Świat/Rosja

13.12.2018, 09:43

"Wiedomosti": Rosnieft wycofał się ze współpracy z Iranem

Rosyjski koncern Rosnieft wycofał się z realizacji wspólnych projektów naftowych z Iranem w związku z sankcjami nałożonymi na Teheran przez USA - podał w czwartek dziennik gospodarczy "Wiedomosti". Projekty te zakładały wydobycie ropy do 55 mln ton rocznie.

12.12.2018, 18:37

Parlament Europejski wzywa do unieważnienia projektu Nord Stream 2

Parlament Europejski (PE) przyjął sprawozdanie dotyczące wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Ukrainą. W dokumencie uwzględniono poprawkę zgłoszoną przez Annę Fotygę, kontrsprawozdawcę raportu, w której wyrażono sprzeciw wobec budowy Nord Stream 2.

12.12.2018, 11:15

Kreml: USA stosują nieuczciwą konkurencję w sprawie Nord Stream 2

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że rezolucja, w której Izba Reprezentantów USA wezwała kraje UE do rezygnacji z Nord Stream 2, to część konsekwentnej polityki Waszyngtonu. Zarzucił USA uciekanie się do nieuczciwej konkurencji w kwestii gazociągu.

11.12.2018, 18:47

Rosja: Dowódca Gwardii Narodowej pozwał opozycjonistę Nawalnego

Dowódca rosyjskiej Gwardii Narodowej (Rosgwardii) Wiktor Zołotow pozwał we wtorek jednego z liderów rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Zołotow żąda, by informacje, rozpowszechniane przez Nawalnego na temat zakupów dla Gwardii, uznać za nieprawdziwe i zniesławiające.

11.12.2018, 18:07

Google z grzywną w Rosji. Roskomnadzor nałożył 500 tys. rubli kary

Rosyjski regulator Roskomnadzor nałożył we wtorek grzywnę w wysokości 500 tys. rubli (ok. 7,5 tys. USD) na Google. Według regulatora amerykański koncern nie przestrzega przepisów, dotyczących eliminowania zakazanych stron internetowych z wyników wyszukiwania.

10.12.2018, 19:45

Greenpeace zaskarży decyzję sądu w sprawie Nord Stream 2 w Rosji

Greenpeace zamierza zaskarżyć decyzję sądu w Petersburgu, który oddalił jej pozew z żądaniem zakazania budowy gazociągu Nord Stream 2 na terytorium rezerwatu Kurgalski w obwodzie leningradzkim – przekazał w poniedziałek przedstawiciel tej organizacji ekologicznej.

10.12.2018, 13:03

Rosja: Media: Igor Kostiukow mianowany szefem wywiadu wojskowego

Szefem rosyjskiego wywiadu wojskowego, Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych, został Igor Kostiukow - podały w poniedziałek rosyjskie agencje. Według mediów odpowiedni dekret został już podpisany; Kreml oficjalnie tego nie potwierdził.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>