Lifestyle/Zdrowie

16.10.2019, 11:26

Mapa jakości powietrza w Europie. Polska wypada fatalnie

Jakość powietrza w Europie poprawia się, ale zanieczyszczenia w miastach wciąż szkodzą zdrowiu ich mieszkańców. Zanieczyszczone powietrze było przyczyną ok. 400 tys. przedwczesnych zgonów na terenie UE - wynika z analiz nt. jakości powietrza za 2016 rok, przedstawionych przez EEA.

11.10.2019, 07:22

Pakt dla zdrowia 2030: Co proponują partie? Politycy mówią niemal jednym głosem

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia.

10.10.2019, 07:36

Pakt dla zdrowia 2030: Co jest najważniejsze? [SONDAŻ]

Z 11 punktów, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia podpisanym przez największe partie polityczne, przekonane do tego przez DGP – najważniejsze obok pieniędzy okazują się zdrowe zęby dzieci oraz opieka nad osobami starszymi.

08.10.2019, 15:06

Eksperci: leki biopodobne szansą dla nowoczesnego leczenia w Polsce

Pacjenci w Polsce mają wciąż ograniczony dostęp do nowoczesnych leków biologicznych. Sytuację może zmienić szersze wykorzystanie tzw. leków biologicznych równoważnych – przekonywali we wtorek eksperci podczas międzynarodowej konferencji w Warszawie.

06.10.2019, 11:06

Gdzie nas boli najbardziej. Te wykresy pokazują, w jakim stanie jest polska służba zdrowia

Oddziały szpitalne zawieszone z powodu braku lekarzy. Najmniejsza w Europie liczba lekarzy oraz zbyt mało pielęgniarek. Karetki bez ratowników oraz kolejki do rehabilitacji. Oto współczesny obraz polskiej służby zdrowia, o której politycy przypominają sobie tylko w kampanii wyborczej. Oto sześć wykresów, które obrazują stan polskiej służby zdrowia.

06.10.2019, 09:00

Oddział zawieszony, lekarzy brak. Polacy to pacjenci chorego państwa

Gdzie nas leczą? Odpowiedź na to pytanie jest równie skomplikowana jak na inne: kto nas leczy oraz ilu jest lekarzy w Polsce? A czy organizacja opieki medycznej jest dobra? Akurat na to pytanie odpowiedź jest prosta: nie. Wiedzą o tym też eksperci oraz decydenci. A jednak kolejne próby napraw kończą się na niczym.

03.10.2019, 06:37

Facebook niszczy twoje zdrowie psychiczne [INFOGRAFIKA]

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Królewskie Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Publicznego (RSPH) popularność mediów społecznościowych jest ściśle powiązana ze wzrostem odsetka osób cierpiących na depresję, problemy ze snem i uczucie niepokoju oraz lęki.

27.09.2019, 13:08

Pijesz herbatę? Możesz pić też mikrocząsteczki plastiku

Stosowane przez niektórych producentów plastikowe torebki porcjowanej herbaty kruszą się we wrzątku; w rezultacie wypicie szklanki takiej herbaty to również spożycie miliardów cząsteczek plastiku - poinformowali naukowcy z Montrealu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>