Biznes/Przemysł

11.09.2019, 12:05

Śląskie: Projekt Geo-Metan szansą dla firm technologicznych

Realizowany przez PGNiG projekt Geo-Metan, w ramach którego trwają testy pozyskiwania metanu bezpośrednio ze złóż węgla jeszcze przed ich eksploatacją górniczą, jest szansą na rozwój firm technologicznych, dostarczających rozwiązania wykorzystywane w tym procesie - oceniają eksperci.

05.09.2019, 16:55

Amica kupuje prawo do marki Fagor. Opłata licencyjna to min. 1 mln euro rocznie

Amica zawarta z Fagor S. Coop. umowę licencyjną nadającą jej prawo do używania znaku towarowego "Fagor" przez okres 15 lat z automatyczną prolongatą na okres kolejnych 15 lat, podała spółka. Opłata licencyjna będzie uzależniona od przychodów ze sprzedaży dużego sprzętu AGD i wyniesie co najmniej 1 mln euro w pierwszym roku, a następnie będzie wzrastać.

31.08.2019, 10:58

Emilewicz: mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego

Teraz mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego - powiedziała PAP w sobotę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że powstałe w Gdańsku płyta montażowa oraz hala produkcyjna zwiększają konkurencyjność tej gałęzi polskiego przemysłu.

19.08.2019, 11:50

Nowa fabryka Opla w Gliwicach: będzie więcej nowych miejsc pracy

W Gliwicach powstaje nowy zakład Opel Manufacturing Poland, który zapewni minimum 300 nowych miejsc pracy - poinformował w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Inwestycje w wysokości ponad 1 mld zł to wielka obietnica dla regionu - dodał

16.08.2019, 14:33

Turcy kupią British Steel. Jest wstępne porozumienie

Turecki wojskowy fundusz emerytalny OYAK poinformował w piątek, że zawarł wstępne porozumienie w sprawie przejęcia niewypłacalnego giganta hutniczego British Steel i planuje sfinalizować zakup przed końcem roku.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>