Lifestyle/Psychologia

10.05.2020, 07:00

Efekt generacji. Dlaczego seniorzy lekceważą zasady kwarantanny?

Moje pokolenie potrafi cieszyć się byle czym. Mama do śmierci miała aluminiowy garnuszek, który podarowała jej jakaś kobieta, gdy wypędzali nas Niemcy. Pamiętam lata, gdy zwykła grypa zbierała śmiertelne żniwo. Dlatego jesteśmy twardsi

31.03.2020, 18:51

Badanie SWPS i PAN: poziom lęku z powodu koronawirusa dość wysoki

Polacy najbardziej obawiają się choroby bliskich, kryzysu finansowego, przepełnionych szpitali i niewydolnego systemu ochrony zdrowia; poziom lęku jest dość wysoki - wynika z badania Instytutu Psychologii PAN oraz Uniwersytetu SWPS nt. wpływu epidemii koronawirusa na społeczeństwo.

15.11.2019, 06:45

Bunt po polsku. Bojkot konsumencki nad Wisłą praktycznie nie istnieje

Nie pamiętamy afer, nie wiemy, jak bojkotować ani co to w ogóle jest bojkot konsumencki, a przez nasze zachowanie firmy zamiast tracić, zyskują – tak wynika z najnowszych badań prof. dr hab. Dominiki Maison (UW), które przedstawiła podczas tegorocznej konferencji Nienieodpowiedzialni przebiegającej pod hasłem „Bunt i gniew w (nie)odpowiedzialnym życiu i biznesie”.

06.05.2019, 11:52

Czy homo economicus zamienia się czasem w dobroczyńcę?

Pożar zniszczył jedną z najbardziej znanych katedr w Europie. Ale też wywołał rzadko spotykaną falę solidarności: deklaracje i przelewy idą z całego świata. Taka dobroczynność przeczy podstawowej zasadzie homo oeconomicusa, o której uczy się już na podstawach ekonomii. A może nie?

08.04.2019, 09:35

Oszczędzamy zbyt mało na emeryturę. Dlaczego?

Susann Rohwedder (RAND) wraz ze współautorami z Instytutu Maksa Plancka zweryfikowali, jak swoje przeszłe zachowania dotyczące oszczędności oceniają osoby już w wieku emerytalnym. Okazuje się, że 60 proc. uważa, że powinni byli oszczędzać więcej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>