Lifestyle/Technologie

12.06.2019, 05:55

Branża esportu rośnie w Polsce tempie 30 proc. rocznie. Ale gaming ma też swoje ciemne strony

Jeszcze do niedawna pojęcie gamingu wielu z nas kojarzyło się z hobby zdominowanym przez nastolatków w wieku dojrzewania, którzy w odróżnieniu od bardziej aktywnych rówieśników woleli zostać w domu przed komputerem. Tymczasem – choć nadal nie jest to dla wszystkich oczywiste – esport, który wyrasta z gamingu, stał się pełnoprawną dyscypliną sportową. I w dodatku niezwykle opłacalną zarówno dla samych graczy, jak i coraz liczniejszych sponsorów i reklamodawców.


11.06.2019, 06:48

Latające robotaksówki gotowe do startu. Oto przegląd działających prototypów [ZDJĘCIA]

Przez dziesięciolecia autonomiczne latające roboty były obecne tylko w filmach science-fiction, takich jak "The Jetsons" czy "Blade Runner". Teraz roboty mają szansę wkroczyć w nasze codzienne życie. Pół tuzina firm ma już działające prototypy autonomicznych lub półautomatycznych dronów pasażerskich, które mogą startować pionowo z niemal dowolnego miejsca. Pierwsze modele komercyjne mają trafić na rynek w przyszłym roku.

10.06.2019, 06:30

Ile warty jest pomysł? W przypadku Ubera 3,7 mld dol.

Uber zadebiutował na giełdzie 10 maja. Wartość giełdowego debiutu firmy wyniosła prawie 100 mld dol. Jednym z największych jego wygranych został Garrett Camp, pomysłodawcy Ubera, który zarobił na transakcji 3,7 mld dol. To zawrotna suma, nawet dla człowieka, który już wcześniej był internetowym milionerem.

07.06.2019, 15:01

Polacy zbudują jeden z najszybszych na świecie superkomputerów

Do 2020 r. naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudują, razem z partnerami europejskimi, superkomputer. Będzie on 10 razy szybszy niż obecnie działający najszybszy komputer w Europie – poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

24.05.2019, 08:18

PGE już dziś kreuje energetykę jutra

Grupa PGE, lider sektora elektroenergetycznego w Polsce, stawia na innowacje. W obszarze zainteresowania PGE są przede wszystkim elektromobilność, magazynowanie energii oraz rozwój klastrów energetycznych. Za pomocą dwóch wyspecjalizowanych spółek – PGE Ventures i PGE Nowa Energia, Grupa poszukuje także nowych obszarów biznesu, inwestując w start-upy i angażując się w akcelerację projektów na wczesnym etapie rozwoju.

11.05.2019, 08:01

AI nie będzie drugą bombą atomową

Liderzy w rozwoju inteligentnych maszyn rozpoczęli intensywny wyścig zbrojeń. Idą szeroką ławą, nie oczekując na jeden, genialny projekt, budują zwarte ekosystemy dolewające paliwa do ich gospodarek

10.05.2019, 14:30

Zimnoch: Elektronowy mózg nie dopuści do spięcia

Obecnie, jak w każdej branży, również w energetyce opieramy nasze działanie na olbrzymich zbiorach danych. Dane te mogą być pomocne, ale tylko pod warunkiem odpowiedniego ich wykorzystania. Dobrze o tym wiemy i staramy się z tej wiedzy korzystać.

10.05.2019, 14:18

Gaca: Cyfrowi asystenci dojrzeją dzięki 5G

Obecnie sztuczną inteligencję, którą spotykamy na różnych etapach procesu obsługi klienta, można porównać do wieku niemowlęcego. Dopiero nadchodząca technologia 5G pozwoli jej dojrzeć i rozwinąć pełnię możliwości.

10.05.2019, 10:04

Oleszczuk: Recepta pisana przez dane i maszyny

1 mld dol. – tyle, według szacunków Global Market Insights, wart będzie w 2024 r. globalny rynek opieki zdrowotnej opartej na sztucznej inteligencji. Oznacza to co najmniej kilkudziesięciokrotny wzrost w pięć lat.

10.05.2019, 09:03

Khanna: Technika jest do tanga

Co jako pierwsze przychodzi Wam do głowy, gdy myślicie o AI? Technologia? Jeśli tak, to odwróćcie swoje postrzeganie sztucznej inteligencji – ona musi zaczynać się od człowieka i jego potrzeb, aspiracji.

10.05.2019, 07:45

AI od A do Z. Alfabet najważniejszej technologii świata

Sztuczna inteligencja od kilku lat jest prawdziwą celebrytką wśród nowoczesnych technologii. Udane aplikacje pokazały, że opłaca się biznesowo. Rozbudziło to apetyt na znacznie więcej, a apetyt – jak wiadomo – otwiera portfele

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>