Lifestyle/Technologie

11.11.2019, 07:10

Rozwój bezgotówkowości i jej wpływ na gospodarkę

Wypieranie gotówki przez płatności elektroniczne to jeden z wiodących trendów globalnej gospodarki. Zjawisko to ma jednak różną dynamikę w różnych krajach nawet w ramach Unii Europejskiej. Ponieważ bezgotówkowe rozwiązania kreują nowe miejsca pracy i przyspieszają cyrkulację pieniądza w obrocie gospodarczym, równocześnie wzmacniają bezpieczeństwo tego obrotu, a także są odpowiedzią na problem wyłączenia finansowego. Dlatego też motywacja, aby przyśpieszać te procesy, jest coraz mocniej dostrzegana.

10.11.2019, 06:31

Chmura, czyli IT w służbie suwerenności

Po okresie zachwytu nad globalizacją do głosu dochodzi racjonalne myślenie o bezpieczeństwie i wykorzystaniu infrastruktury cloud computingu do lokalnego rozwoju innowacji. Zamiast bujać w obłokach, warto więc inwestować w projekty, które staną się podwaliną Polski cyfrowej w kolejnej dekadzie

09.11.2019, 08:26

Fintechy w Polsce. Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej

Polska branża fintech dynamicznie rośnie. Zawdzięcza to synergii, jaką wypracowano dzięki połączeniu potencjału utalentowanych i kreatywnych startupowców z dysponującym kapitałem sektorem bankowym

08.11.2019, 14:56

Ropa XXI wieku. Nasze dane stały się towarem

Płyną nieprzerwanym strumieniem. Gromadzi je administracja centralna, pączkują w samorządach, wypluwamy ich całe terabajty dzięki smartfonom. Dane, dotychczas szczelnie zamknięte w skarbcach i zazdrośnie strzeżone przez właścicieli, coraz częściej stają się towarem do tego stopnia, że niektórzy zaczynają nazywać je „ropą XXI wieku”

11.10.2019, 15:37

Aplikacja, która pozwoliła nauczyć się… polskiego. Mamy na rynku kolejną rewolucję?

Połowa października to idealny czas na rewizję... postanowień noworocznych. W końcu kolejny nowy rok za pasem, warto zatem sprawdzić, jak idzie nam realizacja tych poprzednich. Jednym z najczęściej podejmowanych postanowień – nie tylko zresztą związanych z nowym rokiem, ale w ogóle – jest nauka języka: albo chodzi tu o naukę od podstaw, albo o podszlifowanie umiejętności.

10.10.2019, 06:10

Azjatycki internet z satelity

Dzięki współpracy rosyjsko-chińskiej ma zostać zapewniony dostęp do internetu w najbardziej odległych lokalizacjach geograficznych tych krajów.

06.10.2019, 14:07

Cyfrowy minimalizm czyli jak odzyskać kontrolę nad sobą

Jest paradoksem, że aby zwiększyć naszą, ludzką produktywność, należy w maszynie jaką jest nowoczesny laptop ograniczyć dostęp do internetu – wynika z książki Cala Newporta „Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>