Świat/Rosja

28.05.2020, 10:45

Prawie jedna czwarta Rosjan uważa, że pandemię "wymyślono"

Blisko jedna czwarta Rosjan (23,2 proc.) uważa, że pandemia koronawirusa jest wymysłem osób zainteresowanych, a dalsze 9,6 proc. - że zagrożenie jest przeszacowane - wynika z ankiety internetowej, której rezultaty ogłosiła Wyższa Szkoła Gospodarki w Moskwie.

27.05.2020, 15:26

Rosyjski parlamentarzysta: Rosja nie wysłała wojska do Libii

Rosja nie wysłała oddziałów wojskowych do Libii, a Rada Federacji, wyższa izba parlamentu, nie otrzymała wniosku o zatwierdzenie takiej akcji - oświadczył w środę Władimir Dżabarow, wiceszef komisji spraw zagranicznych izby określanej też mianem rosyjskiego Senatu.

27.05.2020, 13:36

Rosja: Były gubernator, który złożył pozew przeciw Putinowi, jest w szpitalu

Były przywódca wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej republiki Czuwaszji Michaił Ignatiew jest w szpitalu z zapaleniem płuc; jego stan określono jako ciężki - podał dziennik "Kommiersant". Wcześniej w środę okazało się, że Ignatiew złożył pozew przeciw prezydentowi Władimirowi Putinowi.

26.05.2020, 21:33

Rosja: Ministerstwo zdrowia: 101 medyków zmarło na Covid-19

Z powodu koronawirusa zmarło w Rosji 101 pracowników medycznych - podało we wtorek ministerstwo zdrowia. Jest to pierwszy oficjalny bilans zgonów wśród rosyjskich medyków walczących z pandemią. Niezależny portal Mediazona oceniał, że dotąd zmarło 86 medyków.

26.05.2020, 18:01

Ławrow: Rosja popiera plan natychmiastowego rozejmu w Libii

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow poinformował we wtorek sojusznika gen. Chalifa Haftara, że Moskwa popiera plan natychmiastowego rozejmu w Libii oraz negocjacje, które doprowadzą do zjednoczenia władz w tym kraju - podał Reuters.

26.05.2020, 17:41

Rosjanie budują prototyp "niewidzialnego" bombowca. Ma być niewykrywalny

W Rosji rozpoczęto budowę prototypu nowego bombowca strategicznego, który miałby być niewykrywalny dla radarów - podała we wtorek agencja TASS. Konstrukcją zajmuje się koncern lotniczy Tupolew, odpowiedzialny za projekty wszystkich obecnie eksploatowanych rosyjskich bombowców.

26.05.2020, 16:09

Armia USA: w Libii Rosja wsparła myśliwcami swoich najemników

Rosja niedawno wysłała do Libii myśliwce bojowe, aby wesprzeć walczących tam swoich najemników wspierających wojska gen. Chalifa Haftara - poinformował we wtorek w komunikacie dowódca amerykańskich sił zbrojnych w Afryce generał Stephen Townsend.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>