Biznes/Bankowość

17.01.2020, 05:20

Bankowość w sieci, czyli internetowe zwyczaje pokolenia Millenialsów

Młodzi, którzy wchodzili w dorosłe życie na początku XXI wieku nie wyobrażają sobie świata bez internetu. Śmiało korzystają z bankowości w sieci. Pod tym względem pokolenie Millenialsów zatarło różnice między krajami starej i nowej Unii Europejskiej.

29.12.2019, 16:33

5 lat unii bankowej. Doświadczenia i wyzwania na przyszłość

Wprowadzenie unii bankowej w strefie euro spowodowało, że banki działają w jednolitym środowisku regulacyjnym, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku transgranicznych grup bankowych. Wciąż brakuje trzeciego filara unii, którym ma być wspólny system gwarantowania depozytów.

16.12.2019, 07:49

Banki zainwestowały i zarobią na split paymencie. Odbiją sobie na klientach

Uszczelnienie systemu podatkowego poprzez takie mechanizmy jak STIR, który dzięki informacjom o przelewach pozwala na wychwytywanie podmiotów zajmujących się wyłudzeniami w VAT, czy podzielona płatność z wykorzystaniem osobnych rachunków, na jakie trafia podatek od towarów i usług, wymagało od banków modyfikacji w ich systemach informatycznych.

12.12.2019, 06:12

Korzyści z nowych technologii dla świata finansów

Powiększa się zakres i złożoność sfery regulacyjnej wobec dużej liczby nowych, cyfrowych graczy rynkowych. Instytucje regulacyjne i nadzorcze zaczynają sięgać do zaawansowanych technologii, co przynosi korzyści całemu sektorowi.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>