Biznes/Firma

17.02.2020, 10:12

Aż 85 proc. zarządzających firmami rodzinnymi chce przekazać stery młodemu pokoleniu

Aż 85 proc. zarządzających polskimi firmami rodzinnymi chce przekazać zarządzanie nimi kolejnemu pokoleniu, wynika z raportu KPMG w Polsce pt. "Barometr firm rodzinnych. W stronę wielopokoleniowości". Zdecydowanie mniej respondentów (61 proc.) planuje przekazać młodym własność firmy, a 58 proc. całkowitą władzę nad firmą chce scedować na swoich następców.

11.02.2020, 13:12

Biurokracja przytłacza polskie firmy. Niewiele zmienia się w papierologii

Średniej wielkości firma w Polsce musi rocznie wysłać do urzędów 208 różnego rodzaju formularzy, druków i sprawozdań, a pomimo prób ograniczenia sprawozdawczości, przez ostatnie pięć lat niewiele się w tej kwestii zmieniło, wynika z raportu przygotowanego przez Grant Thornton, pod patronatem Konfederacji Lewiatan.

10.02.2020, 17:11

Skarbówka ściąga PIT, choć NSA na to nie pozwolił

Fiskus wydaje kolejne interpretacje podatkowe, w których przekonuje pracowników, że powinni płacić daninę od refundowanych przez pracodawcę wydatków za wykorzystywanie własnych samochodów do celów służbowych

06.02.2020, 13:27

Mały ZUS oczami przedsiębiorców. Najlepiej oceniają go budowlańcy

Ułatwienie związane z płaceniem niższej składki ZUS jest dobrze oceniane przez drobnych przedsiębiorców - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najwyższe noty przyznały małemu ZUS firmy z branż: budowlanej, przetwórstwa przemysłowego i handlu.

03.02.2020, 14:38

Wstrzymana produkcja, zamknięte sklepy. Globalne firmy reagują na koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa wiele chińskich fabryk wstrzymało produkcję, a niektóre globalne firmy zawiesiły działalność lub zamknęły sklepy w Chinach - podał w poniedziałek serwis BBC. Według ekonomistów, skutki tej sytuacji odczuwa wiele branż, w tym: turystyka, transport, handel i gastronomia.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>