Gospodarka/Inwestycje

15.02.2019, 14:45

Jest decyzja wojewody ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy części znajdującej się w Pomorskiem - podało PAP w piątek biuro prasowe wojewody pomorskiego.

06.02.2019, 09:52

Zielone światło dla ważnego polskiego gazociągu

Jest decyzja środowiskowa dla budowy gazociągów Goleniów-Lwówek. Inwestycja ma zapewnić możliwość odbioru zwiększonej ilości gazu z Baltic Pipe i terminalu LNG w Świnoujściu. Będzie też istotnym elementem korytarza gazowego Północ-Południe w Europie - czytamy w środę w "Gazecie Polskiej Codziennie".

30.01.2019, 06:10

Fuzje i przejęcia: Dwa oblicza w sumie udanego roku

Mimo licznych turbulencji ubiegły rok na rynkach fuzji i przejęć oraz pierwszych ofert publicznych przyniósł wzrosty łącznych wartości transakcji. Zdaniem ekspertów ten rok na obu rynkach powinien być jeszcze dobry.

27.01.2019, 08:01

Będą specjalne pakiety działań adresowane do obszarów słabiej rozwiniętych

Przygotowujemy specjalne pakiety działań adresowane do obszarów słabiej rozwiniętych, zmarginalizowanych - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył, że nowa Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2030 ma zapewnić zrównoważony rozwój całego kraju: regionów, powiatów, gmin.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>