Świat/Chiny

13.11.2019, 06:50

Gen. Spalding: Musimy sprowadzić kapitał z powrotem z Chin i zainwestować go w demokracje [WYWIAD]

W ciągu ostatnich 30 lat kapitał wypłynął do Chin, zaś Chińczycy przyjęli go wraz innowacjami, technologiami i talentami, ale opakowali to wszystko w swoją własną ideologię. W tej sytuacji musimy sprowadzić kapitał z powrotem i zainwestować w demokracje - mówi w wywiadzie dla Forsal.pl gen. Robert Spalding z Hudson Institute, były doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. strategii.

12.11.2019, 17:31

W Hongkongu trwają starcia pomiędzy policją a protestującymi

Starcia pomiędzy prodemokratycznymi demonstrantami a policją trwają we wtorek wieczorem w wielu częściach Hongkongu, w tym na kampusie Uniwersytetu Chińskiego (CUHK), gdzie studenci rzucali koktajle Mołotowa, a policja użyła gazu łzawiącego i gumowych kul.

10.11.2019, 12:06

Trump: rozmowy handlowe z Chinami toczą się zbyt wolno

Prezydent USA nie jest zadowolony z tempa negocjacji handlowych z Chinami. "Rozmowy idą do przodu, ale wolno, jak dla mnie, o wiele za wolno" - powiedział w sobotę Donald Trump. Podkreślił, że porozumienie leży przede wszystkim w interesie Chin.

08.11.2019, 15:23

Chiny: Firma uwikłana w skandal ze szczepionkami zbankrutowała

Chiński wytwórca szczepionek przeciw wściekliźnie, firma Changchun Changsheng, uwikłana w skandal dotyczący jakości produktów i ukarana w 2018 roku grzywną w wysokości 9,1 mld juanów (1,3 mld USD), poinformowała w piątek, że sąd stwierdził jej bankructwo.

07.11.2019, 10:42

Chiny: Uzgodniliśmy z USA stopniowe wycofanie ceł

Chiny i USA uzgodniły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, że karne i odwetowe cła nakładane na wzajemny eksport w ramach wojny handlowej będą stopniowo wycofywane – powiedział w czwartek rzecznik resortu handlu ChRL Gao Feng.

06.11.2019, 05:09

Chiny wznawiają import mięsa z Kanady

Kanada wznawia eksport wieprzowiny i wołowiny do Chin – poinformował we wtorek premier Justin Trudeau. Chiny wstrzymały import mięsa z Kanady w czerwcu twierdząc, że znalazły niedozwolone substancje w wieprzowinie i wołowinie.

05.11.2019, 16:52

Chiny: po zjednoczeniu w pełni uszanujemy styl życia Tajwańczyków

Chiny uszanują system społeczny i styl życia Tajwańczyków, gdy wyspa zostanie „pokojowo zjednoczona” z resztą ChRL, o ile zapewnione będą bezpieczeństwo i interesy kraju – ogłosiła Komunistyczna Partia Chin (KPCh) w opublikowanym we wtorek komunikacie.

31.10.2019, 20:12

Chiny: Na plenum KC partia obiecuje ochronę stabilności Hongkongu

W komunikacie z zakończonego w czwartek plenum Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin (KC KPCh) wezwano do ochrony „stabilności i dobrobytu” Hongkongu, gdzie od czerwca trwają protesty, ale nie ogłoszono żadnych konkretnych decyzji politycznych.

31.10.2019, 17:11

Hongkong zmierza do najgłębszej recesji od japońskiej okupacji

Trwające od 5 miesięcy protesty w Hongkongu powodują, że gospodarka tego regionu skurczyła się o ponad 3 proc. zaledwie w ciągu jednego kwartału. Biorąc pod uwagę skalę słabnącego eksport i zmniejszających się inwestycji czy dramatyczny spadek liczby turystów, nie należy oczekiwać szybkiego powrotu na ścieżkę wzrostu PKB – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

31.10.2019, 08:18

Szczytu APEC nie ma, ale Chińczycy liczą na umowę z USA

Mimo odwołania szczytu APEC w Chile, doradca chińskiego rządu Zhu Guangyao wyraził optymizm w sprawie możliwości zawarcia przez ChRL pierwszej części umowy handlowej z USA. Chiński resort handlu oświadczył w czwartek, że negocjacje toczą się zgodnie z planem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>