Lifestyle/Nauka

09.09.2019, 15:32

Jak będzie się nazywała "polska planeta". Są trzy propozycje

Ciri, Wolin albo Boruta może się nazywać planeta, odkryta przez polskich astronomów pod kierownictwem prof. A. Niedzielskiego. Na nazwę planety i jej gwiazdy można głosować do końca października, wybierając spośród 7 propozycji, zgłoszonych wcześniej przez Polaków.

28.08.2019, 13:21

Emilewicz: Mamy 80 obiektów w kosmosie ze znaczkiem "Made in Poland"

Trzynastu stażystów rozpocznie praktyki w firmach z branży technologii kosmicznych, w wyniku zakończonej właśnie czwartej edycji programu stażowego "Rozwój kadr sektora kosmicznego", organizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

25.08.2019, 07:07

Nowa pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu. To sztuczna inteligencja

W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. „To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji” – powiedział PAP Krzysztof Przewoźniak, kierujący pracami badawczo-rozwojowymi systemu o nazwie Addictions.ai.

16.08.2019, 18:35

Studencki satelita KRAKsat uległ awarii. Wpadł w pętlę restartów

Studencki satelita KRAKsat, znajdujący się od kwietnia na orbicie okołoziemskiej, zasygnalizował awarię. Dokładna jej przyczyna nie jest znana. Jeśli nie uda się jej usunąć, planowany eksperyment z ferrofluidowym kołem zamachowym może się nie powieść – poinformował zespół KRAKsat.

10.08.2019, 20:46

Naukowcy z SGGW wyprodukowali innowacyjny suszony miód

Naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wyprodukowali suszony miód, który zawiera aż 80 proc. miodu naturalnego. Innowacyjny produkt jest w formie proszku i może być doskonałym składnikiem wielu produktów spożywczych oraz suplementów diety.

03.08.2019, 15:01

Co możemy wyczytać ze śladów krwi?

Wiele osób słyszało zapewne o najsłynniejszym filmowym analityku śladów krwawych - Dexterze. Mało kto jednak ma świadomość, że specjaliści i biegli interpretujący kształty i rozmieszczenie plam krwi występują w polskim systemie prawnym. Jednym z nich jest Kacper Choromański, gość Studia Dziennika Gazety Prawnej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>