Świat/Rosja

17.05.2019, 18:52

Rosja: Policja znalazła miliardowe sumy u byłych funkcjonariuszy FSB

W mieszkaniach trzech byłych funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa, zatrzymanych w kwietniu br., skonfiskowano gotówkę i kosztowności o wartości 12 mld rubli (ponad 185 mln USD) - przekazały w piątek źródła cytowane przez rosyjski portal Rosbałt.

17.05.2019, 13:12

Kreml: na nowe sankcje USA odpowiemy w oparciu o zasadę wzajemności

Władze Rosji odpowiedzą na sankcje, które USA nałożyły na jeden z czeczeńskich oddziałów specjalnych, kierując się zasadą wzajemności i interesami narodowymi - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, określając sankcje jako "destrukcyjne".

16.05.2019, 13:14

Rosja: Kreml: zatrzymania protestujących w Jekaterynburgu uzasadnione

Zatrzymywanie uczestników akcji protestu przeciwko budowie cerkwi w Jekaterynburgu jest uzasadnione - ocenił w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W tym mieście na Uralu od początku tygodnia trwają demonstracje. W czwartek na kilka dni aresztowano 21 ich uczestników.

16.05.2019, 06:10

"Cholerni socjaliści" w Norwegii. Dzień wyzwolenia z ideologią w tle

Słowa ministra sprawiedliwości przeciwstawiające sobie wolność oraz socjalizm i komunizm sprowokowały wzmożoną dyskusję w Norwegii. Wypowiedź Jørana Kallmyra podczas uroczystości Dnia Wyzwolenia spotkała się z głęboką dezaprobatą ze strony środowisk lewicowych. Oburzenia nie kryją również Rosjanie.

15.05.2019, 03:12

Rosja: Doradca Kremla: spotkanie z Pompeo nie przyniosło przełomu

Spotkanie Władimira Putina z szefem amerykańskiej dyplomacji Mikiem Pompeo w Soczi nie przyniosło żadnego przełomu w relacjach między oboma krajami - powiedział we wtorek późnym wieczorem doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow.

14.05.2019, 06:38

Brudna ropa. Nowy front konfliktu na linii Rosja-Białoruś?

21 kwietnia br. prezes białoruskiego koncernu naftowego Biełnieftiechim poinformował o czasowym ograniczeniu eksportu białoruskich produktów naftowych ze względu na złą jakość dostarczonej ropociągiem Drużba rosyjskiej ropy. Oczyszczanie (i tak już pilnie wymagającego remontu) rurociągu może potrwać nawet kilka miesięcy, co oznacza dla Rosji duże straty nie tylko ekonomiczne, ale i wizerunkowe.

13.05.2019, 16:27

Ławrow: Liczę na rozmowę z Pompeo o umowie nuklearnej z Iranem

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że na spotkaniu we wtorek z sekretarzem stanu USA Mike'iem Pompeo lliczy na "szczerą rozmowę" o sytuacji wokół porozumienia nuklearnego z Iranem. Ocenił, że USA wywołały kryzys swymi działaniami dotyczącymi tej umowy.

13.05.2019, 16:19

USA: Początek wojny fake newsów przeciwko technologii 5G?

Twój smartfon 5G nie zrani cię. Ale Rosja chce, żebyś myślał, iż jest inaczej – pisze w poniedziałek „NYT”, odnotowując doniesienia nadającej w USA rosyjskiej telewizji RT America na temat zagrożeń, jakie ma stanowić bezprzewodowa łączność piątej generacji.

11.05.2019, 12:44

Kreml żeruje na narracjach, które sami hodujemy

Rosyjska dezinformacja w UE to zjawisko nienowe. Podkopywanie zaufania do unijnych instytucji oraz promowanie sił eurosceptycznych rozpoczęło się jeszcze przed wyborami do europarlamentu w 2014 r. i trwa do tej pory.

10.05.2019, 20:16

Co łączy nowe rakiety Korei Północnej z rosyjskimi Iskanderami?

Nowe pociski testowane przez Koreę Północną w ciągu ostatniego tygodnia przypominają rosyjskie rakiety Iskander, które były wykorzystywane w Syrii i na szeroką skalę kopiowane przez inne państwa – ocenia w piątek agencja AP, powołując się na ekspertów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>