Budimex ma umowę na prace przy bloku energ. Tameh w Krakowie za 126 mln zł nettoWarszawa, 13.07.2017 (ISBnews) - Budimex zawarł umowę z Tameh Polska na budowę turbozespołu parowego wraz z gospodarkami pomocniczymi w ZW Kraków, w ramach realizacji gazowego bloku energetycznego, opalanego gazem wielkopiecowym oraz ziemnym o całkowitej mocy elektrycznej 55 MW, podał Budimex. Wartość przedmiotu kontraktu to 125,68 mln zł netto.

"O wyborze oferty Budimeksu SA jako najkorzystniejszej spółka informowała [...] 30 maja 2017 r." - przypomniano w komunikacie.

Termin rozpoczęcia prac przypada w dacie zawarcia kontraktu, a termin zakończenia - 12.08.2019 r.

Grupa Tauron i Grupa ArcelorMittal posiadają po 50% udziałów w spółce Tameh (Tauron ArcelorMittal Energy Holding). Tameh Holding jest właścicielem 100% udziałów w dwóch spółkach operacyjnych: Tameh Polska i Tameh Czech. Tameh Polska sp. z o.o. składa się z Elektrociepłowni EC Nowa w Dąbrowie Górniczej, Elektrociepłowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland S.A i Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)