"Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona informuje, że:
- skonsolidowane przychody grupy kapitałowej w grudniu 2016 roku wyniosły 33 731 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 24%;
- skonsolidowane przychody grupy kapitałowej za okres styczeń - grudzień 2016 wyniosły 396 709 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 8%" - czytamy w komunikacie.

Wzrost przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów w sklepach travel retail wyniósł 10% w grudniu, zaś narastająco w okresie styczeń-grudzień 2016 r. - spadek sięgnął 1%. W  gastronomii (food & beverage) spółka zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów na poziomie 37% w grudniu, narastająco w tym segmencie w okresie styczeń-grudzień 2016 r. zanotowała zaś wzrost o 23%, podano także.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)