Świat/USA

19.09.2019, 20:30

Pompeo: budujemy koalicję z ZEA, by odstraszyć Iran

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo powiedział w czwartek, po spotkaniu z następcą tronu emiratu Abu Zabi Mohammadem Ibn Zajedem, że USA budują koalicję, która ma odstraszyć Iran i znaleźć pokojowe rozwiązanie po atakach na saudyjskie rafinerie.

19.09.2019, 07:44

Pompeo: Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane

USA stoją ramię w ramię z Arabią Saudyjską i popierają jej prawo do samoobrony - napisał na Twitterze, po spotkaniu z saudyjskim następcą tronu, szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane" - dodał.

18.09.2019, 06:38

Czas przenosin w globalnym biznesie. Kto i gdzie ucieka?

Spory ruch panuje ostatnio w globalnych powiązaniach produkcyjnych, a korporacje nie mogą narzekać na nudę. Częściowo dzieje się tak za sprawą amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Po części to też naturalny efekt zmian zachodzących w wielu gospodarkach.

17.09.2019, 20:34

USA pozwały Edwarda Snowdena w związku z publikacją jego książki

Stany Zjednoczone pozwały Edwarda Snowdena w związku z publikacją jego książki - poinformował resort sprawiedliwości USA. Ten były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ujawnił masową inwigilację prowadzoną przez tę amerykańską instytucję rządową,

17.09.2019, 09:34

Chamenei: Iran nigdy nie będzie rozmawiał z USA

Najwyższy irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei oświadczył we wtorek, że jego kraj nigdy nie będzie prowadził rozmów ze Stanami Zjednoczonymi i dodał, że amerykańska polityka maksymalnej presji poniesie klęskę.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>