Świat/Bezpieczeństwo

20.02.2019, 13:33

Putin: Rosja odpowie na amerykańskie pociski w Europie

Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne - oznajmił Władimir Putin.

20.02.2019, 11:55

UE z wstępnym porozumieniem w sprawie Europejskiego Funduszu Obronnego

Negocjatorzy z państw UE, PE i KE porozumieli się w środę nad ranem w sprawie przepisów dotyczących Europejskiego Funduszu Obronnego. Dzięki temu UE będzie wspierała inwestycje na badania w dziedzinie obronności, rozwój prototypów, zakup sprzętu wojskowego i technologii.

19.02.2019, 11:10

Powstanie polsko-litewska rady ministrów obrony

Planowane jest powołanie polsko-litewskiej rady ministrów obrony – poinformował we wtorek doradca prezydent Litwy Dalii Grybauskaite Nerijus Aleksiejunas, prezentując planowaną dwudniową wizytę prezydent w Polsce, która rozpocznie się w czwartek.

19.02.2019, 10:51

Pakistan: Premier wzywa do rozmów ws. ataku w Kaszmirze, ostrzega Indie

Premier Pakistanu Imran Khan oświadczył we wtorek, że jego kraj nie ma nic wspólnego z zeszłotygodniowym atakiem w spornym Kaszmirze, w którym zginęło 44 członków indyjskich sił paramilitarnych. Podkreślił, że napięcia można złagodzić tylko poprzez dialog.

18.02.2019, 15:52

Szef BBN: Polska utrzyma zaangażowanie w Eurokorpusie

Polska nie będzie redukować swojego zaangażowania w Eurokorpusie; wiąże się to ze zwiększeniem roli tej struktury w łańcuchu dowodzenia NATO - powiedział w poniedziałek PAP szef BBN Paweł Soloch.

18.02.2019, 04:48

Australia oskarża zagraniczny rząd o cyberatak

Premier Australii Scott Morrison oświadczył w poniedziałek, że parlament i główne partie polityczne kraju były celem cyberataku, prawdopodobnie dokonanego przez "rząd inego państwa". Nie podał jednak żadnych szczegółów.

15.02.2019, 23:17

W Syrii pola minowe i tunele opóźniają ofensywę przeciw IS

Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), których trzon stanowią kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), prowadziły w piątek operacje rozminowywania terenu oraz przeszukiwania tuneli, które opóźniają ofensywę przeciw Państwu Islamskiemu (IS) na wschodzie Syrii.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>