Świat/Aktualności

20.06.2019, 13:29

USA grożą ograniczeniem wiz dla indyjskiego sektora IT

USA przekazały Indiom, że rozważają znaczne ograniczenie wydawania wiz dla wysoko wykwalifikowanych pracowników z tego kraju. Nowe regulacje mają wymusić na Delhi zmianę przepisów o przechowywaniu danych finansowych indyjskich obywateli wyłącznie w Indiach.

20.06.2019, 12:54

Rosja okupuje Donbas? Putin: "Całkowita bzdura i kłamstwo"

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że stosunek Zachodu do Rosji nie zmieniłby się zasadniczo, gdyby nawet poszła ona na ustępstwa. Rosja musi stać się silniejsza, jeśli chce zająć "godne miejsce pod słońcem" - ocenił.

20.06.2019, 12:28

Prezydent Chin Xi Jinping spotkał się z Kim Dzong Unem w Pjongjangu

Lider Korei Płn. Kim Dzong Un przywitał w czwartek odwiedzającego ten kraj po raz pierwszy prezydenta Chin Xi Jinpinga na lotnisku w Pjongjangu, a później obaj przywódcy odbyli rozmowy - przekazały chińskie media, nie podając szczegółów na temat tych rozmów.

20.06.2019, 12:03

Rosja: Ćwiczenia lotnictwa wojskowego na południu kraju i na Krymie

Ponad sto samolotów i śmigłowców rosyjskiego lotnictwa wojskowego wzięło udział w ćwiczeniach na południu kraju, na czterech poligonach na Kubaniu i anektowanym Krymie. O ćwiczeniach powiadomiły w czwartek służby prasowe Południowego Okręgu Wojskowego.

20.06.2019, 08:12

Powiązanie funduszy UE z praworządnością to "bardzo rozsądna propozycja"

Wiele krajów UE jest za tym, by w przyszłym budżecie fundusze unijne były uzależnione od praworządności – powiedział dziennikarzom wysoki urzędnik KE. Dodał, że decyzja ta będzie wymagała kwalifikowanej większości, co oznacza, że może zostać przyjęta przy sprzeciwie niektórych państw.

20.06.2019, 08:00

Jak najlepiej rozegrać Brexit? Prognozy dla funta szterlinga

Ponieważ rynki funkcjonują w oparciu o oczekiwania, możliwość, że Boris Johnson zostanie premierem Wielkiej Brytanii była brana pod uwagę już od jakiegoś czasu. Po porażce przywództwa Theresy May narracja na rynku przez ostatnich kilka tygodni zmieniła się w kierunku niekorzystnym dla funta szterlinga, a dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze to twardy Brexit lub rząd Corbyna.

20.06.2019, 06:07

Korea Płn.: Prezydent Chin przybył do Pjongjangu z dwudniową wizytą

Prezydent Chin Xi Jinping rozpoczął w czwartek dwudniową wizytę w Korei Płn.- poinformowały państwowe chińskie media. Jest to pierwsza podróż prezydenta ChRL do Korei Płn. od 14 lat i pierwszy taki wyjazd Xi, odkąd w 2012 roku przejął on władzę w Chinach.

19.06.2019, 21:44

RB ONZ wzywa do zakończenia bezkarności w Sudanie

O położenie kresu bezkarności i ukaranie winnych łamania prawa w Sudanie apelowali uczestnicy środowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Raport w tej sprawie przedstawiła prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) Fatou Bensouda.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>