Nieruchomości/Aktualności

28.05.2020, 05:55

Bezrobocie ma większy wpływ na ceny mieszkań niż PKB

Realistyczne prognozy sugerują, że w bieżącym roku polska gospodarka skurczy się o mniej więcej 4 proc. - 5 proc. To zupełnie nowa sytuacja w perspektywie ostatnich 30 lat. Tym niemniej, warto sprawdzić, jak ceny krajowych mieszkań zmieniały się w relacji do wahań tempa wzrostu gospodarczego.

27.05.2020, 18:38

Hiszpania: Separacje i rozwody powstrzymały spadek cen wynajmu mieszkań

Liczne w okresie przymusowej kwarantanny w Hiszpanii separacje i rozwody doprowadziły do powstrzymania oczekiwanego spadku cen wynajmowanych mieszkań. Organizacje zrzeszające agencje nieruchomości podają, że zainteresowanie wynajmem mieszkań wzrosło w czasie epidemii o 20 proc.

25.05.2020, 06:31

W związku z pandemią Ghelamco wprowadza nowe rozwiązania w biurowcach

Praca klimatyzacji wyłącznie z wykorzystaniem świeżego powietrza, działanie wind pod kątem liczby osób, które mogą być w kabinie, czy aplikacja, która pozwala na bezkontaktowe wejście do biurowców – to niektóre rozwiązania przygotowane przez Ghelamco na czas pandemii.

24.05.2020, 08:22

Kwietniowe spowolnienie w budownictwie mieszkaniowym

Najnowsza informacja GUS dotycząca wyników budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz w okresie pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku, ujawniła pierwsze efekty lockdown’u związanego z pandemią, na który inwestorzy i deweloperzy nie mieli wpływu. Jak nietrudno było przewidzieć, bieżące statystyki uległy zdecydowanemu osłabieniu. Pytanie, czy to stan przejściowy, czy też produkcja mieszkań na dłużej zagości na zdecydowanie niższych poziomach.

22.05.2020, 19:17

Efekty epidemii dotknęły sektor mieszkaniowy. Nie tak mocno, jak przemysł

Dane GUS o budownictwie mieszkaniowym na koniec kwietnia potwierdzają, że epidemia COVID-19 dotknęła również ten sektor, chociaż skala spadków nie jest taka wysoka jak w innych sektorach gospodarki, np. w porównaniu z danymi dotyczącymi produkcji sprzedanej przemysłu - skomentował resort rozwoju w piątek.

21.05.2020, 21:04

Stały Komitet RM przyjął projekt pakietu mieszkaniowego

Zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, dopłaty do czynszów, pomoc dla wynajmujących dotkniętych ekonomicznymi skutkami koronawirusa - m.in. takie efekty ma przynieść przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów projekt, o którym poinformował resort rozwoju.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>