Lifestyle/Technologie

06.05.2020, 10:23

W Instytucie Lotnictwa powstał prototyp respiratora "ostatniej szansy"

Prototyp respiratora ciśnieniowego WentILOT 1.0 powstał w Instytucie Lotnictwa - Sieci Badawczej Łukasiewicz - poinformowało biuro prasowe Sieci. Urządzenie nie zastąpi profesjonalnego urządzenia, może być jednak stosowane w ekstremalnych okolicznościach związanych z epidemią COVID-19.

05.05.2020, 11:40

Microsoft zainwestuje 1 mld USD w technologię cyfrową w Polsce

Microsoft wspólnie z Operatorem Chmury Krajowej ogłosił partnerstwo i największą w historii kraju inwestycję o wartości 1 mld USD w technologię cyfrową zakładającą m.in. budowę data center w Warszawie, poinformował dyrektor generalny Microsoft w Polsce Mark Loughran.

24.04.2020, 07:07

Psychologiczne wsparcie w czasie izolacji - dostępne m.in. przez internet

Od tygodni miliony Polaków, w związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa, pozostają w domach. Osoby, które źle to znoszą, mogą znaleźć w sieci psychologiczne wsparcie. Dostępna jest psychologiczna pomoc m.in. dla studentów, uczniów, osób starszych czy lekarzy.

16.04.2020, 08:48

Świat rezygnuje z Zooma. W polskich szkołach nadal króluje

Kolejne kraje, firmy i instytucje za granicą zakazują stosowania kontrowersyjnej aplikacji do wideokonferencji - Zooma. Chodzi o względy bezpieczeństwa. Mimo to aplikacja "króluje" w polskich szkołach – pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

14.04.2020, 13:23

Polska firma dzięki środkom z NCBR opracuje Astro-Moduły

Astro-Moduły, czyli gotową gamę rozwiązań do satelitów, które inżynierowie będą mogli wykorzystać w projektowanych przez siebie konstrukcjach, przygotowuje polska firma Astronika w ramach projektu dofinansowanego przez NCBR.

14.04.2020, 10:41

Polacy stworzyli aplikację, która obliczy ryzyko zakażenia koronawirusem

Aplikację, która ma obliczać ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w poszczególnych rejonach Polski stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Powstała dzięki aplikacji mapa będzie wskazywała rejony, w których jest najwięcej osób z objawami zakażenia.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>