Lifestyle/Turystyka

29.08.2019, 20:26

Tokio: najbezpieczniejsze miasto świata. Jakie są pozostałe?

Tokio jest najbezpieczniejszym miastem świata - poinformowała w czwartek brytyjska Economist Intelligence Unit (EIU), firma zajmująca się prognozowaniem, badaniami i analizami ekonomicznymi. Spośród miast europejskich najwyżej sklasyfikowany został Amsterdam, który jest na czwartym miejscu.

15.08.2019, 05:31

Rekordowy weekend. W hotelach w Polsce zabrakło miejsc

Popyt na hotele rośnie bardzo szybko. Wydłużony weekend od 15 do 18 sierpnia spowodował, że znalezienie wolnych miejsc na ostatnią chwilę było niemal niemożliwe i wiązało się rekordowymi wydatkami.

31.07.2019, 16:08

Na Sri Lankę bez wiz. Decyzja dotyczy 48 krajów, w tym Polski

Rząd Sri Lanki ogłosił zniesienie opłat za wizy turystyczne dla obywateli 48 krajów, w tym Polski. Darmową wizę po wylądowaniu na wyspie turyści otrzymają już 1 sierpnia br. Inicjatywa ma pobudzić rynek turystyczny, który ucierpiał po ataku terrorystycznym.

28.07.2019, 09:25

Indie: Różowe miasto Dżajpur na liście UNESCO [REPORTAŻ]

Dżajpur, miasto w zachodnich Indiach, w lipcu br. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki radżpuckim władcom od stuleci przyciąga zarówno postęp, jak i kulturę. Dla mieszkańców miasta symbolem miasta nie są różowe mury, lecz latawce.

26.07.2019, 21:35

Facebook wydał przewodnik kulinarny po Krakowie

Facebook we współpracy z miastem Krakowem wydał przewodnik kulinarny po Krakowie. Dziewiąta na świecie tego typu publikacja Facebooka ma formę zarówno drukowaną, jak i elektroniczną. Wydawnictwo zawiera opisy restauracji i kawiarni rekomendowanych przez internautów.

25.07.2019, 20:00

Grzywaczewski: Turyści traktują lokalną ludność jak zwierzęta w ZOO [WYWIAD]

- A ciągle są spragnieni (ludzie - przyp. red) nowych doznań? To dla nich powstał dark tourism i podróże po slumsach. Ludzie jadą do brazylijskich faweli czy indyjskich lub afrykańskich slumsów, by zobaczyć biedę i to, jak potwornie się żyje - mówi w wywiadzie dla DGP reporter i pisarz Tomasz Grzywaczewski.

21.07.2019, 10:32

Dokąd samochodem na wakacje? Najpopularniejsze miejsca na letni urlop w Polsce

W góry, na Mazury czy nad Morze Bałtyckie? Jaki kierunek jest najczęściej wybierany przez Polaków podczas letnich wakacji? Czy mieszkańcy poszczególnych miast mają określone trendy urlopowe? Tendencje turystyczne Polaków, podróżujących autami, postanowili sprawdzić specjaliści z systemu Yanosik.

20.07.2019, 17:27

Najwięcej podróżują Finowie, Grecy siedzą w domu

Finowie przeciętnie 7 razy w roku – najczęściej w Europie – wybierają się w podróż z co najmniej jednym noclegiem, obojętnie czy w kraju, czy za granicą. Połowa Greków, dla kontrastu, nigdzie w ciągu roku nie podróżuje. Nadszedł czas wakacyjnych wyjazdów, ale Polacy do najbardziej mobilnych nie należą.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>