Gospodarka/Inwestycje

03.01.2020, 14:59

PKP ogłosiły przetarg na remonty mostów w Opolu

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację trzech mostów i remont trzech wiaduktów w Opolu - poinformowało biuro prasowe spółki. Termin składania ofert mija 28 stycznia, a zakończenie przebudowy planowane jest na 2023 rok.

02.01.2020, 07:01

Borys: Gospodarka wyhamuje bez kryzysu [WYWIAD]

Do końca marca Grupa PFR opublikuje strategię, w której pokażemy jak będziemy wspierali politykę państwa – mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

30.12.2019, 14:23

Będzie nowy most między Polską a Niemcami. PKP PLK mają porozumienie

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podjęły współpracę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie budowy kolejowego mostu granicznego między Polską a Niemcami na Odrze w Kostrzynie, podały PLK.

29.12.2019, 09:30

Wiceminister Witkowski: w pierwszym etapie budowy przekopu przygotowanie stanowisk od strony Zatoki Gdańskiej

W pierwszym etapie budowy przekopu Mierzei Wiślanej zostaną przygotowane stanowiska postojowe od strony Zatoki Gdańskiej, tak by wywozić ziemię z urobku i sprowadzać wielkogabarytowe elementy stalowe - powiedział PAP wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. Podkreślił, że budowa ma być jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców.

16.12.2019, 11:29

PERN rozstrzygnął przetarg na projekt rewersyjnego ropociągu

PERN rozstrzygnął przetarg i uzyskał wymagane zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy z ILF Consulting Engineers Polska na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej dla budowy strategicznej, drugiej nitki rewersyjnego ropociągu na odcinku Płock-Gdańsk.

12.12.2019, 07:46

Miliony na Radom. Co z Modlinem?

Port będzie ukończony trzy lata później, niż zapowiadano. Prawdopodobnie zakładane koszty inwestycji też zostaną przekroczone

02.12.2019, 10:32

Emilewicz: koszt budowy Ostrołęki C trzeba teraz szacować na 8-9 mld zł

Eksperci wskazują, że koszt budowy bloku energetycznego Ostrołęka C nie zamknie się w 6 mld zł, trzeba go dziś szacować na 8-9 mld zł - wskazała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że projekt budowy może wymagać korekty, co związane jest z unijną polityką klimatyczną.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>