Świat/Chiny

19.09.2019, 14:26

Chińska telewizja państwowa w Europie? Ekspansja napotyka trudności

Były dyrektor brytyjskiego regulatora mediów odszedł z chińskiej telewizji państwowej z powodu obaw o jej bezstronność – podał w czwartek „Financial Times”, wiążąc to z prowadzonymi przeciwko tej stacji dochodzeniami, które mogą utrudnić jej ekspansję w Europie.

18.09.2019, 06:38

Czas przenosin w globalnym biznesie. Kto i gdzie ucieka?

Spory ruch panuje ostatnio w globalnych powiązaniach produkcyjnych, a korporacje nie mogą narzekać na nudę. Częściowo dzieje się tak za sprawą amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Po części to też naturalny efekt zmian zachodzących w wielu gospodarkach.

16.09.2019, 16:13

Hongkong: protesty nie ustają od 100 dni. O co walczą Hongkończycy?

Fala prodemokratycznych protestów w Hongkongu nie ustaje, nawet po obietnicy wycofania projektu umożliwienia ekstradycji do Chin kontynentalnych, który ją wywołał. W poniedziałek mija 100 dni od pierwszej masowej demonstracji z udziałem setek tysięcy osób.

11.09.2019, 14:50

Chiny wyłączą z ceł odwetowych 16 rodzajów towarów z USA

Chiński rząd ogłosił w środę, że wyłączy 16 rodzajów towarów z ceł odwetowych, nałożonych na amerykański eksport w ramach wojny handlowej. Obie strony przygotowują się do kolejnej rundy negocjacji w sprawie porozumienia, które miałoby zakończyć konflikt.

10.09.2019, 14:49

Chińskie MSZ potępia Niemcy za przyjęcie działacza z Hongkongu

Chiny przekazały Niemcom protest przeciwko przyjęciu wpływowego hongkońskiego działacza demokratycznego Joshui Wonga oraz jego spotkaniu z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem – przekazała we wtorek rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying.

06.09.2019, 06:05

Chiny na Ukrainie: realne biznesy czy straszak na Rosję?

W Kijowie od lat wiążą wielkie nadzieje z obecnością gospodarczą Chin na Ukrainie. Jednak za głośnymi deklaracjami rzadko kiedy idą realne działania. Dla Państwa Środka Ukraina to wciąż przede wszystkim po prostu duży rynek zbytu towarów.

05.09.2019, 07:26

W październiku USA i Chiny wznowią negocjacje handlowe

Negocjacje handlowe Stanów Zjednoczonych i Chin zostaną wznowione na początku października w Waszyngtonie - poinformowało w czwartek chińskie ministerstwo handlu. W połowie września ma odbyć się spotkanie na szczeblu roboczym.

05.09.2019, 06:01

Dylematy ery eskalacji

Amerykańsko-chińska wojna handlowa, na agendzie od ponad półtora roku, weszła w nową fazę. Zamiast kolejnej rundy rozmów i ewentualnego porozumienia, doszło do wyraźnej eskalacji. Pachnie nową zimną wojną... Ale może nie - po szczycie G7 w Biarritz prezydent USA nie wykluczył dalszych rozmów z Pekinem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>