Nieruchomości/Aktualności

18.06.2019, 05:58

Czy to koniec boomu na centra handlowe w Polsce? "Drugiej Galerii Młociny nie będzie"

Nowa koncepcja centrów handlowych zakłada, że mają one spełniać wszystkie potrzeby konsumenckie. Jednocześnie rynek wielkoformatowych sklepów jest nasycony i brakuje już perspektyw na duże obiekty podobnego formatu. O tym, jakie są perspektywy tworzenia centrów handlowych mówi Mateusz Koroś – Business Development Manager w Metropolitan Investment S.A.

14.06.2019, 06:10

Ceny mieszkań w Polsce rosną w dwucyfrowym tempie. Banki podnoszą koszty kredytów

Sprzedający mieszkania mają coraz większe oczekiwania cenowe. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy ceny ofertowe w 16 badanych przez nas miastach wzrosły średnio o 5 proc. Najbardziej podrożały w Radomiu (o 10 proc.) i Katowicach (o 9 proc.). W przypadku porównania do poziomu sprzed roku, we wszystkich miastach obserwujemy dwucyfrowe wzrosty. Niestety jednocześnie banki zaczęły też podnosić koszty kredytów hipotecznych.

10.06.2019, 18:53

Gdynia: Waterfront II etap z pozwoleniem na budowę

Vastint Poland poinformował w poniedziałek o otrzymaniu pozwolenia na budowę pierwszej części II etapu Waterfront w Gdyni. Planowana jest budowa czterech budynków z garażami podziemnymi. Prawdopodobne rozpoczęcie prac to wiosna 2020 r.

10.06.2019, 15:40

Kaczyński: Gwarantujemy, że Polsce nie będzie podatku katastralnego

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>