Świat/Aktualności

23.02.2019, 08:17

Wietnam oficjalnie ogłosił wizytę Kim Dzong Una

Wietnamskie MSZ poinformowało oficjalnie w sobotę o wizycie "w najbliższych dniach" przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. W Hanoi spotka się on na szczycie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

22.02.2019, 21:44

Hiszpania: Vox wypowiada wojnę osobom pomagających ofiarom przemocy domowej

Politycy prawicowej partii Vox zażądali w piątek w parlamencie Andaluzji ujawnienia przez regionalne władze nazwisk osób pomagających ofiarom przemocy domowej. Ugrupowanie Santiago Abascala zarzuca im stronniczość i działanie na niekorzyść rodzin, motywowane ideologią feministyczną.

22.02.2019, 21:08

Wiceszef sił zbrojnych NATO w Europie ostrzega w PE przed Rosją

Aneksja Krymu przez Rosję i jej agresja na Ukrainie fundamentalnie zmieniły euroatlantyckie środowisko bezpieczeństwa; NATO ma obecnie jednego państwowego konkurenta - Rosję - mówił w PE zastępca naczelnego dowódcy połączonych sił zbrojnych NATO w Europie gen. James R. Everard.

22.02.2019, 20:57

Trwa ewakuacja ostatniej reduty Państwa Islamskiego w Syrii

Około 40 furgonetek wiozących blisko 800 cywilów, w tym dzieci, wyjechało w piątek z Baguzu, ostatniej reduty bojowników Państwa Islamskiego (IS) w Syrii - poinformowali przedstawiciele Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), którym przewodzą Kurdowie.

22.02.2019, 20:29

USA pozostawią w Syrii około 400 żołnierzy

USA pozostawią w Syrii około 400 żołnierzy, którzy będą rozdzieleni między tzw. bezpieczną strefę, w sprawie której toczą się negocjacje, a amerykańską bazę w Tanf w pobliżu granicy z Irakiem i Jordanią - poinformował w piątek przedstawiciel administracji USA.

22.02.2019, 17:00

Komisarz ds. budżetu: Polska jest krajem gospodarczego sukcesu

Polska jest krajem gospodarczego sukcesu - przekonywał w piątek podczas debaty w Brukseli unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger. Jego zdaniem różnice w PKB między Polską a bardziej rozwiniętymi gospodarczo krajami UE zmniejszają się.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>