Świat/Rosja

16.01.2020, 18:37

"Haarec": Izrael skapitulował przed rewizjonizmem Putina

Organizując obchody wyzwolenia obozu Auschwitz, Izrael wspiera rosyjską kampanię obwiniania Polski o wybuch II wojny światowej; Yad Vashem powinien zaprzeczyć ostatnim wypowiedziom Władimira Putina i dać szansę wypowiedzieć się prezydentowi Polski - pisze w czwartek "Haarec".

16.01.2020, 12:15

Rosja: Szef MSZ poparł prymat konstytucji nad prawem międzynarodowym

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek, komentując ideę zapisania w konstytucji Rosji jej prymatu nad prawem międzynarodowym, że taka sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym i że podobne normy istnieją w krajach zachodnich: W. Brytanii i Niemczech.

16.01.2020, 07:40

"Kommiersant": Orędzie Władimira Putina to "rewolucja styczniowa"

"Rewolucją styczniową" nazywa w czwartek dziennik "Kommiersant" wydarzenia w Rosji związane ze środowym orędziem prezydenta Władimira Putina. Komentując zapowiedziane zmiany w konstytucji gazeta wskazuje, że prezydent "dzieli na nowo kompetencje władz".

16.01.2020, 07:03

Rosja: Putin powołał grupę roboczą ds. zmian w konstytucji

Prezydent Rosji Władimir Putin powołał grupę roboczą, która zajmie się proponowanymi przez niego zmianami w konstytucji - poinformowały służby prasowe Kremla. W skład rady, z którą Putin spotka się w czwartek, wchodzi kilkadziesiąt osób, w tym parlamentarzyści.

15.01.2020, 15:15

Rosyjski rząd podał się do dymisji

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w środę, że jego rząd podał się do dymisji. Jednocześnie prezydent Władimir Putin zapowiedział utworzenie stanowiska zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji i powołanie Miedwiediewa na ten urząd.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>