Finanse/Waluty

22.08.2019, 09:26

Na rynku walutowym uwaga skupiona na wypowiedziach z Jackson Hole

Końcówka bieżącego tygodnia na rynku walutowym upłynie pod znakiem banków centralnych. Przedsmakiem była wczorajsza publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), dziś i jutro uwaga skupiona będzie na wypowiedziach bankierów centralnych z USA i Europy podczas rozpoczynającego się corocznego sympozjum w Jackson Hole.

21.08.2019, 09:33

Złoty czeka na dane z Polski i minutki Fed

Środowy poranek przynosi nieznaczne umocnienie złotego do szwajcarskiego franka i funa, osłabienie do dolara i stabilizację w relacji do euro. Inwestorzy czekają na dzisiejszy wysyp danych z rodzimej gospodarki, które stanowią główny punkt dnia na rynku walutowym, a także na wieczorne "minutki" z ostatniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed).  

14.08.2019, 16:49

Dlaczego frank drożeje? "Złoty wygląda bardzo źle na tle regionu"

Słabość złotego wobec franka szwajcarskiego to przede wszystkim efekt czynników globalnych. Niemal każdy raport makroekonomiczny przekonuje inwestorów, że globalna recesja jest coraz bardziej realnym scenariuszem - uważa główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

14.08.2019, 16:14

Ekonomiści: Złoty wchodzi w obszar niedowartościowania

Złoty zaczyna być niedowartościowany, lecz czwartek, dzień wolny od pracy w Polsce, może przynieść jego dalsze osłabienie - do 4,40 – uważają ekonomiści. Rentowności polskich SPW mogą nadal delikatnie spadać, mimo że kolejną sesję z rzędu dziesięciolatki pogłębiały minimum historyczne.

13.08.2019, 13:58

Waluta na czas kryzysu. Inwestorzy windują ceny japońskiego jena

Kurs japońskiego jena utrzymuje się we wtorek na poziomie zbliżonym do najwyższego od siedmiu miesięcy, ponieważ inwestorzy poszukują bezpieczeństwa, wystraszeni wojną handlową USA-Chiny, antyrządowymi protestami w Hongkongu i krachem peso w Argentynie.

13.08.2019, 12:27

Argentyńska masakra. Globalne zawirowania odbijają się na polskim rynku

Niemal 4 złote za franka – to najbardziej widoczny efekt globalnych zawirowań na polskim rynku. Choć dla wielu osób to niemiły bieg zdarzeń, to i tak nic, w porównaniu do tego, co dzieje się na wielu rynkach wschodzących. Do obaw o globalną recesję i licznych europejskich problemów doszła wczoraj „argentyńska masakra”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>