Lifestyle/Zdrowie

19.06.2019, 11:52

Eksperci: Niewielkie zaufanie do szczepionek to "globalny kryzys"

Nieufność społeczeństw wobec szczepionek oznacza, że świat cofa się w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać – ostrzegają eksperci z brytyjskiej organizacji charytatywnej Welcome Trust, zajmującej się badaniami biomedycznymi.

18.06.2019, 18:42

Kosztowny ból głowy. Migrena kosztuje polską gospodarkę nawet 8,5 mld zł

Migrena kosztuje nie tylko pacjentów, ale także gospodarkę. Koszty pośrednie choroby są znacząco wyższe niż samego leczenia i wynoszą nawet 8,5 mld zł – wynika z raportu „Społeczne znaczenie migreny” opracowanego przez PZH Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który zostanie ogłoszony dzisiaj.

18.06.2019, 16:17

Eksperci: poprawiła się skuteczność leczenia większości nowotworów

Poprawiła się skuteczność leczenia większości najczęściej występujących nowotworów - nawet tych najbardziej zaawansowanych, z przerzutami – mówili eksperci na wtorkowych warsztatach dziennikarskich w Warszawie. Podkreślono, że w razie nawrotu choroby pomocne jest tzw. leczenie sekwencyjne.

14.06.2019, 19:51

Wzrasta liczba osób odmawiających szczepień profilaktycznych

Z 3 tys. do około 40 tys. wzrosła w latach 2010-2018 liczba osób, które odmówiły szczepień profilaktycznych. To m.in. efekt zjawiska zapomnianych korzyści i wyolbrzymianego ryzyka – uważa prof. Leszek Szenborn z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

12.06.2019, 17:33

Puck: Pomorski sanepid przestrzega przed kąpielą w Zatoce Puckiej

Pucki sanepid zaapelował o powstrzymanie się od kąpieli w Zatoce Puckiej, w rejonie Pucka. Wydany w środę komunikat ma związek z informacją o awarii kolektora tłocznego Władysławowo – Oczyszczalnia Swarzewo i wypompowywaniu ścieków bezpośrednio do Zatoki.

11.06.2019, 15:06

Eksperci: Immunoterapia może zdominować leczenie wielu nowotworów

Leczenie wielu nowotworów w najbliższych latach może zdominować immunoterapia aktywizująca układ immunologiczny chorego - mówili we wtorek eksperci, podczas konferencji w Warszawie. Terapia ta w Polsce stosowana jest w leczeniu zaawansowanego czerniaka, raka płuca, raka nerki oraz chłoniaka Hodgkina.

07.06.2019, 11:41

Kartę EKUZ można zdobyć również przez internet

Na wakacjach mogą nas spotkać nie tylko wspaniałe przygody, ale również nieprzyjemne sytuacje wymagające lekarskiej interwencji. Aby nie narażać się za granicą na dodatkowe koszty, warto mieć EKUZ. Można ją zdobyć przez internet – poinformowało w piątek ministerstwo cyfryzacji.

28.05.2019, 07:07

Ponad miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem

Ponad miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem, zakłócające codziennie funkcjonowanie, a zwłaszcza komunikowanie się z innymi – przypomina dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach prof. Henryk Skarżyński. We wtorek w Warszawie i Kajetanach rozpoczyna się 2. Światowy Kongres Otologii.

25.05.2019, 12:43

Zmiany w EKUZ. NFZ wydłuża czas ważności karty

Narodowy Fundusz Zdrowia wydłużył ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dla sporej części osób będzie ona ważna trzy lata, a nie jak dotąd 18 miesięcy.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>