Świat/Ukraina

09.11.2018, 19:04

Ukraina: Prezydent nie przyjął dymisji prokuratora generalnego Łucenki

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odrzucił w piątek dymisję prokuratora generalnego Jurija Łucenki, który wyraził gotowość ustąpienia w związku z oskarżeniami o bezczynność organów ścigania w śledztwie ws. ataku na aktywistkę z miasta Chersoń Katerynę Handziuk.

09.11.2018, 17:53

Ukraina: Hahn: UE oczekuje głębszych reform i walki z korupcją

Unia Europejska oczekuje od Ukrainy głębszych reform w gospodarce, energetyce oraz walce z korupcją - oświadczył w piątek podczas wizyty w Kijowie unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia Johannes Hahn.

07.11.2018, 19:18

Trump: "Obama pozwolił na aneksję Ukrainy"

Prezydent USA Donald Trump powiedział na konferencji prasowej, że podczas jego "bardzo, bardzo udanego" spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiał o Ukrainie; na uwagę dziennikarza, że Rosja zaanektowała Krym, Trump odparł: "Obama pozwolił na to".

04.11.2018, 16:00

Skąd się wziął spór ukraińsko-węgierski?

Angela Merkel wybiera się z wizytą do Kijowa zapewniać Ukrainę o chęci włączenia jej do UE. Tymczasem trwający od roku spór węgiersko-ukraiński trwa w najlepsze.

01.11.2018, 19:16

Eksperci: sankcje Rosji wobec Ukrainy nie będą miały dużego wpływu

Sankcje wprowadzone w czwartek przez Rosję wobec obywateli Ukrainy i firm z tego kraju nie będą miały dużego wpływu na ukraińską gospodarkę, ani na więzi gospodarcze łączące oba kraje; nie wpłyną też na sytuację w Donbasie - oceniają komentatorzy w Rosji.

30.10.2018, 16:41

Ukraina: Szef SG: Rosja dąży do blokady ukraińskich portów

Rosja, która nasila działania u wybrzeży Ukrainy, dąży do blokady jej portów morskich i rzecznych - oświadczył we wtorek szef Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Petro Cyhykał. Według Kijowa rosyjska marynarka wojenna posiada na Morzu Azowskim 120 jednostek.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>