Gospodarka/Demografia

13.07.2019, 07:55

Wieloaspektowa ekonomia rozwodów. Kobiety tracą nieproporcjonalnie więcej

Małżeństwo jest jak loteria: uda się lub nie. Do niedawna często trzeba było być razem „póki śmierć nas nie rozłączy”. Obecnie sposobem na nieudany związek jest rozwód, którego ekonomiczne skutki dotykają głównie kobiet. Pojawił się też związek między rozwodami a hazardem kasynowym.

12.07.2019, 06:25

W UE mieszka coraz więcej osób, ale populacja Polski się zmniejsza [INFOGRAFIKA]

W styczniu 2019 r. populację Unii Europejskiej (UE) oszacowano na prawie 513,5 mln osób, w porównaniu z 512,4 mln rok wcześniej. W całym 2018 r. odnotowano więcej zgonów niż urodzeń, co oznacza, że drugi rok z rzędu naturalna zmiana populacji w UE była negatywna. Mimo to, za sprawą migracji, liczba Europejczyków wzrosła o 1,1 mln mieszkańców - podał Eurostat.

10.06.2019, 06:15

Katastrofalny obraz przyszłości: przedłużona starość, demencja, nowotwory. Czy medycyna nadąży za wyzwaniami?

Nieustanny rozwój medycyny sprawił, że na przestrzeni XX wieku wiele z chorób dotąd śmiertelnych zostało zlikwidowanych. Ich miejsce zajęły inne: związane ze stresem czy siedzącym trybem życia. Umieramy później, ale jakość naszego życia w trakcie tej przedłużonej starości bywa dyskusyjna. Do tego dochodzą problemy związane z jakością usług i świadczeń oferowanych w ramach rządowych programów ochrony zdrowia.

09.06.2019, 17:33

Polska silna dobroczynnością. Pomaga 88 proc. z nas

Przeważająca większość z nas zaangażowała się w ciągu ostatniego roku w jakieś działania dobroczynne. Przeprowadzone w maju br. badanie agencji mediowej Wavemaker wskazuje, że taką deklarację złożyło 88 proc. badanych (ankietowano reprezentatywną próbę tysiąca polskich internautów powyżej 16. roku życia).

01.06.2019, 07:02

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

Wychowania dzieci nie należy traktować w kategoriach wyłącznie kosztu. Jest to najważniejsza z możliwych inwestycji w gospodarkę - mówi prof. Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek wskazała, że z roku na rok koszt ten rośnie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>