Lifestyle/Technologie

05.12.2018, 15:59

Gra w Lotto już możliwa przez internet

Totalizator Sportowy uruchomił możliwość realizowania zakładów za pomocą platformy on-line. Co więcej, polski monopolista w sferze hazardowej ruszył także z internetowym kasynem.

05.12.2018, 06:30

Roboty wkraczają do sieci Walmart

Walmart, największy na świecie detalista, w niektórych swoich sklepach w Stanach Zjednoczonych uruchomi do końca stycznia 360 autonomicznych robotów do czyszczenia podłóg. Sieć handlowa już po raz kolejny eksperymentuje z automatyzacją.

03.12.2018, 06:20

Toksyczne maile. Jak służbowa poczta elektroniczna nas unieszczęśliwia

Poczta elektroniczna sprawia, że jesteśmy niespokojni, zestresowani i nieszczęśliwi. Jednak to właśnie mail jest najczęstszą formą komunikacji. Każdego dnia spędzamy ok. 2,6 godziny czytając i odpowiadając na wiadomości. To 27 dni w roku, które poświęcamy tylko dla maili.

29.11.2018, 14:04

Prezes Startup Poland: Blockchain to narzędzie na cwaniaków [WIDEO]

Blockchain to rozwiązanie przyszłościowe, jednak Ministerstwo Finansów obawia się, że przyczyni się do powstawania nowych karuzel vat-owskich. „Blockchain to narządzie, które sprawi, że będzie widać, kto się na tych karuzelach VAT-owskiech kręci. To jest narzędzie na cwaniaków” – mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

29.11.2018, 13:00

Latające Audi na Amsterdam Drone Week. Zobacz pojazdy przyszłości

Drony wyścigowe, latające taksówki i bezzałogowce - takie cuda można zobaczyć w Amsterdamie na największych targach poświęconych technologiom bezzałogowych statków powietrznych. Inicjatorami Amsterdam Drone Week jest Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Amsterdam RAI.

20.11.2018, 06:10

Czas na program, który umożliwi rozwój polskiego rynku kosmicznego [WYWIAD]

Czas na stworzenie programu umożliwiającego rozwój naszego rynku kosmicznego. Polska Agencja Kosmiczna tworzy go we współpracy z ministerstwami. Ma on pomóc w dalszym rozwoju polskim podmiotom, tak by mogły wypełnić główny cel Polskiej Strategii Kosmicznej - do 2030 r. zagospodarować 3 proc. sektora kosmicznego w Europie - powiedział PAP szef PAK dr hab. Grzegorz Brona.

19.11.2018, 20:30

MC: polski projekt budowy sieci szerokopasmowej zwyciężył w konkursie KE

Projekt budowy sieci szerokopasmowej w Polsce zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Komisję Europejską konkursie European Broadband Awards (EBA). To największa w historii tego typu inwestycja finansowana z funduszy unijnych - poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji.

18.11.2018, 18:30

Piekło niewirtualne. Jaka przyszłość czeka nas w cyfrowym świecie?

Co dziś wiedzą wszyscy? Że mleko UHT nie kwaśnieje, że wykastrowany kot powinien szczególnie dbać o linię – i że wielkie internetowe firmy z Doliny Krzemowej, zarazem sprawcy i zwycięzcy globalizacji, osiągają rekordową moc wpływu na świadomość ludzką oraz zyski, o których nie śniło się filozofom sprzed cyfrowej rewolucji.

07.11.2018, 05:30

Technologia niewystarczająco napędza produktywność

Wzmocnienie innowacyjności, konkurencyjności, zbliżenie nauki i biznesu, inwestycje w kapitał ludzki oraz zrównoważona gospodarka. Te rozwiązania są warunkami wzrostu produktywności - wynika z konferencji NBP "Tajemnica niskiego wzrostu produktywności w Europie".

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>