Świat/Bezpieczeństwo

17.10.2019, 19:56

Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii. USA zniosą sankcje

Wiceprezydent USA Mike Pence ogłosił po rozmowach z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, że Ankara zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii, a sankcje USA zostaną zniesione. Strona turecka twierdzi, że otrzymała to, co chciała - bezpieczną strefę przygraniczną.

17.10.2019, 17:39

Asad: Syria stawi czoło tureckiej ofensywie

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zapowiedział, że stawi czoło ofensywie tureckiej "wszelkimi uzasadnionymi środkami". W opublikowanym w czwartek oświadczeniu potępił turecką inwazję na kontrolowaną przez Kurdów północno-wschodnią część swego kraju.

16.10.2019, 13:56

Biuro Erdogana potwierdza czwartkowe spotkanie z Pence'em

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotka się w czwartek w Ankarze z amerykańską delegacją, której przewodniczyć będzie wiceprezydent USA Mike Pence - podało biuro tureckiego przywódcy. Wcześniej w środę Erdogan zapowiedział, że nie spotka się z Pence'em.

11.10.2019, 19:21

Izrael: Szef Mosadu: nie dążymy do konfliktu z Iranem

Izrael "nie jest zainteresowany konfliktem z Iranem", a jedyne co nas interesuje, to uniemożliwienie Republice Islamskiej wyprodukowania broni atomowej - oświadczył szef Mosadu Josi Koen (Yossi Cohen), cytowany w piątek przez izraelskie media.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>