• Drogowa autonomia made in Poland

  Mamy, jako kraj, potencjał naukowy i infrastrukturalny do tego, by włączyć się w bardzo przyszłościowy nurt badań i rozwoju w zakresie innowacji w sektorze pojazdów autonomicznych. Bo tego typu rozwiązania to już nie kwestia „czy?” a „kiedy?” – uważa Marcin Kraska, wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz ds. badań i rozwoju .

  »
 • Śląskie: Metropolia sprawdzi przydatność dronów na składowiskach odpadów

  Wykorzystanie dronów pod kątem pomiarów kubatur składowisk odpadów czy analizy ryzyka ich pożarów – to niektóre z celów programu DroneLAB Środowisko, zainicjowanego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wtorek w Katowicach mają odbyć się loty testowe tego programu.

  »
 • 1

  Duda: Wejście Polski do amerykańskiego Visa Waver Program staje się dziś faktem

  Wejście Polski do amerykańskiego Visa Waver Program staje się dziś faktem. Polacy czekali na to nie tylko dlatego, by mieć ułatwienia w podróży. To była także kwestia naszej godności i tego, że walczyliśmy ramię w ramię z armią USA – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda w radiowej Jedynce.

  »
 • 61

  To będzie motoryzacyjna rewolucja. Od 2022 roku nowe auta będą bezpieczniejsze

  Od połowy 2022 r. wszystkie nowe samochody wprowadzane na rynek UE będą musiały być wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, m.in. systemy inteligentnego dostosowania prędkości, monitorujące senność i uwagę kierowcy oraz wykrywania obiektów przy cofaniu.

  »
 • 3

  Pociągiem z Rosji na Krym. Ruszyła sprzedaż biletów

  Rosyjska firma Grand Serwis Express poinformowała w piątek o rozpoczęciu sprzedaży biletów na pasażerskie połączenia kolejowe na Krym. Pociągi z Rosji mają zacząć jeździć na anektowany półwysep przez most nad Cieśniną Kerczeńską pod koniec grudnia br.

  »

Tylko na forsal.pl

Notowania

Brak danych

Zobacz notowania spółek >>>

NazwaWartośćZmiana %Data aktualizacji

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>