Świat/Aktualności

19.11.2019, 14:12

Hiszpania: Liczba nieletnich migrantów bez opieki przekracza 12 tys.

W Hiszpanii mieszka ponad 12,3 tys. nieletnich migrantów bez opieki, głównie z Afryki. Prawie 10 tys. z nich nie posiada dokumentów potwierdzających ich tożsamość i dających im prawo do pobytu w tym kraju - wynika z opublikowanych we wtorek statystyk hiszpańskiego rządu.

19.11.2019, 11:57

Rosja: Sąd utrzymał areszt oskarżonego o szpiegostwo Amerykanina

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił we wtorek apelację obrońców obywatela USA Paula Whelana, oskarżonego w Rosji o szpiegostwo, dotyczącą przetrzymywania go w areszcie śledczym. Wcześniej sąd niższej instancji nakazał pozostawienie Whelana w areszcie do 29 grudnia.

19.11.2019, 11:43

Chiny: 15 zabitych w wybuchu w kopalni węgla na północy kraju

15 górników zginęło, a dziewięciu zostało rannych w wyniku wybuchu w kopalni węgla w prowincji Shanxi na północy Chin – poinformowały we wtorek miejscowe władze po zakończeniu akcji poszukiwawczej. Trwa dochodzenie w sprawie przyczyn eksplozji.

19.11.2019, 11:00

Fiasko kolejnej rundy rozmów USA i Korei Płd. w sprawie kosztów obrony

Kolejna runda rozmów między Koreą Płd. i USA w sprawie podziału kosztów obrony zakończyła się we wtorek nagle i nie przyniosła postępów. USA żądają od Korei Płd., aby płaciła znacznie więcej za utrzymanie amerykańskich wojsk stacjonujących na jej terytorium.

19.11.2019, 10:01

Chiny o artykule "NYT" o obozach w Sinciangu: "Stek bzdur i kłamstw"

Rząd regionu Sinciang na zachodzie Chin ocenił artykuł „New York Timesa”, w którym ujawniono i opisano dokumenty dotyczące prowadzonej tam przez władze stanowczej kampanii wobec muzułmanów, jako „całkowicie zmyślony” przez „wrogie siły w kraju i za granicą”.

19.11.2019, 09:31

Izrael: Armia przechwyciła cztery rakiety wystrzelone z Syrii

Izraelska armia poinformowała we wtorek, że jej system obrony przeciwlotniczej przechwycił cztery rakiety nadlatujące z Syrii. Krótko po tym w stolicy Syrii Damaszku było słychać eksplozje - podaje agencja Associated Press.

19.11.2019, 09:04

Chiny: Pekin sprzeciwia się decyzji hongkońskiego sądu w sprawie masek

Parlament krajowy ChRL sprzeciwił się orzeczeniu hongkońskiego sądu w sprawie zakazu zakrywania twarzy podczas demonstracji i ocenił, że tylko on sam może decydować, czy wprowadzane w Hongkongu przepisy są zgodne z konstytucją – podały we wtorek chińskie media.

19.11.2019, 07:25

Rosja rozpoczęła ćwiczenia wojskowe na Morzu Czarnym

Rosja rozpoczęła we wtorek ćwiczenia na Morzu Czarnym, w których bierze udział ponad 10 okrętów Floty Czarnomorskiej i lotnictwo, w tym myśliwce Su-30SM - podały służby prasowe floty. Częścią ćwiczeń będzie strzelanie artyleryjskie i rakietowe.

19.11.2019, 07:25

Wielopiętrowa gra sprzeczności. Oto najważniejsze pytania o brexit

Jeśli Brytyjczycy zdecydują się wybrać kurs na deregulację, liberalizację rynku pracy, ceł czy podatków, to efektem może być rzucenie wyzwania europejskiemu modelowi społeczno-gospodarczemu. Wówczas UE musiałaby zacząć stosować podobne rozwiązania albo zwiększyć stopień protekcjonizmu – mówi DGP Przemysław Biskup, analityk ds. brexitu w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>