Lifestyle/Technologie

07.09.2019, 08:45

Pegasus to szpieg w telefonie. Zhakuje centrum naszego życia [WYWIAD]

Ogromną zaletą Pegasusa i podobnych mu programów jest to, że udostępniają tak potężne funkcje w łatwy i prosty sposób. Przy kawie i serniku za pomocą kilku klików można wejść w posiadanie ogromnej ilości informacji - mówi Łukasz Olejnik, niezależny badacz i doradca cyberbezpieczeństwa i prywatności.

03.09.2019, 17:00

"Jesteśmy w dobie rewolucji przemysłowej 4.0". Czy system edukacji nadąży za postępem?

Jakie umiejętności są dziś kluczem do sukcesu młodych ludzi? Jakie cechy powinni posiadać, by móc już dzisiaj myśleć optymistycznie o swoich przyszłych karierach? O tym m.in. podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów Jonasz Jasnorzewski z Dziennika Gazety Prawnej rozmawiał z Pawłem Poszytkiem - prezesem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

25.08.2019, 07:07

Nowa pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu. To sztuczna inteligencja

W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. „To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji” – powiedział PAP Krzysztof Przewoźniak, kierujący pracami badawczo-rozwojowymi systemu o nazwie Addictions.ai.

20.08.2019, 15:01

Media państwowe już nie zareklamują się na Twitterze

Twitter zablokował możliwość zamieszczania przez państwowe media reklam na tej platformie społecznościowej. Firma poinformowała na swoim blogu, że decyzja ma związek z operacją informacyjną przeciwko prodemokratycznym protestom w Hongkongu.

18.08.2019, 09:00

Aplikacja na receptę. Internetowi giganci będą wiedzieć nie tylko to, czego szukamy, ale na co chorujemy

W grudniu zeszłego roku amerykańska Agencja Żywności i Leków po raz pierwszy dopuściła na rynek aplikację mobilną, którą wcześniej poddała takiej samej ocenie jak leki. Można z niej korzystać jedynie na zlecenie lekarza - mówi w wywiadzie Katarzyna Kolasa, dr hab. nauk ekonomicznych, kierownik Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną na Akademii Leona Koźmińskiego.

16.08.2019, 18:35

Studencki satelita KRAKsat uległ awarii. Wpadł w pętlę restartów

Studencki satelita KRAKsat, znajdujący się od kwietnia na orbicie okołoziemskiej, zasygnalizował awarię. Dokładna jej przyczyna nie jest znana. Jeśli nie uda się jej usunąć, planowany eksperyment z ferrofluidowym kołem zamachowym może się nie powieść – poinformował zespół KRAKsat.

09.08.2019, 06:30

Korea Północna hakuje banki. Reżim Kima zbiera na program nuklearny

Jak wynika z nowego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, Korea Północna opanowała hakowanie zarówno starych, jak i nowych systemów finansowych. W ten sposób reżim Kim Dzong Una zdobywa miliardy dolarów na sfinansowanie swojego programu broni nuklearnej.

05.08.2019, 06:30

Handel danymi, czyli permanentna inwigilacja. Zobacz, co wiedzą o tobie firmy

Zbieranie informacji o klientach i handel danymi to ogromny biznes. Dlatego niektóre z największych funduszy hedgingowych na świecie, od należącego do Steve'a Cohena Point72 Asset Management, po Citadel Kena Griffina, gromadzą ogromne ilości alternatywnych danych. Wielu klientów płaci za nie wielkie pieniądze.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>