Świat/USA

21.11.2018, 07:22

Trump odpowiedział na pytania prokuratora ws. Russiagate. Pisemnie

Donald Trump przekazał pisemne odpowiedzi na pytania specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadzącego śledztwo ws. możliwej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku - poinformowały we wtorek amerykańskie media, cytując prawników prezydenta.

21.11.2018, 07:11

Trump chce się spotkać z saudyjskim następcą tronu

Donald Trump powiedział we wtorek, że chciałby spotkać się z księciem Arabii Saudyjskiej Muhammadem ibn Salmanem podczas zbliżającego się szczytu G20 w Argentynie. Według prezydenta USA saudyjski następca tronu mógł wiedzieć o planie zabicia Dżamala Chaszodżdżiego.

20.11.2018, 10:52

USA: Sędzia tymczasowo zablokował zakaz przyznawania azylu Trumpa

Sędzia federalny Jon Tigar z San Francisco we wtorek tymczasowo zablokował rozporządzenie wydane na początku listopada przez prezydenta USA Donalda Trumpa, które zakazuje przyznawania azylu migrantom nielegalnie przekraczającym południową granicę USA.

19.11.2018, 19:55

Putin: "Wycofanie się USA z INF nie pozostanie bez odpowiedzi Rosji"

Prezydent Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że decyzja Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) "bezwarunkowo nie może pozostać i nie pozostanie bez odpowiedzi" ze strony Rosji.

19.11.2018, 16:11

Donald Trump ocenia swoją prezydenturę na A z plusem

Prezydent USA Donald Trump uważa, że jego prezydentura zasługuje na najwyższą możliwą ocenę A z plusem. Mówił o tym w programie telewizyjnym "Fox News Sunday", w którym zastanawiał się, czy możliwe są lepsze wyniki niż te, które uzyskuje on sam.

18.11.2018, 14:33

Zaborowski: Trumpiści przeżyją Trumpa [OPINIA]

Amerykanie mają coraz mniejszą ochotę na branie odpowiedzialności za bezpieczeństwo starego kontynentu. Ta tendencja będzie się z czasem tylko pogłębiać, a odejście Trumpa wcale tego nie zmieni. Nawet jeśli demokraci wygrają w 2020 r., to będą bardziej zainteresowani Ameryką Południową.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>