. Był to najbrutalniejszy dzień od początku ruchu kontestacji władzy w tym kraju. Poprzedni bilans mówił o co najmniej 160 rannych.

18.01.2020, 17:17

Norweski kontyngent na razie pozostanie w Iraku. Opozycja jest przeciw

Około siedemdziesięciu norweskich żołnierzy przebywających w bazie w Ain al-Asad nie odniosło żadnych obrażeń w wyniku irańskiego ataku rakietowego, do którego doszło w nocy 8 stycznia. Informację tę potwierdziło Dowództwo Operacyjne Norweskich Sił Zbrojnych. W obiekty koalicji uderzyło siedemnaście rakiet. Pomimo wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie, władze w Oslo nie przewidują wycofania jednostki.

18.01.2020, 15:31

Francja: MSW informuje o wzroście przestępczości w 2019 roku

MSW Francji opublikowało statystyki, według których w 2019 roku nastąpił w tym kraju wyraźny wzrost przestępczości. Resort podkreśla, że szczególnie niepokoi wzrost przestępstw z użyciem przemocy i większa liczba zabójstw.

17.01.2020, 23:20

Trudeau: czarne skrzynki boeinga powinny być zbadane we Francji

Premier Kanady Justin Trudeau zaapelował w piątek do Teheranu o przesłanie czarnych skrzynek zestrzelonego ukraińskiego boeinga do specjalistycznego laboratorium we Francji. Poinformował też o uruchomieniu pomocy finansowej dla Kanadyjczyków, którzy stracili bliskich w tej katastrofie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>