• 8

  Ameryka wybiera nowego prezydenta. Niech się zaczną igrzyska

  O prezydencką kandydaturę w Stanach Zjednoczonych ubiega się już 20 polityków Partii Demokratycznej. Ale dlaczego największą popularnością cieszy się wśród nich Joe Biden?

  »
 • 5

  Oblężenie Trypolisu - pat w pogrążonej w chaosie Libii

  Dżihadyzm, ataki na cywilów, kupowanie najemników i nieludzkie traktowanie migrantów - strony libijskiego konfliktu nie szczędzą sobie oskarżeń. Z mgły dezinformacji i chaosu wyłania się pat; wojska gen. Chalify Haftara ugrzęzły pod Trypolisem, z którego oblężony rząd apeluje o pomoc.

  »
 • 10

  Austriackie taśmy prawdy. Wicekanclerz kraju skompromitowany

  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" i tygodnik "Der Spiegel" opublikowały w piątek nagrania wideo, na których wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache oferuje państwowe kontrakty "inwestorce" z Rosji w zamian za pomoc w kampanii wyborczej w 2017 r.

  »
 • 15

  USA zawarły porozumienie z Kanadą i Meksykiem ws. ceł i chińskiej stali

  Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek, że USA zawarły porozumienie z Kanadą i Meksykiem ws. zniesienia ceł na import stali i aluminium z tych krajów; w zamian Ottawa i Meksyk podejmą kroki, by uniemożliwić eksport chińskiej stali do Stanów Zjednoczonych przez te państwa.

  »
 • 9

  Większość państw opowiedziała się za pozostaniem Rosji w Radzie Europy

  Większość państw Rady Europy opowiedziała się w piątek za pozostaniem Rosji w tej organizacji. Rozwiązanie, zaproponowane przez obradujący na sesji w Helsinkach Komitet Ministrów RE, zakłada przywrócenie ograniczonych po aneksji Krymu praw Rosji w RE.

  »
 • 2

  Warto walczyć o wolny rynek

  Rewizjonizm się nie broni. Wolny rynek i wolny handel to droga do dobrobytu. I nie mówię tak dlatego, że opłacają mnie bracia Koch - zapewnia ekonomista Dan J. Mitchell z Cato Institute, jeden z krzewicieli wolnorynkowych przekonań, który pojawił się w Warszawie na tegorocznej konferencji Free Market Road Show, swego rodzaju zjeździe wolnorynkowców.

  »
 • 14

  RPA: Sukces gniewnych ludzi

  25 lat od zakończenia apartheidu, odzyskania przez czarnych mieszkańców RPA pełnej wolności i utworzenia nowego wielokulturowego społeczeństwa (tzw. rainbow nation) na południu kontynentu afrykańskiego - wyborcy są zmęczeni. Zmęczeni kryzysem ekonomicznym, brakiem pracy i perspektyw. Przestępczością w życiu codziennym i korupcją w wielkiej polityce.

  »
 • Nowy budżet dla strefy euro już w czerwcu?

  Państwa strefy euro zbliżają się do porozumienia ws. szczegółów zarządzania i finansowania ich budżetu. Celem jest znalezienie kompromisu w przyszłym miesiącu. W czwartek unijni ministrowie finansów rozmawiali o tym, czym osobna kasa miałaby być zasilana.

  »
 • 1

  Trump: mam nadzieję, że nie idziemy na wojnę z Iranem

  Prezydent Donald Trump, pytany w czwartek przez dziennikarzy, czy USA idą na wojnę z Iranem, odparł: "mam nadzieję, że nie". Nieco wcześniej przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przypomniała, że administracja nie ma zezwolenia Kongresu na prowadzenie wojny.

  »
 • 5

  Polacy obawiają się rozpadu UE [BADANIE]

  Ponad połowa wyborców w Polsce, ale też we Francji, Niemczech czy we Włoszech, uważa, że dezintegracja UE stanowi "realną możliwość", a zbliżające się wybory do PE mogą być jednymi z ostatnich, w których będą uczestniczyć - wynika z badania think tanku ECFR.

  »
 • 2

  Były szef brytyjskiego wywiadu przestrzega przed Huawei

  Chiński koncern technologiczny Huawei stwarza tak wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa W. Brytanii, że rząd nie może mu pozwolić nawet na ograniczoną rolę w budowaniu sieci 5G - oświadczył w czwartek b. szef brytyjskiego wywiadu (MI6) Richard Dearlove.

  »

Notowania

2 184,35 pkt -4,08 (-0,19%) 17:15:00
INTRADAY
5D
1M
3M
1Y
YTD
MAX
WIG20-4,08 (-0,19)%2 184,35
WIG30-8,12 (-0,32)%2 509,19
WIG-102,71 (-0,18)%56 561,79

Zobacz notowania spółek >>>

NazwaWartośćZmiana %Data aktualizacji

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>