Świat/Rosja

21.02.2019, 16:26

Rosja i Białoruś podpiszą wkrótce umowę o trybie wydawania wiz

Szef MSZ Rosji Siegiej Ławrow powiedział w czwartek, że Rosja i Białoruś wkrótce podpiszą umowę o jednolitym trybie wydawania wiz, co powinno ułatwić przekraczanie granicy między tymi krajami przez obywateli tzw. państw trzecich. Należą do nich państwa UE.

21.02.2019, 15:56

Rosja nie dopuściła dyplomatów do amerykańskiego biznesmena

Ambasada USA w Moskwie poinformowała w czwartek, że strona rosyjska uniemożliwia dyplomatom dostęp do zatrzymanego przed tygodniem amerykańskiego biznesmena Michaela Calveya. Usłyszał on tego dnia zarzuty oszustwa na dużą sumę.

20.02.2019, 20:56

Putin zapewnił, że nie groził USA w swoim orędziu

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że jego słowa w dorocznym orędziu przed parlamentem o tym, że USA powinny policzyć zasięg i szybkość perspektywicznych rodzajów rosyjskiego uzbrojenia, nie były groźbą, lecz wezwaniem do oceny konsekwencji.

20.02.2019, 19:54

USA uznają groźby Putina ws. broni za "propagandę"

Uwagi prezydenta Rosji Władimira Putina, który zagroził rozlokowaniem systemów broni mogących sięgać państw sojuszniczych, to propaganda mająca odwrócić uwagę od naruszania układu INF przez Rosję - powiedziała w środę przedstawicielka Departamentu Stanu USA.

20.02.2019, 13:33

Putin: Rosja odpowie na amerykańskie pociski w Europie

Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne - oznajmił Władimir Putin.

20.02.2019, 09:46

Potocki: bywa, że Netanjahu częściej odwiedza Moskwę niż Waszyngton [OPINIA]

Jutro premier Izraela Binjamin Netanjahu spotka się z Władimirem Putinem. Z tego faktu można by wyciągnąć wniosek, że władze w Jerozolimie chcą zrównoważyć relacjami z Rosją straty wywołane kryzysem z Polską i zastąpieniem szczytu V4+Izrael serią bilateralnych spotkań bez naszego udziału. To byłby błąd, bo relacje izraelsko-rosyjskie mają szerszy kontekst.

18.02.2019, 10:28

Jest wstępna zgoda UE na nałożenie dodatkowych sankcji na Rosję

Ministrowie spraw zagranicznych krajów UE dali zielone światło na spotkaniu w Brukseli dla nałożenia dodatkowych sankcji na Rosję w związku z jej agresją wobec Ukrainy w rejonie Morza Azowskiego - poinformowało w poniedziałek PAP źródło dyplomatyczne.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>