Świat/USA

17.10.2019, 14:21

Chiński resort handlu liczy na jak najszybsze porozumienie z USA

Chiny mają nadzieję, że stopniowe porozumienie handlowe z USA zostanie jak najszybciej osiągnięte; celem negocjacji jest zakończenie sporu oraz zniesienie karnych i odwetowych ceł – oświadczył w czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa handlu Gao Feng.

17.10.2019, 08:21

Pelosi: Trump jest za bardzo oderwany od rzeczywistości

Spotkanie prezydenta Trumpa z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, jakie odbyło się w Białym Domu po przyjęciu przez Izbę rezolucji potępiającej decyzję Trumpa o wycofaniu żołnierzy USA z Syrii przekształciło się w "festiwal zniewag" - piszą media.

16.10.2019, 13:56

Biuro Erdogana potwierdza czwartkowe spotkanie z Pence'em

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotka się w czwartek w Ankarze z amerykańską delegacją, której przewodniczyć będzie wiceprezydent USA Mike Pence - podało biuro tureckiego przywódcy. Wcześniej w środę Erdogan zapowiedział, że nie spotka się z Pence'em.

15.10.2019, 08:57

Prezydent USA nałożył sankcje na trzech tureckich ministrów)

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze o nałożeniu sankcji na trzech tureckich ministrów. To reakcja Waszyngtonu na zbrojną ofensywę Ankary w północno-wschodniej Turcji - poinformował amerykański Departament Stanu.

14.10.2019, 11:02

Syryjska armia weszła do miasta Tel Tamer, by odeprzeć atak Turcji

Syryjska armia wkroczyła do miasta Tel Tamer w północno-wschodniej Syrii po osiągnięciu przez Damaszek porozumienia z kontrolującymi ten region siłami dowodzonymi przez Kurdów w celu odparcia ataku Turcji - podały w poniedziałek syryjskie media państwowe.

12.10.2019, 12:29

Zachód "korzystał" z Kurdów tak, jak z Polaków. Od wrogów niebezpieczniejsi bywają sojusznicy [OPINIA]

Przez cały XIX wiek oraz I wojnę światową w Europie mocarstwa korzystały z użyteczności Polaków. Wystarczyło obiecać im niepodległe państwo, po czym dać broń do ręki, a zyskiwało się bitne oddziały walczące dla idei i przez to tanie w utrzymaniu. [...] Brytyjski rząd Davida Lloyda George’a jako pierwszy zorientował się, iż Kurdowie noszą w sobie polski potencjał.

12.10.2019, 08:41

USA grożą Turcji sankcjami. Ankara: Odpowiemy na "każdy krok"

Po tym, jak USA zagroziły Turcji "poważnymi sankcjami" z powodu inwazji na północną Syrię, tureckie MSZ oświadczyło, że Ankara zareaguje stosownymi działaniami odwetowymi na "każdy krok" podjęty przeciwko prowadzonej przez Turcję walce z terroryzmem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>