Biznes/Handel

21.02.2019, 19:07

Czechy: Kontrole polskiej wołowiny

Polska wołowina jest od czwartku szczegółowo kontrolowana w Czechach, gdzie zaczęły obwiązywać nadzwyczajne środki wprowadzone po odkryciu bakterii salmonelli w mięsie z Polski. Mięso z Polski nie może trafić na rynek bez certyfikatu upoważnionego laboratorium.

20.02.2019, 01:31

"Rzeczpospolita": Kasy online z poślizgiem

Podatnicy, którzy obawiali się, że tradycyjne kasy fiskalne znikną z rynku z dnia na dzień, mogą spać spokojnie. Wszystko wskazuje na to, że te papierowe i elektroniczne będą odchodzić do lamusa stopniowo - pisze w środę "Rzeczpospolita".

15.02.2019, 08:21

CCC dostało zgodę na przejęcie Gino Rossi

CCC otrzymało bezwarunkową decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, polegającej na przejęciu kontroli nad spółką Gino Rossi w drodze nabycia przez wzywającego akcji tej spółki, co oznacza ziszczenie się warunku prawnego zastrzeżonego w punkcie 29 wezwania, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO BP. 

13.02.2019, 17:44

PE poparł umowy o wolnym handlu i ochronie inwestycji z Singapurem

Parlament Europejski poparł w środę decyzję o zawarciu umów o wolnym handlu i ochronie inwestycji między Unią Europejską a Singapurem. Za umową o wolnym handlu głosowało 425 eurodeputowanych, 186 było przeciw, a 41 wstrzymało się od głosu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>