Świat/Bezpieczeństwo

23.05.2020, 13:22

Ukraina: MSZ: jesteśmy za utrzymaniem umowy o otwartych przestworzach

Ukraina przyjęła do wiadomości decyzję USA o zamiarze wystąpienia z porozumienia o otwartych przestworzach; Kijow jest zainteresowany utrzymaniem tej umowy pod warunkiem dobrowolnego jej przsetrzegania przez wszystkie strony - oświadczyło w sobotę MSZ w Kijowie.

22.05.2020, 10:15

Rosyjska Flota Bałtycka trzyma na celowniku nuklearne plany Polski

Rosyjska Flota Bałtycka trzyma na celowniku nuklearne plany Polski - pisze w piątek "Niezawisimaja Gazieta". Komentując możliwość rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej USA dziennik podkreśla, że Rosja przygotowuje duże ćwiczenia z udziałem swej Floty Bałtyckiej.

18.05.2020, 13:26

Czechy: O północy zniesiono stan wyjątkowy związany z koronawirusem

Od północy z niedzieli na poniedziałek w całych Czechach przestał obowiązywać stan wyjątkowy, który wprowadzono 12 marca w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. Część obostrzeń pozostała, np. obowiązek noszenia maseczek, ograniczenia w podróżach zagranicznych.

13.05.2020, 10:03

Izrael: Ponad 300 osób zatrzymano podczas żydowskiego święta

Izraelska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu dzień wcześniej 320 uczestników obchodów żydowskiego święta Lag ba-Omer. Wierni wywołali zamieszki, ponieważ ze względu na epidemię nie dopuszczono ich do grobu mistyka Szymona bar Jochaja na górze Meron na północy kraju.

05.05.2020, 12:59

MON ułatwi okrętom NATO i UE wpłynięcie na wody RP

O zezwolenie na wejście okrętów państw NATO i UE na wody morskie RP trzeba będzie występować co najmniej 72 godziny, a nie 30 dni przed planowaną datą; odpowiedź będzie udzielana w ciągu doby, a nie jak dotychczas w ciągu siedmiu dni – zakłada projekt rozporządzenia ministra obrony.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>