Świat/Ukraina

19.11.2019, 07:25

Rosja rozpoczęła ćwiczenia wojskowe na Morzu Czarnym

Rosja rozpoczęła we wtorek ćwiczenia na Morzu Czarnym, w których bierze udział ponad 10 okrętów Floty Czarnomorskiej i lotnictwo, w tym myśliwce Su-30SM - podały służby prasowe floty. Częścią ćwiczeń będzie strzelanie artyleryjskie i rakietowe.

18.11.2019, 20:25

Ukraina: Minister o zwrocie okrętów: Rosja wykonała decyzję trybunału

Decyzja Rosji o zwrocie Ukrainie okrętów, przejętych w incydencie zbrojnym w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej, nie jest gestem dobrej woli, lecz wykonaniem nakazu Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza - oświadczył w poniedziałek ukraiński minister obrony Andrij Zahorodniuk.

17.11.2019, 17:39

Pułk Azow to realny problem. "To ultranacjonalistyczna milicja" [OPINIA]

Po tym jak amerykański polityk zaproponował, by pułk Azow dopisać do listy organizacji terrorystycznych, na Ukrainie wybuchła burza. Od kilku tygodni protestują skrajnie prawicowi aktywiści i mainstreamowi politycy. Przy okazji ujawniono też skalę wpływów tej organizacji we władzach w Kijowie.

16.11.2019, 19:22

Ambitne plany Kijowa i szara rzeczywistość. Ukraina zapłaci "karę za rozwój"?

Ukraiński rząd przedstawił strategię rozwoju gospodarczego Ukrainy na najbliższych pięć lat, która zakłada skokowy wzrost PKB. Jeśli uda się ją zrealizować to znaczna część zwiększonych dochodów państwa zamiast służyć obywatelom trafi do kieszeni zagranicznych wierzycieli jako swoista „kara za rozwój”.

15.11.2019, 21:22

USA: Trump: dochodzenie ws. impeachmentu to "hańba"

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że miał prawo skrytykować w tweecie byłą ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch, która zeznaje w Izbie Reprezentantów USA w ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu. Trump nazwał śledztwo "hańbą".

14.11.2019, 09:22

Ukraina: Zatrzymany w Polsce weteran powrócił do kraju

Ihor Mazur, weteran wojny w Donbasie, zatrzymany przez polskie służby graniczne na wniosek Rosji, powrócił już na Ukrainę - poinformował w środę późnym wieczorem wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>