Gospodarka/Inwestycje

20.11.2019, 12:53

NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier

100 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na rozwój sektora gamingowego. W środę w Warszawie zainaugurowano czwartą edycję programu GameINN Polska jest 4. na świecie eksporterem gier i urządzeń z sektora gamingowego - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

13.11.2019, 06:50

Gen. Spalding: Musimy sprowadzić kapitał z powrotem z Chin i zainwestować go w demokracje [WYWIAD]

W ciągu ostatnich 30 lat kapitał wypłynął do Chin, zaś Chińczycy przyjęli go wraz innowacjami, technologiami i talentami, ale opakowali to wszystko w swoją własną ideologię. W tej sytuacji musimy sprowadzić kapitał z powrotem i zainwestować w demokracje - mówi w wywiadzie dla Forsal.pl gen. Robert Spalding z Hudson Institute, były doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. strategii.

08.11.2019, 17:02

MIiR: 1,4 mld euro z unijnego instrumentu CEF na inwestycje

Komisja Europejska ogłosiła nowy nabór wniosków w ramach instrumentu finansowego Łącząc Europę (CEF) - poinformowało w piątek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pula środków, o które można aplikować to 1,4 miliarda euro.

06.11.2019, 06:11

Jak bardzo zazieleni się Europejski Bank Inwestycyjny?

Trwają targi jak bardzo „zielonym” bankiem będzie Europejski Bank Inwestycyjny (EBI). Zdecydują o tym rządy krajów Unii Europejskiej działające poprzez swoich reprezentantów w radzie dyrektorów. To ona jest władna przegłosować nowe, zaprezentowane w lipcu podejście banku do kredytowania energetyki.

26.10.2019, 17:10

Jak duży wpływ ma Europa na kluczowy azjatycki bank?

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) powstał wprawdzie z inicjatywy Chin, a kraj ten jest jego największym udziałowcem, jednakże nie jest to instytucja w jakikolwiek formalny sposób podporządkowana władzom w Pekinie. Dlatego przymiotnik „azjatycki” nie jest do końca ścisły. Europejczycy mają bowiem na AIIB większy wpływ niż mogłoby się wydawać.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>