Tylko na forsal.pl

Media

 • 7

  Morawiecki napisał list do szefa Netfliksa. Chodzi o serial "Iwan Groźny z Treblinki"

  Premier Mateusz Morawiecki napisał list do szefa Netfliksa w związku z nieścisłościami historycznymi w serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Podkreślił, że ukazana w nim mapa Polski z zaznaczonymi obozami zagłady wprowadza w błąd i jest pisaniem historii na nowo. Premier liczy na poprawę błędu lub poinformowanie o nim widzów.

  »
 • 42

  Ewolucja rynku pracy frustruje mężczyzn. Prowadzi też do wzmocnienia skrajnej prawicy [WYWIAD]

  - Wiele tradycyjnie męskich zawodów straciło prestiż albo rację bytu. Ewolucja rynku pracy zniosła też instytucję żywiciela rodziny. Związana z tym frustracja i poczucie niespełnienia częściowo tłumaczą, dlaczego tylu młodych Polaków głosuje na skrajną prawicę - mówi w wywiadzie dla DGP Weronika Grzebalska.

  »
 • 5

  Rozwój bezgotówkowości i jej wpływ na gospodarkę

  Wypieranie gotówki przez płatności elektroniczne to jeden z wiodących trendów globalnej gospodarki. Zjawisko to ma jednak różną dynamikę w różnych krajach nawet w ramach Unii Europejskiej. Ponieważ bezgotówkowe rozwiązania kreują nowe miejsca pracy i przyspieszają cyrkulację pieniądza w obrocie gospodarczym, równocześnie wzmacniają bezpieczeństwo tego obrotu, a także są odpowiedzią na problem wyłączenia finansowego. Dlatego też motywacja, aby przyśpieszać te procesy, jest coraz mocniej dostrzegana.

  »
 • Nowe życie zaczyna się po PSD2

  Tworzą się pierwsze polskie przyczółki bazujące na PSD2. Otwarta bankowość nad Wisłą potrzebuje jednak czasu, by przygotować rozwiązania gotowe dla klientów. Jest się o co bić, bo w dłuższej perspektywie open banking będzie istotnym katalizatorem dla nowych modeli biznesowych i szansą dla klientów na nowe usługi.

  »
 • 4

  Polityka to teatrzyk dla naiwnych. Kluczowe decyzje zapadają za kulisami [RECENZJA]

  Co państwo poczują, gdy odkryją, że cała polityka, którą żyją media oraz portale społecznościowe, to tylko teatrzyk dla naiwnych, podczas gdy kluczowe decyzje zapadają gdzie indziej?

  »

Opinie

Wideo

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze