Transport/Lotnictwo

10.10.2019, 12:17

Wild: Polska ma bardzo mocne karty ws. CPK [WYWIAD]

Tylko od nas zależy, czy będziemy umieli wykorzystać cały wachlarz możliwości, jaki mamy wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi w wywiadzie Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.

08.10.2019, 15:57

Polska spółka chce wyprodukować lekki samolot. "Nowa jakość i miejsca pracy"

Agencja Rozwoju Przemysłu, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz cztery przedsiębiorstwa branży lotniczej z Mielca i Rzeszowa podpisały we wtorek w podrzeszowskiej Jasionce list intencyjny o powołaniu spółki do zaprojektowania i seryjnej produkcji lekkiego samolotu o masie startowej do 7 ton.

06.10.2019, 17:55

Od sierpnia 2020 r. do San Francisco polecimy LOTem

PLL LOT od 5 sierpnia 2020 r. uruchomi bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych - poinformowała w niedzielę PAP spółka. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnika z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.

27.09.2019, 06:45

Koniec tanich lotów? Wstyd przed lataniem rewolucjonizuje podróże w Europie

W dobie kryzysu klimatycznego linie lotnicze nie mają powodów do radości. Nawet najnowsze samoloty emitują znacznie więcej CO2 niż pociągi, a w ciągu najbliższych dwóch dekad są małe szanse na to, że we flotach komercyjnych pojawią się odrzutowce elektryczne lub hybrydowe. Tymczasem coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na realne koszty tanich lotów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>