Transport/Lotnictwo

17.01.2020, 17:36

LOT trzecim europejskim przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing

PLL LOT jest trzecią europejską linią lotniczą, po British Airways i fińskim Finnairze, który rozpoczął rejsy na Pekin-Daxing - jedno z największych lotnisk świata. Od formalnego otwarcia we wrześniu 2019 r. do końca roku port ten obsłużył ponad 3 mln pasażerów.

17.01.2020, 11:48

Kraków: Z powodu mgły utrudnione funkcjonowanie lotniska

Z powodu mgły w piątek rano utrudnione było funkcjonowanie lotniska Kraków Airport. Część lotów odwołano, inne miały opóźnienia lub zostały przekierowane do innych miast. Przed południem sytuacja się poprawiła.

15.01.2020, 16:12

Ryanair otworzył połączenie z Katowic do Chersonia

Połączenie z Katowic do ukraińskiego Chersonia dostępne jest w siatce połączeń Katowice Airport od środy - poinformowali tego dnia przedstawiciele katowickiego lotniska. Ogółem z Katowic można polecieć do pięciu ukraińskich miast.

11.01.2020, 08:32

Zełenski: Ukraina domaga się od Iranu ukarania winnych i odszkodowania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał w sobotę do "nieintencjonalnego" zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych, w wyniku czego zginęło 176 osób znajdujących się na pokładzie.

09.01.2020, 13:23

UE: EASA rekomenduje unikanie lotów nad Irakiem

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zarekomendowała krajom członkowskimi, by unikały lotów komercyjnych w przestrzeni powietrznej Iraku - poinformował w czwartek na konferencji w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej.

09.01.2020, 11:14

Francja: Linie Air France zawieszają loty do Iraku i nad Iranem

Francuskie linie lotnicze Air France ogłosiły w komunikacie prasowym zawieszenie lotów do Iraku oraz przez przestrzeń powietrzną Iraku i Iranu. Jest to „środek ostrożności” w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie - poinformował rzecznik prasowy przewoźnika.

08.01.2020, 14:19

Niemcy: Lufthansa wznowi w czwartek loty do Teheranu

Największa niemiecka linia lotnicza Lufthansa zapowiedziała, że od czwartku wznowi lotu do Teheranu. Wcześniej w środę odwołała codzienny rejs do stolicy Iranu, podając jako powód sytuację w tym kraju.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>