Świat/USA

19.06.2019, 09:05

Fiona Hill, doradczyni Trumpa ds. Rosji, odejdzie ze stanowiska

Fiona Hill, główna doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa ds. Rosji, znana z krytycznego nastawienia wobec Władimira Putina, w sierpniu odejdzie ze stanowiska - poinformował we wtorek (czasu lokalnego) rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa (NSC).

19.06.2019, 07:49

Pompeo: USA nie dążą do konfliktu z Iranem. Chcemy powstrzymać jego agresję

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział we wtorek, że prezydent Donald Trump nie dąży do konfliktu z Iranem, a wzmacnianie wojsk amerykańskich w Zatoce Perskiej ma na celu wyłącznie powstrzymanie irańskiej agresji, wymierzonej w amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie i w międzynarodową żeglugę.

19.06.2019, 06:17

USA: Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii o reelekcję w 2020 roku

Donald Trump ogłosił oficjalnie we wtorek rozpoczęcie swojej kampanii o reelekcję na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump zadeklarował ponowny start w wyborach podczas wiecu w Orlando na Florydzie, na który przybył wraz ze swoją żoną Melanią.

18.06.2019, 18:28

Pentagon udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln USD

Pentagon ogłosił we wtorek, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów; środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów, służąc wzmocnieniu zdolności ukraińskiej armii na morzu oraz lądzie.

18.06.2019, 14:26

Trump o komentarzu szefa EBC: "To nieuczciwa konkurencja"

Prezydent USA Donald Trump skrytykował we wtorek szefa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghiego za jego komentarz dotyczący gotowości tej instytucji do działań wpływających na pobudzenie gospodarki. Uznał to za "niesprawiedliwą konkurencję".

17.06.2019, 15:43

Czaputowicz proponuje, by sankcje wobec Rosji przedłużano o rok

Polska chce, by sankcje wobec Rosji za agresję na Ukrainę były przedłużane nie o 6, ale o 12 miesięcy - mówił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz, który Luksemburgu brał udział w spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>