Lifestyle/Zdrowie

12.01.2020, 07:35

Eksperci: jako GIS staramy się uporządkować rynek suplementów diety

Główny Inspektorat Sanitarny określił maksymalne dzienne poziomy spożycia niektórych witamin i składników w suplementach diety, takich jak witamina B6, żelazo, magnez i miedź. Uchwałami w tej sprawie staramy się uporządkować rynek suplementów diety – powiedział PAP dr Przemysław Rzodkiewicz z GIS.

11.01.2020, 09:21

Nowy śmiercionośny wirus zaatakował w Chinach

61-letni mężczyzna zmarł, a siedmiu innych jest w stanie krytycznym w chińskim mieście Wuhan, po zarażeniu się niezidentyfikowanym dotychczas nowym wirusem - poinformowały w sobotę miejscowe władze sanitarne.

09.01.2020, 07:27

Ekspert: można prowadzić samochód po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora

Pacjenci z groźnymi zaburzeniami rytmu serca często pytają, czy po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora można prowadzić samochód. Można, a nawet trzeba - odpowiada dr hab. Michał Mazurek z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wszczepienie takiego urządzenia ma uchronić pacjenta przed nagłym zgonem sercowym.

03.01.2020, 16:46

Specjaliści na ziemi wyleczyli skrzep u astronauty w kosmosie

W żyle szyjnej członka załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawił się skrzep. Kierowana z Ziemi terapia pozwoliła jednak zażegnać zagrożenie dla zdrowia z tym związane. O spektakularnym sukcesie telemedycyny poinformowała NASA.

02.01.2020, 21:02

W Polsce wykryto ogniska ptasiej grypy. GIS zaleca środki ostrożności

Mycie rąk po każdorazowym zetknięciu z ptactwem i niespożywanie drobiu bez obróbki cieplnej – to jedne z zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków. Komunikat opublikowano w czwartek na stronie GIS.

02.01.2020, 08:36

GIS wycofał partię tabletek na potencję

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu na terenie kraju partię tabletek na potencję "Power Man". Powodem jest wykrycie w suplemencie pochodnych syldenafilu.

28.12.2019, 09:16

Cyfryzacja pomoże w ochronie zdrowia

Dzięki cyfryzacji opieka zdrowotna może dokonać milowego skoku. Rynek technologii medycznych w 2021 roku ma być wart ponad 280 mld dolarów i rosnąć ponad 15 proc. rocznie. Digitalizacja to najlepszy sposób walki z niedoborem personelu medycznego.

25.12.2019, 16:59

Jeśli zjemy zbyt dużo naraz, organizm nie nadąża z trawieniem

Jeśli zjemy zbyt dużo naraz - zwłaszcza tłustych pokarmów - organizm nie nadąża z produkcją enzymów trawiennych. Wprawdzie są na rynku środki wspomagające trawienie, lepiej jednak po prostu się nie przejadać - radzi technolog żywienia prof. Małgorzata Drywień.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>