Świat/USA

08.12.2019, 19:07

Czy wojnę handlową można przegrać? [OPINIA]

Jednym ze zdarzeń bardzo uważnie obserwowanych przez ekonomistów i finansistów jest wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Prezydent USA Donald Trump przekonuje, że jest ona „dobra i łatwa do wygrania”. Zapewne podobnie uważał prezydent Herbert Hoover w 1930 r., gdy godził się – tłumacząc to ochroną gospodarki przed skutkami dotkliwego załamania na giełdzie – na wejście w życie ustawy Smoota-Hawleya, która zwiększyła do rekordowych poziomów cła na 20 tys. importowanych towarów - pisze Anatol Roettke.

07.12.2019, 21:37

Osobisty prawnik Trumpa był ponownie z wizytą na Ukrainie

W trakcie formułowania przez Demokratów w Izbie Reprezentantów artykułów impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa jego osobisty prawnik Rudy Giuliani po raz kolejny przebywał na Ukrainie, gdzie spotkał się m.in. z niezależnym deputowanym Andrijem Derkaczem.

06.12.2019, 13:35

Chiny wprowadziły restrykcje odwetowe wobec dyplomatów z USA

Pracujący w Chinach dyplomaci z USA muszą z wyprzedzeniem zgłaszać zamiar spotkań z lokalnymi urzędnikami – oznajmiła w piątek rzeczniczka MSZ ChRL Hua Chunying. Jest to odpowiedź na podobne środki wprowadzone przez Waszyngton wobec dyplomatów chińskich.

03.12.2019, 21:57

Trump nadużył urzędu [RAPORT KOMISJI IZBY REPREZENTANTÓW]

Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku - głosi opublikowany we wtorek raport komisji wywiadu kontrolowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów USA.

03.12.2019, 12:29

Trump: Słowa Macrona o NATO są "bardzo obraźliwe"

Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że może sobie wyobrazić, że Francja zrywa z NATO, co określił jako zaskakujące, ponieważ uważa, że potrzebuje ona więcej ochrony niż ktokolwiek inny.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>