Lifestyle/Rozrywka

13.01.2019, 16:23

Świat dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć

Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowozagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

05.12.2018, 15:59

Gra w Lotto już możliwa przez internet

Totalizator Sportowy uruchomił możliwość realizowania zakładów za pomocą platformy on-line. Co więcej, polski monopolista w sferze hazardowej ruszył także z internetowym kasynem.

01.12.2018, 16:15

Lewestam: Kwestia ceny. O wiedźminie, skali i kapitalizmie [FELIETON]

Wiecie, skąd się biorą wiedźmini, nieustraszeni pogromcy strzyg, kikimor i ghuli? Bywa, że ich szeregi są zasilane dzięki potężnemu prawu niespodzianki. Gdy jakiś wiedźmin uratuje komuś życie, lub jakoś inaczej się zasłuży, beneficjent czasem nieopatrznie go zapyta, czego sobie ów wiedźmin w zamian życzy. Wiedźmin taki wówczas może na przykład odpowiedzieć: „Dasz mi to, co już masz, a czego się nie spodziewasz”. Nieszczęśnik wraca potem do domu, a tu, powiedzmy, okazuje się, że żona w ciąży… no i wtedy takie dziecko, prastarym prawem niespodzianki, nie należy już do rodziców, ale do wiedźminów. Taki pech, takie przeznaczenie.

15.10.2018, 10:17

Ulga podatkowa dla gier kulturowych przenosi nas do innej ligi krajów?

Wprowadzenie ulgi na gry kulturowe w Polsce umiejscowi nasze państwo w lidze krajów wspierających gry wideo i budujących dla nich przyjazny ekosystem, wskazali eksperci PwC, komentując projekt ustawy o finansowym wspieraniu produkcji kulturowych gier wideo opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

09.08.2018, 21:13

8 najbardziej luksusowych miejsc w Polsce i na świecie

Są na świecie miejsca, gdzie doba hotelowa może kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na wakacje przejeżdżają gwiazdy światowego kina czy zamożni z całego świata. Nie zawsze jednak, trzeba mieć miliony na koncie, by móc odwiedzić takie zakątki. Jakie miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? To pytanie zadał Deutsche Bank w swoim najnowszym badaniu opinii. W zestawieniu najbardziej ekskluzywnych wakacyjnych adresów znalazły się także krajowe lokalizacje.

31.07.2018, 12:01

Ferie zimowe 2020 - terminy w poszczególnych województwach

Ferie zimowe można zaplanować z dużym wyprzedzeniem, bo ich dokładne terminy zostały ogłoszone przez Ministra Edukacji już w czerwcu. Poniżej przedstawiamy dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia ferii 2019/20 w poszczególnych województwach.

10.07.2018, 18:29

Cristiano Ronaldo przechodzi z Realu do Juventusu za 112 mln euro

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo przechodzi z Realu Madryt do Juventusu Turyn - poinformował hiszpański klub. Kwota transferu to 112 mln euro. "Madryt zawsze będzie twoim domem" - napisano w komunikacie na pożegnanie 33-letniego rekordzisty pod względem liczby bramek dla "Królewskich".

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>