Świat/Aktualności

18.02.2020, 21:07

Koronawirus u pary z Japonii, która odwiedziła Hawaje

U japońskiej pary, która w lutym odwiedziła Hawaje, zdiagnozowano koronawirusa. Linie lotnicze Delta Airlines poinformowały o tym pasażerów, którzy wracali z mężczyzną i kobietą samolotem z Honolulu do Nagoi.

18.02.2020, 19:55

Rosja zawiesi wjazd obywateli Chin z powodu epidemii koronawirusa

Od czwartku Rosja zawiesza wjazd obywateli Chin na swoje terytorium z powodu epidemii koronawirusa - podało we wtorek biuro wicepremier Rosji Tatiany Golikowej. Decyzja dotyczy wjeżdżających do Rosji w celach zarobkowych, prywatnych, edukacyjnych i turystycznych.

18.02.2020, 19:40

UE oczekuje, że Rosja wpłynie na bojowników w Donbasie

Unia Europejska oczekuje, że Rosja wykorzysta swój wpływ na wspierane przez siebie formacje zbrojne na wschodzie Ukrainy, by przestrzegały one porozumień mińskich i uzgodnień ze szczytu tzw. formatu normandzkiego - oświadczył we wtorek ambasador UE na Ukrainie Matti Maasikas.

18.02.2020, 17:40

Iran wstrzymał projekty naftowe. Powód? Brak funduszy

Iran musiał zmniejszyć projekty wydobycia ropy naftowej z powodu braku funduszy i spadku dochodów z jej eksportu - oświadczył we wtorek minister ds. ropy naftowej Bidżan Namdar Zanganeh, cytowany przez oficjalną irańską agencję informacyjną IRNA.

18.02.2020, 17:12

Afganistan: Komisja wyborcza: Aszraf Ghani wygrał wybory prezydenckie

Urzędujący prezydent Afganistanu Aszraf Ghani wygrał wybory prezydenckie z września ub.r., zdobywając w nich 50,64 proc. głosów - poinformowała we wtorek Niezależna Komisja Wyborcza. Rywal Ghaniego, premier Abdullah Abdullah, dostał 39,52 proc. głosów.

18.02.2020, 16:53

Chorwacja: Zoran Milanović zaprzysiężony na prezydenta

Zoran Milanović we wtorek w Zagrzebiu został oficjalnie zaprzysiężony na urząd prezydenta Chorwacji. Wywodzący się z Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji (SDP) polityk 5 stycznia pokonał w II turze wyborów dotychczasową prezydent - Kolindę Grabar-Kitarović.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>