Gospodarka/Inwestycje

18.10.2019, 10:36

Wykonawca przekopu Mierzei jest już na placu budowy

Wykonawca przekopu przez Mierzeję Wiślaną jest już na placu budowy. Urząd Morski w Gdyni przekazał w piątek polsko-belgijskiemu konsorcjum teren, na którym prowadzona będzie budowa kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - poinformował PAP Urząd Morski w Gdyni.

17.10.2019, 14:34

Brexit: Europejskie porty wydają fortunę na inwestycje

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson próbuje zawrzeć porozumienie, aby dotrzymać obietnicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE do końca miesiąca. I wygląda na to, że się udało. Negocjatorzy z UE i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak europejskie porty muszą przygotować się na brexit. A to kosztuje.

08.10.2019, 18:43

MPiT: Zagraniczne firmy coraz chętniej inwestują w polską gospodarkę

Zagraniczne firmy coraz chętniej inwestują w naszą gospodarkę, co jest wyrazem zaufania do polskich przedsiębiorców - podkreślili eksperci ministerstwa przedsiębiorczości i technologii we wtorkowym komentarzu. Dodali, że nasz kraj jest w ścisłej czołówce najmocniejszych gospodarczo krajów UE.

08.10.2019, 14:18

Morawiecki: Przeznaczymy 70-80 miliardów na cele społeczne i rozwojowe

Przesunęliśmy 70-80 miliardów na cele społeczne i rozwojowe, nie tylko nie podnosząc podatków, ale je obniżając - powiedział premier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590. Dodał, że dzisiaj chciałby, aby pierwszy milion złotych polskich przedsiębiorców był możliwy do zarobienia w Polsce.

07.10.2019, 17:32

Morawiecki: droga S11 poprawi perspektywy gospodarcze środkowego Pomorza

Droga ekspresowa S11 poprawi perspektywy gospodarcze środkowego Pomorza; to droga życia, która będzie łączyć z południem Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki na briefingu ws. realizacji odcinków dróg ekspresowych S6 i S11 w woj. zachodniopomorskim w Bielicach k. Koszalina.

05.10.2019, 07:00

Soboń: miliardy euro pomagają Polsce Wschodniej doganiać Europę

Miliardy euro z Unii Europejskiej pozwalają zmniejszać długoletnie zapóźnienia rozwojowe Polski Wschodniej – powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, rząd mocno zintensyfikował wsparcie dla tego makroregionu.

04.10.2019, 07:25

Trwały wzrost PKB nie przekłada się na większą konkurencyjność Polski [RAPORT]

Trwały wzrost gospodarczy notowany w Polsce nie przekłada się na wzrost jej konkurencyjności, wynika z raportu konkurencyjności "Eight Competitiveness Report 2019" przygotowanego przez globalną organizację doradczą Eight International, która porównała dane pochodzące z kilkudziesięciu międzynarodowych rankingów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>