Biznes/Handel

12.12.2018, 15:18

PAIH: rynek indyjski jest atrakcyjny dla polskich firm biotechnologicznych

Na największych targach bioetch w Azji Południowej Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła stoisko narodowe, by zaprezentować potencjał polskiego sektora biotechnologicznego. Według Agencji rynek indyjski może okazać się szczególnie atrakcyjny dla naszych firm z tej branży.

12.12.2018, 14:19

Organizacje apelują o pilne procedowanie noweli ustawy o handlu w niedziele

Organizacje, zrzeszające polskie firmy, apelują o pilne procedowanie w Sejmie RP nowelizacji Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wolne - poinformował na środowej konferencji prasowej Jan Rakowski prezes Kongregacji Przemysłowo - Handlowej OIG.

11.12.2018, 17:07

ZPP: Polscy przedsiębiorcy przeciw zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu

Planowana obecnie nowelizacja ustawy o ograniczaniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni jest kolejnym przykładem nieprzemyślanych działań legislacyjnych, których negatywne skutki odczują zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci, uważa Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

11.12.2018, 15:02

Litwa: O 10 proc. wzrośnie akcyza na wysokoprocentowy alkohol

Akcyza na wysokoprocentowy alkohol na Litwie wzrośnie w przyszłym roku o 10 proc. - postanowił we wtorek litewski parlament. Wyższa akcyza będzie obowiązywała od 1 marca, w wyniku czego cena pół litra mocnego trunku wzrośnie w tym kraju o 39 eurocentów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>