Transport/Aktualności

22.02.2019, 20:00

Zarząd PLL LOT porozumiał się ze związkami zawodowymi

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego Regulaminu Wynagradzania - poinformowała w piątek spółka w komunikacie.

22.02.2019, 06:04

Włochy ukarały Ryanair i Wizz Air za nową politykę bagażową

Włoski urząd ds. konkurencji zdecydował w czwartek, że linie Ryanair i Wizz Air muszą zapłacić odpowiednio 3 mln euro i 1 mln euro kary za wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym na pokładzie samolotu można bezpłatnie przewozić tylko bagaż mieszczący się pod siedzeniem.

21.02.2019, 18:23

GDDKiA: Otwarto oferty na Krajowy System Zarządzania Ruchem

Otwarto oferty przetargowe na wykonanie Centralnego Projektu Wdrożeniowego w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem - podała w czwartek w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wpłynęła jedna oferta, której kwota blisko dwukrotnie przewyższa wartość przetargu.

21.02.2019, 17:59

Koncepcja Programowa dla S19 ma być gotowa w II kwartale br.

W II kwartale br. gotowa ma być Koncepcja Programowa odcinka S19 Rzeszów Południe-Babica. Wykonawca dokumentu, który miał być gotowy w lutym br., musi przeanalizować alternatywny wariant przebiegu tunelu, który ma powstać na tym odcinku – poinformowała PAP rzecznik prasowa oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

21.02.2019, 17:12

GDDKiA zajmie się roszczeniami wykonawcy S5, ale nie mogą być to "ogólniki"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zajmie się analizą roszczeń firmy Impresa Pizzarotti, realizującej trzy kontrakty na budowie trasy S5, ale najpierw muszą zostać one złożone zgodnie z umową i w oparciu o rzetelne informacje, a nie ogólniki - poinformował PAP Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

21.02.2019, 13:32

Lotnisko w Dublinie na krótko zawiesiło loty z powodu drona

Lotnisko w Dublinie poinformowało w czwartek o krótkim zawieszeniu lotów z powodu pojawienia się drona w pobliżu pasa startowego. W ostatnich miesiącach podobne problemy powodowały także zakłócenia w ruchu lotniczym w Wielkiej Brytanii.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>