Lifestyle/Technologie

11.10.2019, 15:37

Aplikacja, która pozwoliła nauczyć się… polskiego. Mamy na rynku kolejną rewolucję?

Połowa października to idealny czas na rewizję... postanowień noworocznych. W końcu kolejny nowy rok za pasem, warto zatem sprawdzić, jak idzie nam realizacja tych poprzednich. Jednym z najczęściej podejmowanych postanowień – nie tylko zresztą związanych z nowym rokiem, ale w ogóle – jest nauka języka: albo chodzi tu o naukę od podstaw, albo o podszlifowanie umiejętności.

10.10.2019, 06:10

Azjatycki internet z satelity

Dzięki współpracy rosyjsko-chińskiej ma zostać zapewniony dostęp do internetu w najbardziej odległych lokalizacjach geograficznych tych krajów.

06.10.2019, 14:07

Cyfrowy minimalizm czyli jak odzyskać kontrolę nad sobą

Jest paradoksem, że aby zwiększyć naszą, ludzką produktywność, należy w maszynie jaką jest nowoczesny laptop ograniczyć dostęp do internetu – wynika z książki Cala Newporta „Digital Minimalism: Choosing a Focused Life in a Noisy World”.

03.10.2019, 06:37

Facebook niszczy twoje zdrowie psychiczne [INFOGRAFIKA]

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Królewskie Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Publicznego (RSPH) popularność mediów społecznościowych jest ściśle powiązana ze wzrostem odsetka osób cierpiących na depresję, problemy ze snem i uczucie niepokoju oraz lęki.

26.09.2019, 10:21

18 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej [RAPORT]

W drugim kwartale 2019 r. wzrosła liczba klientów, którzy aktywnie korzystają z bankowości poprzez internetowe kanały dostępu; ich liczba po raz pierwszy przekroczyła 18 milionów - wynika z raportu zaprezentowanego w czwartek przez Związek Banków Polskich.

20.09.2019, 16:01

Jakie laptopy kupują Polacy? Oto najnowsze dane

Co piąty użytkownik laptopa w Polsce planuje wymianę obecnie posiadanego urządzenia na nowe w ciągu najbliższego roku, wynika z danych w badaniu Nielsena przygotowanego na zlecenie Intela i Microsoftu.

07.09.2019, 08:45

Pegasus to szpieg w telefonie. Zhakuje centrum naszego życia [WYWIAD]

Ogromną zaletą Pegasusa i podobnych mu programów jest to, że udostępniają tak potężne funkcje w łatwy i prosty sposób. Przy kawie i serniku za pomocą kilku klików można wejść w posiadanie ogromnej ilości informacji - mówi Łukasz Olejnik, niezależny badacz i doradca cyberbezpieczeństwa i prywatności.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>