Biznes/Handel

17.06.2019, 11:42

Deloitte: rośnie sprzedaż stu największych firm dóbr luksusowych

Wyniki sprzedaży stu największych firm z sektora dóbr luksusowych w minionym roku obrotowym wyniosły 247 mld dol., czyli blisko 11 proc. więcej niż rok wcześniej - podał w raporcie Deloitte. Na pierwszym miejscu jest koncern LVMH, właściciel m.in. marki Louis Vuitton.

14.06.2019, 17:50

UE porozumiała się z USA ws. importu do Europy wołowiny bez hormonów

UE po wieloletnim sporze porozumiała się w piątek z USA ws. importu wołowiny bez hormonów. Umowa umożliwi amerykańskim rolnikom zwiększenie eksportu do UE. Zawarcie umowy może świadczyć o odwilży w napiętych stosunkach handlowych między Brukselą a Waszyngtonem.

14.06.2019, 14:33

Eksperci: Pieczywo i mąka będą dalej drożeć

Największy wpływ na zmiany inflacji w maju miał wzrost cen warzyw, mięsa oraz paliw - oceniła w komentarzu do piątkowych danych GUS dot. inflacji Sonia Buchholtz z Konfederacji Lewiatan. Dodała, że wyraźnie wzrosły też ceny pieczywa i mąki, które będą nadal drożeć.

12.06.2019, 11:12

Rozbicie dzielnicowe na zakupach. Dyskonty wygrywają w każdej kategorii

Dyskonty podbiły serca Polaków. Niezależnie, czy mieszkamy na północy, południu czy w centrum, w biedniejszym czy zamożniejszym zakątku kraju, do tego rodzaju sklepów chodzimy najczęściej. W drugiej kolejności wybieramy małe tradycyjne placówki – wynika z najnowszego badania „Shopper od Bałtyku po Tatry” firmy GfK.

06.06.2019, 17:00

Ceny fast-foodów w McDonald's mogą się zmienić. TSUE posprząta gastronomiczną stajnię Augiasza

Trybunał Sprawiedliwości UE będzie musiał wyjaśnić czy franczyzobiorcy McDonald's świadczą usługę gastronomiczną, czy też dostarczają klientom gotowe towary. Pytanie prejudycjalne w tej sprawie zadał dziś Naczelny Sąd Administracyjny. Odpowiedź unijnego trybunału ma kolosalne znaczenie nie tylko dla McDonald`s, ale też dla wielu innych sieci gastronomicznych. To od niej zależeć mogą ceny wielu popularnych fast-foodów.

03.06.2019, 06:00

BIG InfoMonitor: handel ma największe zaległości w płatnościach

Zaległości polskich przedsiębiorstw wobec partnerów biznesowych czy banków wzrosły w I kw. tego roku do 30,41 mld zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. Największe zaległości w płatnościach mają firmy handlowe.

30.05.2019, 05:34

Kraje bałtyckie stają się alkoholowym rajem. Estonia i Łotwa obniżają akcyzę

Pijący w krajach bałtyckich mają powody do wzniesienia toastu. Estonia zrezygnuje z podwyżek podatku na alkohol po tym, jak drastycznie spadła sprzedaż i dochody budżetowe. Do tego Łotwa – która sporo zyskała dzięki turystyce alkoholowej spowodowanej podwyżkami akcyzy w sąsiednim kraju – planuje również obniżyć podatek na alkohol.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>