- Młodzi bardziej pragną doświadczeń niż przedmiotów materialnych
- 5. Superjacht
- 4. Kolekcja dzieł sztuki
- 3. Prywatny odrzutowiec
- 2. Luksusowe samochody
Międzynarodowa firma doradcza w dziedzinie nieruchomości Knight Frank niedawno przeprowadziła ankietę wśród 1788 dorosłych osób w wieku od 18 do 35 lat. W ankiecie były pytania na temat ich nawyków zakupowych i ambicji finansowych. Niestety ankieta nie obejmuje pełnego spektrum młodego społeczeństwa, ponieważ wszyscy respondenci mieli dochód gospodarstwa domowego wynoszący co najmniej 125 tys. dolarów rocznie, awielu zarabiało znacznie więcej. Gdyby ankieta obejmowała także mniej zamożne grupy społeczne wyniki mogłyby być zupełnie inne.
Młodzi bardziej pragną doświadczeń niż przedmiotów materialnych
Badanie wykazało, że zamożni Millenialsi i przedstawiciele generacji Z zdecydowanie wolą doświadczenia od przedmiotów. Na pytanie, jak wydaliby nagły przypływ gotówki, prawie połowa z nich odpowiedziała, że przeznaczyłaby pieniądze na doświadczenie, a nie na przedmioty materialne.
Spośród tych, którzy priorytetowo traktowali doświadczenia, 22 proc. stwierdziło, że podróże zagraniczne są na szczycie ich listy życzeń, a następnie 20 proc. stwierdziło, że przeznaczyłoby pieniądze na zdrowie i dobre samopoczucie.
Pomimo, że zamożni młodzi ludzie wydają się stawiać doświadczenia ponad wszystko inne, Knight Frank naciskał respondentów, aby jednak określili, co kupiliby, gdyby musieli wydać nagły przypływ gotówki na dobra materialne. Oto wynik tej ankiety.
5. Superjacht
8,9 proc. zamożnych osób w wieku 18-35-lat stwierdziło, że nagły zastrzyk gotówki wydałoby na superjacht.
4. Kolekcja dzieł sztuki
12,4 proc. zamożnych 18-35-latków stwierdziło, że nagły zastrzyk gotówki wydałoby na kolekcję dzieł sztuki.
3. Prywatny odrzutowiec
15,1 proc. zamożnych odón w wieku 18-35-lat nagły zastrzyk gotówki stwierdziło wydałoby na prywatny odrzutowiec.
2. Luksusowe samochody
27,8 proc. zamożnych 18-35-latków nagły zastrzyk gotówki przeznaczyłoby na luksusowy samochód.
1. Nieruchomości luksusowe
Na pierwszym miejscu dóbr materialnych, które osoby w wieku od 18 do 35 lat kupiłyby za nagły zastrzyk gotówki, były luksusowe nieruchomości (29,8 proc.).
Źródło: Quartz