Świat/USA

23.02.2019, 08:17

Wietnam oficjalnie ogłosił wizytę Kim Dzong Una

Wietnamskie MSZ poinformowało oficjalnie w sobotę o wizycie "w najbliższych dniach" przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. W Hanoi spotka się on na szczycie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

22.02.2019, 20:29

USA pozostawią w Syrii około 400 żołnierzy

USA pozostawią w Syrii około 400 żołnierzy, którzy będą rozdzieleni między tzw. bezpieczną strefę, w sprawie której toczą się negocjacje, a amerykańską bazę w Tanf w pobliżu granicy z Irakiem i Jordanią - poinformował w piątek przedstawiciel administracji USA.

21.02.2019, 08:39

Premier Czech został zaproszony do USA przez prezydenta Trumpa

Prezydent USA Donald Trump zaprosił czeskiego premiera Andreja Babisza do złożenia 7 marca wizyty w Białym Domu - poinformował w środę dziennikarzy Babisz w trakcie swego pobytu w Izraelu. Powołał się przy tym na ambasadora USA w Pradze.

20.02.2019, 20:56

Putin zapewnił, że nie groził USA w swoim orędziu

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że jego słowa w dorocznym orędziu przed parlamentem o tym, że USA powinny policzyć zasięg i szybkość perspektywicznych rodzajów rosyjskiego uzbrojenia, nie były groźbą, lecz wezwaniem do oceny konsekwencji.

20.02.2019, 13:33

Putin: Rosja odpowie na amerykańskie pociski w Europie

Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne - oznajmił Władimir Putin.

18.02.2019, 19:10

Czy USA pod rządami Trumpa zmierzają do wojny z Iranem? [ANALIZA]

Montowanie koalicji państw arabskich przeciw Iranowi i zaostrzająca się retoryka USA wobec Republiki Islamskiej wskazują, że administracja Donalda Trumpa dąży do zmiany reżimu w tym kraju - celu, którego realność stoi pod znakiem zapytania i oznacza ryzyko wojny.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>