Świat/Ukraina

19.09.2019, 19:45

Sprawa tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę bez przełomu

Czwartkowe rozmowy w Brukseli między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską ws. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę od 2020 r. nie przeniosły przełomu. Kolejna runda ma odbyć się w październiku. Zdaniem KE w czwartek udało się jednak zbliżyć stanowiska stron.

19.09.2019, 10:11

Zełenski: Ziemia na Ukrainie nie będzie sprzedawana cudzoziemcom

Ziemia na Ukrainie nie będzie sprzedawana cudzoziemcom - oświadczył w czwartek prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski komentując plany odwołania moratorium na sprzedaż gruntów rolnych, które władze zamierzają zrealizować w przyszłym roku.

17.09.2019, 19:55

Morawiecki na Ukrainie apeluje do Rosji, by nie fałszowała historii

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował we wtorek do Rosji o porzucenie prób fałszowania historii i agresywnej polityki wobec sąsiadów. Szef rządu napisał o tym w liście, wystosowanym do uczestników obchodów 80. rocznicy wybuch II wojny światowej w Kutach na Ukrainie.

17.09.2019, 14:37

Ukraiński bank centralny alarmuje ws. "uciszania" zwolenników reform

Zwolennicy reform na Ukrainie stali się celem kampanii zastraszania, która ma "sparaliżować ich działania" i ich "uciszyć" - alarmuje ukraiński bank centralny w oświadczeniu wydanym we wtorek po spaleniu się domu b. szefowej tego banku, Walerii Hontariewej.

16.09.2019, 17:42

Czaputowicz: Polska i Słowacja wesprą reformy na Ukrainie

Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

15.09.2019, 17:17

Członkostwo w WTO Ukrainie bardziej szkodzi czy pomaga?

Ukraina wstąpiła do Światowej Organizacji Handlu (WTO) chyba w najgorszym momencie, jaki można sobie wyobrazić – w maju 2008 r., na kilka miesięcy przed początkiem światowego kryzysu gospodarczego. Nic więc dziwnego, że niemal od samego początku jej członkostwo wywołuje nad Dnieprem kontrowersje.

14.09.2019, 17:38

Wysłannik USA ds. Ukrainy: wybory w Donbasie zależą od Rosji

Głównym warunkiem przeprowadzenia wyborów w zajętym przez separatystów Donbasie na wschodzie Ukrainy jest ich bezpieczeństwo, które zależy głównie od Rosji - oznajmił w sobotę w Kijowie specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurt Volker.

07.09.2019, 14:43

Rosja i Ukraina dokonały wymiany więźniów

Rosja i Ukraina przeprowadziły w sobotę wymianę osób skazanych i aresztowanych w obu krajach. Objęła ona 70 osób, po 35 po każdej ze stron. Wśród zwolnionych jest filmowiec Ołeh Sencow i 24 ukraińskich marynarzy aresztowanych po incydencie na Morzu Czarnym.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>