Lifestyle/Zdrowie

25.01.2019, 14:41

Eksperci: otyłość u polskich dzieci narasta w wyjątkowo szybkim tempie

W ostatnich latach, w wyjątkowo szybkim tempie, narastają u polskich dzieci oraz młodzieży otyłość i nadwaga; już co czwarte z nich ma nadmierną masę ciała – alarmowali specjaliści podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego, który w piątek rozpoczął się w Warszawie.

22.01.2019, 09:18

Prof. Szulc: Alkohol, narkotyki, dopalacze. To używki, o których można z pewnością powiedzieć, że prowadzą do przemocy [WYWIAD]

Często pada takie sformułowanie – tylko chory psychicznie mógłby coś takiego zrobić. Nic bardziej mylnego: zapomina się o istnieniu zła jako takiego. Ludzie bywają po prostu źli. I tacy, którzy popełniają potworne czyny. To jest praca dla etyków, dla służb chroniących społeczeństwo, ale nie dla psychiatrów - mówi w wywiadzie prof. Agata Szulc, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

13.01.2019, 13:13

Trwa 27. finał WOŚP. Do południa zebrano ponad 14,7 mln zł

Ponad 14,7 mln zł zebrano do południa podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale liczba na liczniku stale rośnie. Wstępne wyniki zbiórki mają być ogłoszone po północy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

08.01.2019, 15:48

MZ: 97 proc. aptek gotowych do realizacji e-recept

97 proc. aptek w Polsce jest już gotowych do realizacji elektronicznych recept – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Pozostałe mają niebawem osiągnąć tę zdolność.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>