Świat/Chiny

20.02.2019, 14:42

Chiny: Były generał Feng Fanghui skazany na dożywocie za korupcję

Sąd wojskowy w Chinach skazał w środę wpływowego niegdyś generała, byłego członka Centralnej Komisji Wojskowej (CKW) i szefa połączonych sztabów chińskiej armii Feng Fanghuia na dożywocie za korupcję – przekazała państwowa agencja prasowa Xinhua.

15.02.2019, 20:49

Szef MI6: Ocena ryzyka związanego z Huawei jest "skomplikowana"

Szef brytyjskiego wywiadu zagranicznego (MI6) Alex Younger ocenił w piątek, że kwestia wykorzystania technologii chińskiej firmy Huawei w ramach krytycznej infrastruktury narodowej jest "skomplikowana" i nie można podjąć w tej sprawie prostej decyzji "tak lub nie".

15.02.2019, 13:19

Kolejna runda negocjacji handlowych Chin z USA bez przełomu

W Pekinie zakończyła się w piątek kolejna runda negocjacji handlowych pomiędzy urzędnikami z USA i Chin. Nie ogłoszono publicznie konkretnych informacji o poczynionych postępach. Rozmowy mają być kontynuowane w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie.

13.02.2019, 12:10

Chiny: MSZ zaprzecza doniesieniom o rozmowach z wenezuelską opozycją

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying zaprzeczyła w środę doniesieniom amerykańskiej prasy, że chińscy dyplomaci spotykali się w Waszyngtonie z przedstawicielami tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido, by chronić chińskie inwestycje w tym kraju.

11.02.2019, 15:32

Chiny odpierają zarzuty Turcji o łamanie praw Ujgurów

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying odrzuciła w poniedziałek zarzuty ze strony Turcji o łamanie praw muzułmańskiej mniejszości Ujgurów w regionie Sinciang na zachodzie ChRL i zaprzeczyła, jakoby w więzieniu zmarł ujgurski poeta i muzyk Abdurehim Heyit.

08.02.2019, 06:00

Cztery bariery chińskiego rozwoju

Liberalny Zachód zastanawia się jak to się stało, że niedemokratyczne, autorytarne Chiny legitymują się sukcesami gospodarczymi. Podkreśla się, że w epoce nowoczesnej znamy tylko dwa udane przykłady podobnej transformacji - w wykonaniu Kemala Atatürka w Turcji oraz Lee Kuan-ew w Singapurze.

08.02.2019, 05:50

Sztuczna inteligencja wspiera wzrost

Światowe zapotrzebowanie na technologię sztucznej inteligencji będzie rosło. Szacuje się, że SI doda 15,7 bln dol. do globalnego PKB do 2030 r.

07.02.2019, 12:09

Francuski minister gospodarki oskarża KE o służenie interesom Chin

Decyzja Komisji Europejskiej zakazująca połączenia francuskiego Alstomu z niemieckim Siemensem wywołała ogromne niezadowolenie nad Sekwaną. Minister gospodarki Bruno Le Maire oskarżył nawet KE o to, że „zamiast bronić interesów Europy, służy interesom Chin”.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>