Świat/Ukraina

12.12.2018, 06:37

Ukraina — MFW: Nowe założenia, stare problemy

Ukraina i MFW porozumiały się w sprawie nowego planu wsparcia makroekonomicznego. Poprzedni program zakończył się fiaskiem — pieniądze Kijów dostał nie w pełnej wysokości, a oczekiwanych efektów ekonomicznych nie było.

04.12.2018, 12:40

Ukraina: Rosja częściowo odblokowała porty na Morzu Azowskim

Rosja częściowo odblokowała ruch statków w Cieśninie Kerczeńskiej między Morzem Czarnym i Azowskim, jednak wciąż kontroluje jednostki, płynące do ukraińskich portów w Berdiańsku i Mariupolu – poinformowało we wtorek ministerstwo infrastruktury w Kijowie.

04.12.2018, 12:14

Ukraina apeluje do zachodnich sąsiadów o wzmocnienie kontroli granicznych

W związku ze stanem wojennym i koniecznością wzmocnienia swoich granic z Rosją Ukraina zwróciła się do sąsiadów na zachodzie o wzmożenie kontroli granicznych osób, które podróżują w jej kierunku – oświadczył szef Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Petro Cyhykał.

03.12.2018, 17:53

Ukraina: Polska liderem sympatii; Rosja – antypatii

Największą sympatią Ukraińcy darzą Polskę, zaś największą antypatię czują do Rosji – wskazują wyniki opublikowanego w poniedziałek sondażu, który został przeprowadzony przez Grupę Socjologiczną Rating.

03.12.2018, 13:17

Maas: Wycofanie się z Nord Stream 2 utrudni pomoc Ukrainie

Wycofanie się Niemiec z budowy gazociągu Nord Stream 2 nie zatrzyma projektu, a jedynie zmniejszy możliwości lobbowania przez Berlin na rzecz tego, by część dostaw gazu przechodziła przez Ukrainę - oświadczył w poniedziałek szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas.

03.12.2018, 11:48

Rosja prowadzi na zaanektowanym Krymie ćwiczenia z użyciem rakiet

Rosyjska Flota Czarnomorska poinformowała w poniedziałek o prowadzeniu na anektowanym Krymie planowych szkoleń załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych Bał i Bastion. Obsługa systemów ma przećwiczyć przeprowadzanie ostrzałów umownych celów morskich.

01.12.2018, 23:21

G20: Putin: Nie było rozmów z Ukrainą o uwolnieniu ukraińskich marynarzy

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, w kuluarach szczytu G20, że nie rozmawiano z Ukrainą o możliwym uwolnieniu ukraińskich marynarzy, którzy zostali zatrzymani po ostrzelaniu w niedzielę trzech okrętów marynarki wojennej Ukrainy w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>